14:52:51 - سه شنبه 20 دسامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تجمع اعتراض آمیز در مهدیشهر نسبت به عدم تعریض یک خیابان + تصاویر
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – تجمع کنندگان با در دست داشتن پلاکاردها و بنر نوشته عدم تعریض خیابان امام را مساوی با 100 سال بازگشت به عقب می دانستند.

به گزارش سمنان لاین ازنیزوا جمعی از مردم مهدیشهر در اعتراض به اقدام شهرداری و شورای شهر مهدیشهر در عدم اجرای طرح تعریض خیابان امام و واگذاری زمین های حاشیه  این خیابان تجمع کردند.

تجمع کنندگان با در دست داشتن پلاکارد و بنر نوشته عدم تعریض خیابان امام را مساوی با 100 سال بازگشت به عقب می دانستند.

img_20161215_105343_1

اعتراض کنندگان با امضای طوماری، خواستار اجرای مصوبه دوره سوم شورای شهر و تعریض خیابان امام شدند.

مردم مهدیشهر که در مقابل زمین های واگذاری شده خیابان امام که اخیرا اقدام به گود برداری و شروع به ساخت و ساز شده، تجمع کرده بودند، برای رساندن اعتراضات خود به گوش مسئولین، به سمت فرمانداری مهدیشهر حرکت کردند تا در نشستی اعتراض و انتقادات خود را از این اقدام شهرداری و شورای شهر بیان کنند.

به گزارش سمنان لاین  در این نشست که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد و رئیس شورای شهر مهدیشهر حضور داشت، مهدیشهری ها مراتب اعتراض خود را به گوش ریاست شورا رساندند که بعد از بحث و گفت و گوهایی بنا شد فعلا مجوزی برای ساخت و ساز در خیابان امام داده نشود.

طبق گفته های مردمی، طرح تعریض خیابان امام در دوره سوم شورای شهر مهدیشهر مصوب شده بود که با کارشناسی صورت گرفته بلوار 30 متری به تصویب رسید.

با این مصوبه هر چند که این طرح در شورای دوره سوم اجرا نشد، اما مصوبه به قوت خود باقی بود تا در دور چهارم شورا اجرایی شود.

ظاهرا اقدامات اولیه در راستای تملیک املاک خیابان امام انجام شد و شهرداری پارک اندیشه را در قبال به دست آوردن زمین های خیابان امام واگذار کرد و املاک خیابان امام را ارزان تملک نمود.

ولی آنچه امروزه مشاهده می شود شهرداری و شورای شهر مهدیشهر همان زمین ها را دارد با هزینه گزافی واگذار می کند و مجوز ساخت و ساز می دهد.

به گفته مردمی، شهرداری و شورا با این واگذاری می خواهد درآمدی برای خود کسب کند. زمین هایی که بنا بود برای توسعه شهری در طرح تعریض خیابان امام  برود ولی اکنون منبع درآمد شده است.

در مصوبه طرح تعریض خیابان امام بنا بود عقب نشینی 13 متری در ساخت و ساز حاشیه خیابان امام صورت گیرد ولی این اقدام نیز انجام نشده و در حال حاضر در زمینی که به یکی از بانک ها جهت ساخت و سار واگذار شده تدابیری برای عقب نشینی دیده نشده است.

جالب این است که بانک مورد نظر با توجه به فضایی که در پشت زمین واگذاری شده وجود داشت خواستار بود زمین را با فاصله 6 متر عقب تر از خیابان تملک و ساخت و ساز کند تا در صورت لزوم که اگر تعریض خیابان امام صورت گیرد راهکاری باقی باشد ولی شورای شهر موافقت نکرده و فقط با عقب نشینی 3 متری موافقت کرد و اصرار داشت ساخت و ساز هر چه نزدیک تر به خیابان انجام شود. شاید شورا عملا با این اقدام، خواسته طرح تعریض را منتفی کند.

خیابان امام مهدیشهر که اصلی ترین و قدیمی ترین خیابان های شهر است، اکنون دیگر ظرفیت و گنجایش جمعیت امروزی را ندارد و از سالیان پیش که حرف از تعریض آن بود ولی نه تنها تاکنون این خیابان تعریض نشده بلکه طرح تعریض آن نیز در هاله ای از ابهام قرار دارد.

در پایان این خبر آمده ؛ اطلاعاتی که در خصوص طرح تعریض خیابان امام و مصوبه شورا آمد، تماما براساس گفته ها و اطلاعات مردمی بوده و پایگاه خبری مذکور مسئولیتی در صحت و سقم آن ندارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب