1:41:52 - شنبه 24 دسامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
چگونه تلخی زیتون را بگیریم؟
کانال تلگرام سمنان لاین

اگر قصد دارید زیتون را خودتان در منزل عمل آورید وبدانید که چگونه تلخی زیتون را بگیریم واز خواص زیتون آگاه شوید با ما همراه شوید.
سمنان لاین :اگر قصد دارید زیتون را خودتان در منزل عمل آورید وبدانید که چگونه تلخی زیتون را بگیریم واز خواص زیتون آگاه شوید با ما همراه شوید.
چگونه تلخی زیتون را بگیریم؟
زیتون بی هسته در واقع همان زیتون کنسروی می باشد که روغن کشی شده است واز این نوع زیتون برای درست کردن زیتون پرورده وهمچنین برای زینت دادن با فلفل قرمز وبسته بندی های شکیل ،استفاده می شود
و اما زیتون شکسته زیتونی می باشد که روغن آن گرفته شده است. در هر صورت تمام انواع زیتون ها دارای یک طعم تلخی در وجودشان می باشند که برای از بین بردن این تلخی باید آن را در آب نمک خواباند و چندین بار شستشو داد تا تلخی زیتون به اندازه ی مورد نظر ما کاهش یابد به زبان ساده تر می توان روزانه تقریبا ۳تا ۴ بار زیتون ها را شست و دوباره در آب نمک ریخت .البته در آب نمکی که شوری آن نه کم باشد نه زیاد . برای ظرف مربوط به این کار میتو انید از سطل پلاستیکی ماست (۳کیلوی )استفاده نمایید .البته ریختن ۱تا ۲قاشق روغن زیتون به همراه ۱ قاشق گل پر بر روی آن فراموش نشود در ضمن محل نگهداری زیتون باید در جای خنک غیر از یخچال باشد .
زیتون های سبز (زیتون های نرسیده)را برای اینکه تلخی گوشت آنها گرفته شود در محلول های قلیایی می خوابانند و بعد از آن در آب میریزند ودر آخر برای نگهداری آنها از مخلوط آب نمک وسرکه استفاده می شود این روش را حتی در خانه نیز می توان انجام داد . اما به خاطر اینکه در عملکرد این فرایند زمان زیادی تلف می گردد بیشتر مردم آماده آن را مورد استفاده قرار می دهند .در ضمن در مورد رنگ زیتون باید گفت که از هر چیزی دیگر رنگ زیتون به نوع آن بستگی دارد همچنین ممکن است که بعضی از زیتون ها پس از بیرون آورده شدن از محلول قلیایی وتماس با هوا سیاه شوند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب