0:11:59 - پنجشنبه 22 دسامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پیشگیری از آسیب های اجتماعی برای جمعیت 35 هزارنفری مسکن مهرسمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – فرماندار سمنان گفت: توجه به سرمایه های اجتماعی با استفاده از مشارکت مردمی عامل موفقیت جوامع در مباحث فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است.

 danaee5

به گزارش سمنان لاین ازایرنا سید عباس دانایی روز چهارشنبه در اولین جلسه مشترک کارگروه تخصصی فرهنگی اجتماعی با موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی در سالن اجتماعات فرمانداری افزود: مشارکت مردمی در رسیدن به نتایج مطلوب در همه عرصه ها از ضرورت های مباحث اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است.
وی، بر فراهم کردن بسترهای لازم برای تحقق این امر تاکید کرد و گفت: از این رو کمیته های پنج گانه ستاد هماهنگی فعالیت های فرهنگی و اجتماعی مسکن مهر سمنان تشکیل شده است.
وی تصریح کرد: کمیته های تخصصی علمی و آموزشی با مسوولیت آموزش و پرورش، هنری با مسوولیت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، ورزشی با مسوولیت ورزش و جوانان ، فرهنگی و مناسبت ها با مسوولیت سازمان فرهنگی ورزشی ، سلامت روانی و اجتماعی با مسوولیت مرکز بهداشت ، تشکیل شده است.
دانایی افزود: بیش از 70 درصد از ظرفیت مسکن مهر با اسکان 35 هزار نفر جمعیت همراه شده است و مردم در بیش از 12 هزار واحد در سه منطقه سنتی ساز، صنعتی ساز و خودساز مسکن مهر زندگی می کنند که این موضوع نیازمند بسترسازی مناسب در حوزه های فرهنگی و اجتماعی در این مناطق است.
فرماندار سمنان با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی کمیته های پنج گانه، از تشکیل چهار کارگاه تخصصی مختص والدین، برگزاری نشستهای دینی و اخلاقی ویژه دانش آموزان در مدارس و استفاده از مشاوران در بحث سلامت خبر داد و گفت: از ظرفیت‌های بسیج و مردمی به عنوان بخشی تاثیرگذار در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی باید استفاده کرد.
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان نیز در این نشست با اشاره به رونمایی از منشور حقوق شهروندی در همایش قانون اساسی و حقوق ملت، گفت: با عملیاتی شدن این منشور، عدالت در استفاده از امکانات ملی برای اقشار مختلف جامعه فراهم می شود.
امیر بینایی با اشاره به کسب رتبه برتر شهرستان سمنان در استان در امر مدیریت آسیب های اجتماعی، 2 عامل تناقض رفتاری و موازی کاری را از مهمترین دلایل نرسیدن به نتایج مطلوب برنامه ها عنوان کرد.
در این جلسه مقرر شد در مسکن مهر سمنان تقویت حضور مشاوران در بخش های خانواده و نوجوانان و جوانان، افزایش حمایت های مالی و برگزاری کلاس های آموزش های عمومی و به ویژه برای گروه های هدف، شناسایی خانواده های آسیب دیده و در معرض آسیب، پیگیری ایجاد سوله های حلقه های صالحین در مسکن مهر، توسعه و ایجاد فضای سبز و مکان های تفریحی و برگزاری آموزش حقوق شهروندی از سوی اداره های مربوط پیگیری و اجرا شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب