13:41:51 - چهار شنبه 21 دسامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خبری خوش برای دوستداران حیات وحش ؛
مشاهده پلنگ ماده به همراه توله اش در منطقه حفاظت شده پرورمهدیشهر
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: یک قلاده پلنگ ماده به همراه یک توله روز سه شنبه سی ام آذر 95 در منطقه صیدوا شهرستان مهدیشهر از سوی محیط بانان مشاهده شد.

 82355270-71265369

به گزارش سمنان لاین ازایرناعباسعلی دامنگیر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در سمنان افزود: مشاهده این 2 پلنگ با وجود دوربین مداربسته در منطقه نشان می دهد وضعیت حیات وحش از نظر طعمه، وجود هرم غذایی پلنگ، امنیت و گشت شبانه و روزی برای پلنگ ماده مناسب است و این ماده پلنگ موفق به زاد و ولد شده است.
وی درباره شرایط مشاهده این 2 قلاده پلنگ، افزود: محیط بان اردلان مرتضوی، غلامعلی گرد و کامبیز محمودیان، بعد از بازگشت از گشت و کنترل، ابتدا متوجه پلنگ مادر می شوند که محیط بان غلامعلی گرد هنگام نزدیک شدن برای عکس گرفتن متوجه خروج و حضور توله پلنگ از داخل سنگ ها می شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: منطقه پرور طی مصوبه شماره 70 شورای عالی شکاربانی و نظارت بر صید از سوی شورای عالی محیط زیست در سال 1355 به عنوان منطقه حفاظت شده پرور به مناطق زیر مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست پیوسته است.
حد‌ود و‌ مساحت منطقه صیدوا در شهرستان مهدیشهر 64 هزار و 844 هکتار است.
این منطقه سه ناحیه شامل محدود‌ه‌های امن شناخته شد‌ه است که این سه ناحیه محدود‌ه امن صیدوا، محدود‌ه امن کلورد و محدود‌ه امن سرم لعلوم را شامل می شود.
صیدوا اکنون به پارک ملی تبدیل شده و این پنجمین نوبت رویت پلنگ در سال 95 در منطقه حفاظت شده پرور است.
منطقه حفاظت شد‌ه پرور د‌ر 50 کیلومتری شمال شرقی  مرکزاستان قرار د‌ارد و از شمال به استان مازندران، از جنوب به شهمیرزاد، از شرق به د‌امغان و از غرب به منطقه چاشم محدود است.

82355270-71265371

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب