15:10:58 - پنجشنبه 22 دسامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
30 طرح اقتصاد مقاومتی استان سمنان 382 میلیارد تومان سرمایه نیاز دارد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان گفت: 30 طرح بزرگ اقتصادی در استان به 382 میلیارد تومان سرمایه گذاری ثابت و در گردش نیاز دارد.

به گزارش سمنان لاین ازایرناسعید طاهری روز پنجشنبه در هجدهمین نشست هجدهمین ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان در سالن یادگار امام(ره) استانداری گفت: 30 طرح اقتصادی نیمه تمام در استان سمنان به 305 میلیارد تومان سرمایه ثابت و 77 میلیارد تومان سرمایه در گردش نیازمند است.
وی افزود: 61 طرح در دومین جلسه شورای راهبردی ستاد فرماندهی وزارت امور اقتصادی و دارایی بررسی شد که 13 طرح تصویب شده است.
طاهری ادامه داد: در جلسه سیزدهم مهر 95 در این شورای وزارت امور اقتصادی و دارایی، در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی 11 طرح اقتصاد مقاومتی استان سمنان در اولویت قرار گرفت.
وی خاطرنشان کرد: در بخش مالیات های مستقیم، طی جلسات، مشکلات و مسایل 10 واحد از بنگاه های اقتصادی حل شد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان گفت: 30 طرح اقتصادی بزرگ در استان سمنان مطرح شده که بیش از هشت هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد.
وی خاطرنشان کرد: در بخش پرداخت تسهیلات سرمایه‌گذاری 13 طرح به بانک صنعت و معدن و هفت طرح به بانک ملی و سایر بانک ها معرفی شده است.‌
وی با اشاره به ارایه تسهیلات رونق تولید به واحدهای دارای مشکل در تولید از برنامه های اقتصادی دولت تدبیر و امید، افزود: ارایه تسهیلات رونق تولید برای 26 طرح به مبلغ 112 میلیارد تومان به بانک های خصوصی معرفی شده که تا کنون پرداخت نشده است.
طاهری ادامه داد: تاکنون هزار و 891 پرونده در بخش تسهیلات رونق تولید در استان سمنان بررسی و به بانک‌ها معرفی شده که مبلغ هزار و 824 میلیارد تومان تسهیلات برای آنان درخواست شده است.
طاهری گفت: تا کنون 561 واحد صنعتی و کشاورزی از بانک های استان سمنان تسهیلات رونق تولید دریافت کرده اند.
وی در بخش طرح های نیمه تمام عمرانی استان سمنان به وجود 200 طرح ملی، یک هزار طرح استانی اشاره کرد و گفت: در این بخش 106 طرح شناسایی شده است که امکان واگذاری به بخش خصوصوی برای تکمیل را دارد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان با بیان این که صادرات از استان در هشت ماه 95 به میزان 95 میلیون دلار بوده است، خاطر نشان کرد: نسبت به هدف 151 میلیون دلاری صادرات از استان سمنان برای امسال، این میزان صادرات 6 درصد کمتر بوده اما از لحاظ ارزش دلاری 19 درصد جلوتر از برنامه است.
وی با اشاره به برخی طرح های عمرانی در استان سمنان که نیاز به اعتبار دارد، یکی از طرح های مهم برای توسعه را تامین آب دانست گفت: طرح آبرسانی به شهرستان گرمسار نیاز به سرمایه گذاری 220 میلیارد تومانی دارد که در حال اجراست و تا پایان سال 96 به اتمام خواهد رسید.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان، بخش معدن را یکی از ظرفیت های توسعه استان عنوان کرد و یاد آور شد: در بخش معدن استان سمنان به 700 میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز دارد.
در این جلسه، علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی و سیدحسین میرشجاعیان معاون وزیر ستاد اقتصاد مقاومتی به همراه هیاتی از این وزارتخانه، محمدرضا خباز استاندار، معاونان استانداری و جمعی از مسوولان استان سمنان حضور داشتند.
احمد همتی نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه، سیدحسن حسینی نماینده شاهرود و میامی و غلامرضا کاتب نماینده گرمسار و آرادان نیز در این نشست حضور داشتند.
در این نشست 17 طرح اولویت دار اقتصاد مقاومتی استان سمنان از سوی مسوولان وزارت امور اقتصادی و دارایی مطرح شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب