1:45:37 - جمعه 23 دسامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نماینده گرمسار خواستار شد: اجرایی شدن مصوبه انتقال پساب‌های تهران به دشت ایوانکی
کانال تلگرام سمنان لاین

 

سمنان لاین -عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و نماینده گرمسار و آرادان در مجلس خواستار اجرایی شد مصوبه تخصیص بخشی از پساب های تهران به استان سمنان شد.

به گزارش سمنان لاین ازایسنا غلامرضا کاتب در جمع مدیران دستگاه های اجرایی استان استان اظهار کرد: اختصاص این پساب ها مطالبه مردم استان از رئیس جمهور بود ولی با وجود موافقت رئیس جمهور همچنان اجرایی نشده است.

وی با اشاره به همجواری شهرستان گرمسار با پایتخت افزود: انتظار می رود حداقل این مصوبه در ایوانکی که هم مرز تهران است اجرایی شود تا دشت ایوانکی از آن بهره مند شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، کم آبی را مهمترین مشکل استان سمنان برشمرد و افزود: دولت باید برای رفع این مشکل اقدام عملی کند.

وی با اشاره به پروژه سد نمرود گفت: این پروژه اگرچه در استان تهران است اما بهره بردار اصلی آن اراضی پایین دست در شهرستان گرمسار است.

نماینده گرمسار و آرادان در مجلس با بیان اینکه قرار بوده این پروژه سال قبل افتتاح شود افزود: پروژه سد نمرود بیش 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و انتظار مردم این است که این پروژه تکمیل شود.

کاتب با اشاره به لزوم حمایت بیشتر از بخش خصوصی بیان کرد: دستگاه های اجرایی باید همه توان خود را برای جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی به کار بگیرند.

وی به انتقاد از طولانی بودن فرآیند اعطای مجوزها در کشور پرداخت و افزود: این بوروکراسی پیچیده اداری سبب ناامیدی و بی انگیزگی در سرمایه گذاران می شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه نباید با طولانی کردن بوروکراسی اداری بخش خصوصی را فراری داد گفت: گاهی برای اخذ یک مجوز بیش از 6ماه فعالان بخش خصوصی را معطل می کنند و همین سبب فراری دادن آنها می شود.

کاتب به پروژه آبرسانی گرمسار با سرمایه گذاری بیش از 230 میلیارد تومانی اشاره کرد و افزود: در این پروژه که به صورت b.o.t است قرار بوده سرمایه گذار بخش خصوصی 220 میلیارد تومان و بخش دولتی 10 تا 12 میلیارد تومان سرمایه گذاری کند که سهم بخش دولتی همچنان تامین نشده است.

وی ادامه داد: سرمایه گذاری بخش دولتی در این گونه طرح ها اگرچه اندک است اما سبب ایجاد انگیزه در بخش خصوصی می شود و اصولا اگر سهم دولت تامین نشود بخش خصوصی هم برای اجرای پروژه نمی آید.

کاتب خواستار تسریع در انجام تعهدات بخش دولتی در پروژه هایی از این دست شد و خاطرنشان کرد: در اجرای برخی طرح های دیگر نیز گاه پروژه ها به دلایلی مدت ها عقب می افتد.

به گزارش سمنان لاین وی پروژه منطقه ویژه اقتصادی گرمسار را از این دست پروژه ها برشمرد و گفت: یکی از بهانه ها و موانع در این طرح ها مسائل زیست محیطی است در حالی که پاسخ محیط زیست می تواند در عرض یک هفته اعلام شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب