15:24:15 - پنجشنبه 22 دسامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سخنان قاطع نماینده سمنان در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان با حضور وزیراقتصاد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین –  نماینده مردم سمنان،مهدیشهر و سرخه، مانع‌تراشی‌ها در انتقال آب خزر به استان سمنان را مصداق خودتحریمی دانست و گفت: در حال حاضر سه کشور از منابع آبی خزر برداشت می‌کنند چرا ما در شرایطی که مشکلات جدی در تامین منابع آبی داریم باید خود را از این ظرفیت محروم کنیم.

82356643-71267873

دکتر احمد همتی در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان سمنان که با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در سمنان برگزار شد اظهار کرد: متاسفانه بخش‌هایی از دولت و مجلس با اجرای این پروژه ملی به بهانه‌ای ناصواب، مخالفت می‌کنند.

وی تامین آب را اولویت اساسی استان سمنان دانست و تصریح کرد: برخی‌ها با تحریک دیگران تلاش می‌کنند که در راه اجرای این طرح ملی سنگ‌اندازی کنند.

همتی یادآور شد: طرح بهره برداری از آب دریای خزر، طرح ملی است که از جهات مختلف باید بررسی و توجه بیشتری شود.
نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، از تلاش بانک ها در ارایه تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی و کشاورزی قدردانی کرد و گفت: تعدادی از بانک های خصوصی در این زمینه خارج از چارچوب قانون عمل می‌کنند که باید عوامل آن بررسی شود.
وی با اشاره به روند تکمیل طرح های عمرانی سدهای فینسک و چاشم خاطرنشان کرد: این طرح ها جزء مصوبات سفر کاروان تدبیر و امید به سمنان بوده است.
نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با بیان این که اختصاص بودجه به سد فینسک لغو شده بوده است، خاطرنشان کرد: با تلاش انجام شده، این طرح در مجلس شورای اسلامی در بودجه قرار گرفته است تا اعتبار به آن اختصاص یابد.

در این جلسه، علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی و سیدحسین میرشجاعیان معاون وزیر ستاد اقتصاد مقاومتی به همراه هیاتی از این وزارتخانه، محمدرضا خباز استاندار، معاونان استانداری و جمعی از مسوولان استان سمنان به همراه سیدحسن حسینی نماینده شاهرود و میامی و غلامرضا کاتب نماینده گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

 

همتی به انتقاد از عدم همراهی بانک‌های بخش خصوصی پرداخت و گفت: این بانک‌ها در استان با اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است همراهی نکردند و این در حالی است که عمده این بانک‌ها به نهادهای انقلابی و عمومی وابسته‌اند.

وی با بیان اینکه بخش زیادی از بانک‌های خصوصی خارج از چهارچوب قانونی فعالیت می‌کنند افزود: سیستم بانکی ما به شدت مشکل دارد و باید این سیستم تصحیح شود چرا که با این سیستم بانکی راه به‌جایی نمی‌بریم.

عضو فراکسیون امید با بیان اینکه سهم استان سمنان از صادرات بسیار ناچیز است خاطرنشان کرد: سهم ما از صادرات به هیچ وجه متناسب با ظرفیت‌های این استان نیست.

نماینده مردم سمنان،مهدیشهر و سرخه،اضافه کرد: باید دلایل و چرایی عدم توفیق در صادرات بررسی کارشناسانه شود تا استان از این ظرفیت ویژه بهره بیشتری ببرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. همشهری سمنان   دسامبر 24, 2016  

    آقای دکتر همتی ازآدمهای کوتوله فکری وامثال خانم ابتکار انتظار دیگری هم نمیشود داشت بجای اینکه ازطرحهائی اینچنینی (مثل انتقال آب خزر به استان سمنان)استقبال نمایند و ازموجودیت این استان پر پتانسیل ازهرنظر بهره کافی برده شود به بهانه های واهی نسبت به اوامر ریاست محترم جمهوری هم بی توجه ای مینمایند . نتایج ان کمک به اینهمه تمرکز درپایتخت واین فاجعه هوای آلوده محیط زیستی که اکنون مشاهده میگردد ..باید آدمها منفی وناکارآمد را تادیر نشده در راستای مطالب مردم استیضاح نمائید .

    .

  2. همشهری سمنان   دسامبر 23, 2016  

    باتشکر ازآقای دکترهمتی که مطالبات بالحق مردم شهرستان های سمنان ومهدیشهر وسرخه بطو مستدل وجد پیگیری مینمایند .ونماینده مرکز استان بدرستی اشاره نموده اند . دراین چند سال طرحهای ریز ساختی را مورد تحریم قرار داده اند واین یعنی سد توسعه واقتصاد مقاومتی درعملکرد این استان . سمنان لاین بهتر است تاحصول نتیجه بیشتر پیگیری نماید ..