19:26:09 - دوشنبه 19 دسامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سرمایه گذاری خارجی ؛ مطالبه ی مردم از شورای شهر سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

«ارسال شده به سمنان لاین توسط جمعی از دوستداران توسعه وپیشرفت شهرسمنان»

200023

استفاده از فرصت های سرمایه گذاری خارجی مطالبه به حق شهروندان از اعضای شورای اسلامی شهر سمنان است.
قرار گرفتن در مسیر جاده ابریشم از دیرباز و جاده ترانزیت شرق به غرب کشور سمنان را همواره از موقعیتی درخور توجه به لحاظ جغرافیایی برخوردار کرده به طوریکه نمیتوان به راحتی از این پتانسیل برای ایجاد شغل و درآمد چشم پوشی کرد.
عبور سالیانه میلیونها مسافر از این مسیر علاوه بر ایجاد فرصت خدمتگذاری به زایرین امام هشتم علی بن موسی الرضا (ع)،بهترین شرایط را برای سرمایه گذاری در مسیر توسعه و آبادانی کشور فراهم آورده است.
دسترسی آسان به مراکز صنعتی، اقتصادی و اجتماعی سمنان به واسطه وجود راه های ارتباطی اعم از جاده ترانزیت، حمل و نقل ریلی و فرودگاه در شرف راه اندازی در کنار امنیت و آرامش موجود ، نزدیکی به پایتخت و وجود گمرک فعال و پویا در این شهر از دیگر پتانسیل های موجود به شمار می رود.
بر هیچ کس پوشیده نیست گردآوری این امکانات در یک شهر با مشخصات ذکر شده کاری سهل و ساده نبوده بلکه نتیجه تلاش شبانه روزی تمامی خدمتگذاران خدوم نظام جمهوری اسلامی و اهتمام تمامی دست اندرکاران عرصه مدیریت شهری است.
با این شرایط بهره برداری بهینه و مناسب از این امکانات کمترین خدمت و بهترین فرصت برای تامین رفاه و آسایش شهروندان صبور و مهربان این خطه فرهنگ پرور و دوست داشتنی محسوب می شود.
شورای اسلامی شهر سمنان با توجه به قرار گرفتن در راس هرم تصمیم گیرنده در خصوص مدیریت متمرکز شهری برای تحقق این هدف نقشی تاثیرگذار و در خور توجه دارد که بدون شک تلاش در این عرصه و ایجاد شرایط مناسب میتوتند نقطه عطفی در کارنامه خدمتگذاری شورا و اعضای آن برای آیندگان سمنان به یادگار بماند.
یکی از بهترین اقدامات در این شرایط شناسایی و جذب سرمایه گذار برای حضور در سمنان و اجرای طرح های مشارکتی است که از چندی قبل با توجه به درایت و کاردانی دست اندرکاران، در این شهر رو به افزایش است.
باید توجه داشت با شرایط اقتصادی کشور و همچنین فراهم شدن ورود سرمایه گذار در کشور جهت تسهیل این امر مهم باید در مسیر معرفی امکانات و توانمندیهای شهر از تمامی توان استفاده و زمینه بهرهمندی از این پتانسیل را تامین کرد.
شاید تنها نقطه خاکستری موجود در کارنامه پیشینیان که در این عرصه تلاش کردند نیمه کاره رها کردن اقدامات انجام شده بود که درنهایت منجر به نتیجه مطلوب برابر شایستگی شهروندان عزیز نگردیده است. موضوعی که هرگز برای آن چاره اندیشی مناسب انجام نمیگیرد.
از چندی قبل شاهد انجام اقدامات موثر و جدیدی در این حوزه در شهر سمنان و با هدایت و برنامه ریزی شورای اسلامی و شهردار زحمتکش سمنان هستیم.
حضور در همایش شهرداران در شهر قزوین، سفر به شهر اروم چی یکی از مهم ترین شهرهای ایالت شین جیان چین و عقد قرارداد خواهر خواندگی با این شهر، سفر رییس سازمان شهروندان جهانی به سمنان، حضور برخی سفرای دول پیشرفته اروپایی نظیر سفیر فنلاند در این شهر همگی با هدف معرفی بهینه سمنان به سرمایه گذاران خارجی برنامه ریزی و به اجرا در آمده است که بی شک اقدامی تحسین برانگیز و قابل تقدیر در کارنامه این دوره شورای اسلامی و شهرداری به شمار می آید. اهمیت موضوع وقتی بیشتر خواهد شد که بدانیم این اقدامات در نوع خود تلاشی جدید و هدفمند برای توسعه و آبادانی سمنان به حساب می آید.
با این حال با توجه به شواهد و قراین موجود و همچنین نزدیک شدن به اواخر دوره زمامداری شورای ششم بر مدیریت شهری و توجه اعضا به آغاز فعالیت های تبلیغاتی برای انتخابات دور جدید احتمال اینکه این اقدامات شایسته نیز به سرنوشت سایر فعالیت ها دچار شود بسیار قابل پیشبینی می باشد.
اتفاق ناخوشایندی که میتواند یکی از بهترین اقدامات شورا و شهرداری را پیش از رسیدن به نتیجه لازم عقیم و بی اثر نماید.
این در حالی است که دوراندیشی و تیز هوشی هر صاحب منصبی در شرایط موجود میتواند پیگیری و تکمیل این اقدامات را به بهترین تبلیغ از شایستگی و کارآمدی شورای حاضر تبدیل کند. به امید اینکه اینبار شاهد اتفاقی تازه با تاثیرگذاری و ماندگاری طولانی در عرصه مدیریت شهری سمنان از سوی خدمتگذاران و مسولین شهرستان باشیم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. سمنان مهدی   ژانویه 3, 2017  

    متآسف ازاین شورا که تلاشی جدی درراستای ایجاد زیر ساختاری ومناسب سازی برای سرمایه گذار وتوسعه به عمل نمیآورند واین شهر بخاطر همین کم کاری بومی ها وتنها بودن بفکر …خود از بسیاری جهات از دیگر نقاط ایناستان عقب مانده است ..

  2. محسن   دسامبر 20, 2016  

    خدا خیرت بده سمنان لاین حالا که صحبت های این مدعیان رو مینویسی از عملکردشون هم بنویس

  3. yazdani   دسامبر 19, 2016  

    عالی بود. درود بر سمنان و سمنانی