23:29:53 - شنبه 17 دسامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اولین ایرباس ایران در آشیانه آرام گرفت+تصویر
کانال تلگرام سمنان لاین

انتشار تصویری از یک فروند هواپیمای A۳۲۱ ایرباس از فرودگاه اختصاصی این شرکت در آلمان، گمانه زنی ها برای تحویل نخستین هواپیمای ایرباس به ایران در سال ۲۰۱۶ میلادی تقویت شد.

سمنان لاین : به نقل از پایگاه خبری «بورس اند بازار»، «توبیاس گودات» عکاس صنعت هوایی تصویری از یک هواپیما ایرباس ۳۲۱ را منتشر کرده که بر روی آن مشخصات «ایران ایر»  نقش بسته است.

این تصویر می تواند حاکی از تحویل قریب الوقوع اولین هواپیمای ایرباس به ایران در سال ۲۰۱۶ میلادی باشد. همچنین شماره ثبت این هواپیما EN-IFA اعلام شده و در حال حاضر در فرودگاه خصوصی ایرباس با نام «فین کن وردر» در شهر «هامبورگ»  آلمان است؛ این فرودگاه محل تست پرواز و تحویل هواپیماهای ایرباس است.

«گودات» این تصویر را دیروز در وب سایت «Flickr» منتشر کرد و همان روز هم خبرگزاری رویترز در گزارشی اعلام کرد، مذاکرات ایرباس با ایران پیشرفت بیشتری داشته است.

1098204_325

این در حالی است که خبرهای رسیده از منابع مختلف حاکی از آن است که ایرباس توافق خود را با ایران ایر طی دو هفته آینده نهایی خواهد کرد؛ در همین حال شرکت هواپیمایی آسمان هم  به طور جداگانه برای اجاره ۷ هواپیما با یک شرکت به توافق رسیده است.

البته پیش از این مجله تخصصی هوانواردی «Aero Telegraph» آلمان در شماره چاپ هجدهم نوامبر،  وجود این هواپیما را گزارش داده بود.

چند روز پیش بر روی بدنه این هواپیما به هنگام تست پرواز،  نام «Colombian airline Avianca» نقش بسته بود که بعد از تست موفقیت آمیز پرواز،  در روز چهاردهم دسامبر، به نام ایران ایر تغییر نام پیدا کرد.

به گزارش مجله  «Aero Telegraph»، احتمالا هواپیماهای دیگری با نام «Avianca» ثبت شده اند و در یکی از ساختمان های ایرباس در اسپانیا وجود دارند که به نام ایران ایر تغییر خواهند کرد.

بر همین اساس، قرار است تحویل ۵۰ تا ۶۰ فروند از هواپیمای های ایرباس به ایران ایر به دنبال توافق خرید ۱۱۸ فروند هواپیما از سوی ایران که در سفر آقای روحانی به فرانسه در ژانویه صورت گرفت،  در سه ماه نخست سال ۲۰۱۷ میلادی انجام پذیرد.

بر چسب ها: ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب