14:13:28 - پنجشنبه 15 دسامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
چرا باید برخی با جست‌وجو در زباله‌ها امرار معاش کنند و برخی در برج عاج بنشینند
کانال تلگرام سمنان لاین

یک فعال سیاسی، ایجاد اشتغال برای مردم را از وظایف حاکمیت و از حقوق اساسی ملت دانست و گفت: چرا باید برخی با جست‌وجو در زباله‌ها امرار معاش کنند و برخی در برج عاج و عمارت‌های آن‌چنانی بنشینند.

به گزارش سمان لاین ازایسنا علی‌رضا زاکانی شب گذشته در همایش شناخت و نقش جوان مؤمن انقلابی در مسائل روز که به همت بسیج دانشجویی در شرکت برق منطقه‌ای سمنان برگزار شد بر لزوم مبارزه جدی با ویژه‌خواری و رانت‌خواری برخی‌ها فارغ از اینکه به کدام جریان و گروه وابستگی دارند تاکید کرد و گفت: باید اصل اساسی” از کجا آورده‌ای”باب شود.

این نماینده ادوار مجلس اظهار کرد: همه باید تلاش کنیم که هرکس در هر جایگاه و موقعیتی با سوءاستفاده از موقعیت خود، حقوق مردم را پایمال و سرمایه‌های ملت را با استفاده از رانت به چپاول برده جوابگو باشد.

وی مبارزه با فساد را امری ضروری خواند و افزود: در شرایطی که بسیاری از مردم صورت خود را با سیلی سرخ می‌کنند برخی‌ها که پیشینه‌ای مشخص دارند با استفاده از رانت‌ حقوق ملت را به یغما می‌برند.

مدیرمسئول هفته نامه پنجره با بیان اینکه این افراد سودجو زره آهنین دارند گفت: این سودجویان هرکسی که در مقابل آنها بایستد و مانع چپاول آنها شود را نیز بدنام می‌کنند.

زاکانی با اذعان به اینکه در مقابل این رانت‌خواری‌ها نباید کوتاه آمد افزود: همه ما در مقابل جامعه اسلامی وظیفه داریم و باید در مقابل این افراد دروغگو و فاسد بایستیم و از حق مردم و نظام دفاع کنیم.

وی به مقایسه این سودجویان با مافیا پرداخت و اظهار کرد: نباید اجازه بدهیم این مافیای وحشتناک با گروه‌بازی‌های آن‌چنانی عنان جامعه را در دست گرفته و سرمایه‌های ملی را تباه و بین خود تقسیم کنند.

این فعال سیاسی با اذعان به اینکه باید دارایی‌های یک شبه و چرایی آن مورد پرسش قرار گیرد افزود: باید با عمل به اصل از کجا آورده‌ای، حقوق مردم را از سودجویان بگیریم.

وی با بیان اینکه اجرای درست و بی‌کم و کاست قانون اساسی مانع بسیاری از این سودجویی‌ها می‌شود تصریح کرد: نباید در مطالبه اجرای قانون اساسی گزینشی برخورد کرد باید بر اجرای همه قانون اصرار کنیم.

نماینده سابق مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر ادامه داد: همه قانون در مطالبه آزادی مدنی، آزادی بیان، اشتغال و مسکن خلاصه نمی‌شود و اینها تنها بخشی از اصول قانون اساسی در جمهوری اسلامی است.

وی ایجاد اشتغال برای همه آحاد مردم را براساس قانون اساسی وظیفه مسئولان دانست و بیان کرد: نباید به‌گونه‌ای باشد که یکی در برج عاج خود بنشیند و دیگری برای رفع نیاز خود و خانواده‌اش در سطل‌های زباله کنکاش کند.

زاکانی با انتقاد از آنچه خانه‌های چند 10میلیاردی برخی مسئولان می‌خواند خاطرنشان کرد: مسئولانی که امروز در خانه‌ها و عمارت‌های چند10 میلیاردی می‌نشینند که ارزش آنها بیشتر از دارایی‌های چند نسل‌شان است باید در برابر قانون و مردم پاسخگو باشند.

وی با بیان اینکه جوانان مومن انقلابی باید وظایف خود را در این شرایط انجام دهند، افزود: چنین شکاف طبقاتی زیبنده نظام مقدس اسلامی نیست و باید با آن برخورد شود.

این فعال سیاسی بر لزوم نظارت بر دارایی‌های مسئولان تاکید کرد و ادامه داد: باید به جای شعار عملا با مفاسد و رات‌خواری مبارزه کرد.

این نماینده پیشین مردم تهران با بیان اینکه متاسفانه بعد از 38 سال هنوز کاستیهایی در عدالت‌محوری داریم افزود: تحقق عدالت در جامعه اسلامی یک ضرورت است.

وی با اشاره به مزیت‌های توجه به عدالت تصریح کرد: در یک جامعه عدالتمحور از یک سو فرصتهای برابر با توجه به قابلیتهای افراد در اختیار آنان قرار میگیرد و از طرف دیگر، فقر و فساد و تبعیض در چنین جامعهای نمی‌ماند.

زاکانی با بیان اینکه فرهنگ بسیجی و انقلابی از چنین جامعه‌ای به مشام می‌رسد خاطرنشان کرد: جوان مومن و انقلابی برای ایجاد چنین جامعه‌ای وظیفه و رسالت هایی دارد که باید به آن عمل کند.

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب