14:37:12 - دوشنبه 19 دسامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اعطای مجوز راه‌اندازی رشته‌های تخصصی دستیاری بالینی بعد از 23 سال به دانشگاه علوم پزشکی سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از اخذ مجوز رشته تخصصی دستیاری بیهوشی در این دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان خبر داد.

shadnoosh1

به گزارش سمنان لاین ازایسنادکتر مهدی شادنوش در جمع اساتید این دانشگاه اظهار کرد: این دانشگاه که از سال 72 تاکنون موفق به اخذ مجوز تاسیس رشته‌های دستیاری بالینی نشده بود با تلاش پیگیر استان و حمایت وزارت بهداشت و درمان توانست بعد از 23 سال موفق به اخذ مجوز دستیاری بیهوشی شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان وجود ظرفیت‌های علمی و تخصصی و ایجاد زیرساخت‌های لازم در استان را در اخذ رشته‌های تخصصی دستیاری بالینی بسیار موثر و راهگشا ارزیابی کرد و افزود: دانشگاه علوم پزشکی سمنان از این پس می‌تواند در رشته دستیاری بیهوشی دانشجو بپذیرد.

وی ارتقاء جایگاه دانشگاه علوم پزشکی سمنان و تربیت این دستیاران را نوید بخش آینده درخشان و بهتری برای دانشگاه علوم پزشکی استان دانست و اضافه کرد: خوشبختانه با تلاش همه همکاران دانشگاه علوم پزشکی استان هم در حوزه آموزش و پژوهش و هم در حوزه خدمات درمانی و پزشکی و ایجاد زیرساخت‌های حوزه سلامت جهش قابل توجهی در سال‌های اخیر داشته است.

شادنوش، از ایجاد 9 رشته جدید در ترم گذشته به عنوان نماد و نمودی از توفیقات این دانشگاه در بخش آموزش نام برد و افزود: جایگاه ممتاز دانشگاه علوم پزشکی  سمنان در طرح‌های پژوهشی و خصوصا کسب رتبه ششم کشور در حوزه اخلاق پژوهشی نشان از روند رو به رشد این دانشگاه دارد. ضمن اینکه در حوزه درمان نیز زیرساخت‌های درمانی متعددی در شهرستان‌های تحت‌پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان ایجاد شده است.

وی دستیابی به این موفقیت‌ها را برآیند و نتیجه همدلی و تعامل و همکاری همه بخش‌های این دانشگاه برشمرد و گفت: بدون تردید موفقیت‌های درخشان امروز دانشگاه در حوزه پژوهش، نتیجه گسترش و توسعه کمی و کیفی فعالیت‌های آموزشی در این دانشگاه است و همچنین اگر امروز تا به این حد رضایت عمومی از خدمات درمانی در استان وجود دارد نتیجه همدلی و عمق‌بخشی به فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی و زحمات شبانه‌روزی کادرهای درمانی و نیروی انسانی متخصص و متعهد در این دانشگاه است.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، افق‌های پیش‌ روی این دانشگاه را روشن ارزیابی کرد و گفت: موقعیت ویژه جغرافیایی استان ، همجواری با پایتخت و چندین استان مهم، نیروی انسانی متخصص و کاردان، وجود امکانات و تجهیزات درمانی به‌روز و مدرن و وجود زیرساخت‌های درمانی و سرانه بالای استان در حوزه سلامت و…همه و همه حکایت از این دارد که با تدوم این روند روبه رشد، جایگاه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در آینده، جایگاه ممتازتر و رفیع‌تری خواهد بود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. سیادتی   دسامبر 20, 2016  

  با تمام احترامی که برای اقای دکتر شادنوش قائل هستم ولی متاسفانه نظر بنده و بسیاری از همکاران علوم پزشکی اینه که ایشون فقط در حد رفع تکلیف وظایف خودشونو انجام میدن و به عنوان یک مدیر پیگیری مداوم و مستمر در امور اجرایی دانشگاه ندارند

  • ناشناس   دسامبر 21, 2016  

   درست میفرمایید

 2. داود   دسامبر 19, 2016  

  سپاس دکتر شادنوش عزیز و همه همکاران خوب و پرتلاش دانشگاه علوم پزشکی سمنان
  دکتر شادنوش پر تلاش مطمینیم که هر روز بر افتخارات دانشگاه علوم پزشکی سمنان خواهید افزود سپاس دکتر عزیز

 3. همشهری سمنان   دسامبر 19, 2016  

  چند رشته دستیاری (تخصصی )بالینی از گذشته های دور داشته است . اکنون توقع اافزایش رشته های بیشتری میرفت .