11:39:46 - سه شنبه 20 دسامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
گواهی تاییدیه علمی برای 6 اختراع
پارک علم وفنآوری دانشگاه سمنان جزء 18 مرجع مالکیت فکری کشور
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان گفت: تاییدیه 6 اختراع از محققان این دانشگاه، در نیمه دوم 95 با همکاری مرجع منطقه ای مالکیت فکری این پارک، از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران دریافت شد.

 81861373-70344093

 

به گزارش سمنان لاین ازایرناسیف الله سعدالدین روز سه شنبه به خبرنگاران در سمنان افزود: یکی اختراع هایی که تأییدیه علمی گرفته است «سنتز نانو لوله های کربنی عامل دار شده با 1- ایزاتین-3-تیوسمی کاربازون به عنوان جاذب و نانودارو» متعلق به دانشگاه سمنان و توسط علی رجبعلی نژادکلائی، فرهوش کیانی بارفروش و دکتر منصور جهانگیری عضو هیأت علمی دانشکده شیمی، نفت و گاز دانشگاه سمنان است .
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان خاطرنشان کرد: «سیستم کنترلی زاویه سمتی- قطبی و دوران زیرلایه در دستگاه لایه نشانی تحت خلا» متعلق به پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان و توسط سیدذبیح اله راه چمنی، دکتر حمیدرضا قلی پور دیزجی عضو هیأت علمی دانشکده فیزیک و دکتر محمدحسین احسانی عضو هیأت علمی دانشکده فیزیک دانشگاه سمنان دیگر اختراع دارای تاییدیه علمی در این دانشگاه است .
سعدالدین به «ساخت سامانه تشخیص کادمیوم و سرب با استفاده از نانو هیبرید زئولیت طبیعی» به عنوان دیگر اختراع محققان دانشگاه سمنان اشاره کرد و گفت: این اختراع نیز متعلق به پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان است و توسط مهری قزاقی موجانی و علیمراد رشیدی، حمید شیرخانلو و دکتر سیدحسن زوارموسوی نیاکی عضو هیأت علمی دانشکده شیمی دانشگاه سمنان به ثبت رسیده که موفق به تاییدیه علمی شده است .
وی ادامه داد: «رسوب دهی کاربید مولیبدن به روش پوشش دهی یونی» متعلق به دانشگاه سمنان و توسط دکتر حسن عبداله پور عضو هیأت علمی دانشکده مواد و صنایع دانشگاه سمنان به ثبت رسیده و تاییدیه علمی دریافت کرده است.
وی افزود :«تولید سیال عامل با خواص مطلوب حرارتی با استفاده از نانو لوله کربنی چند جداره» متعلق به پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان و توسط محققان سیدهادی رستمیان، محمد همت اسفه و دکتر سیف الله سعدالدین عضو هیأت علمی دانشکده مکانیک دانشگاه سمنان ثبت شده و «سیستم رهایش هدفمند داروی استریپتوکینار» متعلق به پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، از سوی محققان مریم تاج آبادی و محمد بنی اسدی و دکتر سیدمحمدصادق نوربخش عضو هیأت علمی دانشکده مواد و صنایع دانشگاه سمنان هم اختراعاتی هستند که تاییدیه علمی دریافت کرده اند .
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با بیان اینکه این پارک جزء 18 مرجع مالکیت فکری کشور است که مجوز ارزیابی اختراعات برای صدور تأییدیه علمی دارد، افزود: اختراعات محققان دانشگاه سمنان پس از ارزیابی و اعتبارسنجی در کمیته مالکیت فکری پارک علم و فناوری، از سوی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران تأییدیه علمی دریافت کرده اند.
دانشگاه سمنان با حدود 14 هزار دانشجو، در برخی شاخص های علمی و پژوهشی در جایگاه دوازدهمین دانشگاه برتر کشور قرار دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب