0:55:34 - شنبه 17 دسامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان در نشست با موثرین مطرح کرد؛
عدم همکاری اداره کل راه وترابری استان در ایجاد ورودی منطقه ویژه اقتصادی سمنان !!!
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – نشست مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان سمنان با رئیس شورای شهر و تعدادی ازموثرین سمنان برگزارشد.

img_3832

 

به گزارش سمنان لاین مهندس صادقی دراین نشست ضمن ارائه گزارشی از وضعیت شهرک ها و نواحی صنعتی استان گفت :

منطقه ویژه اقتصادی سمنان درسال 91 به تصویب هیئت دولت رسیده و تا سال 93 عملا در این خصوص هیچ اقدامی صورت نگرفت .

وی مناطق ویژه دامغان و گرمسار را زیرمجموعه بخش خصوصی و منطقه ویژه سمنان را تحت مالکیت شرکت شهرک های استان سمنان برشمرد و افزود: راه اندازی این مناطق نیاز به تکمیل زیرساخت ها و تصویب طرح جامع خواهند داشت که در روند کاری خود انجام خواهدشد.

صادقی همچنین مدول دوم تصفیه خانه شهرک صنعتی سمنان با 1000 مترمکعب را جز سه شهرک کشور دارای این نوع تصفیه خانه دانست که بزودی در سمنان افتتاح خواهدشد.

وی با تمجید از خوشه پسته دامغان  از برند شدن آن در کشور خبرداد.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان سمنان ضمن انتقاد از افزایش تعرفه 30 درصدی ایستگاه  راه آهن شهرک صنعتی سمنان که منجر به عدم رغبت صاحبان صنایع جهت استفاده از این ظرفیت مهم شده ، خواستار  اصلاح این تعرفه شد.

صادقی همچنین خواستار تعامل اداره کل راه و ترابری استان  جهت ورودی منطقه ویژه اقتصادی سمنان شد و گفت ؛

اداره کل راه با پافشاری  معتقد است ورودی منطقه ویژه اقتصادی سمنان باید از داخل شهرک صنعتی سمنان باشد در حالیکه همه ی کارشناسان و شرکت شهرک ها   این دو را دارای دو ماهیت جداگانه می دانند  لذا  باید ورودی جداگانه ای در مسیر جاده سمنان – دامغان برای منطقه ویژه سمنان لحاظ شود .

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان سمنان در بخش دیگری ازسخنان خود  از خودروسازی فردا بعنوان یکی ازصنایع مهم استان یادکرد و مطالبی را از روند اقدامات صورت گرفته و راهکارهایی جهت شکوفایی خودروسازی فردا ارائه نمود که با موافقت موثرین و حضار در جلسه همراه شد.

صادقی همچنین از اجرای خط انتقال آب منطقه ویژه سمنان و نصب و راه اندازی 10 ایستگاه تی بی اس و اجرای 27 کیلومتر خط انتقال گاز در مجموعه شهرکها و نواحی صنعتی استان خبر داد.

دکترعلی همتی رئیس شورای اسلامی شهر سمنان هم در این نشست ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته در شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان از انتقال آب دریای خزر بعنوان راهکار اصلی مشکل کمبود آب در صنایع استان یاد کرد و افزود:

مدیران استان بایست ظرفیت های بلند مدت نیاز آبی استان را مدنظرداشته باشند نه نیاز های فعلی را که در اینصورت مجموعه ی استان متضررخواهدشد.

دکترعلی همتی همچنین خواستار بهره برداری از منطقه ویژه اقتصادی سمنان قبل از پایان دور اول دولت تدبیر و امید شد.

درپایان  تعدادی از موثرین  ضمن برشمردن برخی مشکلات موجود در صنایع شهرستان سمنان از اقدامات انجام شده ی صنعت استان دربخش شرکت شهرکهای صنعتی استان سمنان تقدیر و خواستار رفع مشکلات صنایع استان و بازگشت خودروسازی فردا به روال گذشته و اقدام مدیران ارشد استان در پیوستن آن به مجموعه ی ایران خودرو شدند.

img_3839 img_3837 img_3834 img_3828 img_3824 img_3814 1

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. علی سمنان   دسامبر 19, 2016  

  …… اداره کل راه وترابری استان سمنان مستقر در شاهرود سدراه توسعه مرکز استان وتحول دراین استان .

 2. همشهری سمنان   دسامبر 18, 2016  

  مدیریت اداره کل راه وترابری استان سمنان مستقر در شاهرور اولین موانع توسعه وپیشرفت ورونق اقتصادی کل استان منجمله شهرستان شاهرود میباشد که باتوجه به نگاه آنهابطوریکه مشاهده میگردداکنون راههای دسترسی ازپایتخت وشرق استان سمنان بدترین ونامناسبترین راه درایران است .

 3. امین   دسامبر 17, 2016  

  قابل توجه استاندار محترم و معاون هماهنگی امور عمرانی ایشان که چشم بسته از ایشان حمایت میکنند.

 4. حسینی   دسامبر 17, 2016  

  جناب آقای نژاد صفوی مدیر کل محترم راه و ترابری استان شما که از یک ورودی مناسب برای منطقه ویژه سمنان دریغ می کنید چگونه می خواهید برای استان تصمیمات بیطرفانه ای بگیرید؟ راستی مدیرکل محترم راه استان از جاده نظامی سمنان چه خبر ؟ آیا پیشرفتی داشته؟ چنددرصد؟

 5. ذوالفقاری   دسامبر 17, 2016  

  آفرین به مدیرشجاع شرکت شهرک های استان که شجاعانه از اقدامات نسنجیده و … اداره کل راه وترابری استان مستقر در شاهرود پرده برداشتند. ای کاش دیگر مدیران کل هم از صداقت و شجاعت ایشان الگو برداری کنند.

 6. سلامی   دسامبر 17, 2016  

  بنده بعنوان یک سرخه ای کاری به اختلافات سمنان و شاهرود ندارم اما واقعا اداره کل راه استان نباید در خارج از مرکز استان باشه چراکه دیگر نمیتواند نگاه استانی داشته باشد. سلامی از سرخه

  • مهدی   دسامبر 17, 2016  

   من فکر میکنم حواستان به شهمیزاداهم باشه تا خواهان جدایی نباشند تا حواستان به شاهرود.