14:15:24 - پنجشنبه 15 دسامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار سمنان : حوزه های علمیه بازوی توانمند دولت برای رفع آسیبهای اجتماعی در جامعه باشند
کانال تلگرام سمنان لاین

 

سمنان لاین – استاندار سمنان با اشاره به حجم وجود مشکلات و آسیب های اجتماعی در جامعه ، گفت : حوزه های علمیه و روحانیون می توانند بازوی توانمندی برای دولت و دست اندرکاران امر در کاهش و یا رفع معضلات و آسیب های اجتماعی در جامعه باشند.

به گزارش سمنان لاین ازایرنا محمدرضا خباز روز پنجشنبه در بازدید از حوزه های علمیه استان سمنان و نشست با مدیر حوزه ها افزود : در گزارشی که درباره آسیب های اجتماعی و معضلات در نشست با رهبر معظم انقلاب اریه شد معظم له فرمایش کردند کشور در این موضوع 20 سال عقب است و باید برنامه ریزی شود تا این فاصله جبران شود.
وی اظهار داشت : همچنین معظم له به سران سه قوه تکلیف کردند تا گزارش اقدامات را هر 6 ماه یکبار به ایشان ارایه کنند بنابراین حوزه ها و روحانیون هم باید به دولت و دیگر دست اندرکاران کمک کنند تا این فاصله و عقب ماندگی جبران شود.
استاندار سمنان با اشاره به شرایط استان در بحث آسیب های اجتماعی خاطرنشان کرد: استان سمنان همانند کشور با این موضوع از جمله موادمخدر و طلاق روبرو است و باید بیش از پیش به آن توجه شود و نقش روحانیون و حوزه ها در این موضوع مهم است.
وی ادامه داد : با توجه به این که در سال گذشته در آمدهای نفتی کشور به واسطه تحریم ها به یک سوم کاهش یافته بود وضعیت اقتصادی کشور چندان مناسب نبود ولی در سال جاری این شرایط در حال بهبود است و امیدواریم تا پایان امسال اعتبارات و بودجه بیشتری به استان اختصاص یابد.
خباز با بیان این که در بودجه سال 95، سه و نیم درصد از اعتبارات به حوزه های علمیه و مساجد اختصاص یافته است، اضافه کرد: امیدواریم با رفع مشکل اعتباری و تخصیص به استان، بتوانیم این میزان اعتبار در نظر گرفته را پرداخت کنیم.
استاندار سمنان با بیان اینکه خوشبختانه سابقه روحانیت در جامعه تشیع از سابقه بلند و قابل اعتمادی برخوردار است، بیان داشت: اطلاعاتی که مردم و جامعه در زمینه های دینی، مذهبی، معنوی و اسلامی دارند از مسیر روحانیت است و باید ادامه یابد.
خباز با اشاره به این که روحانیت خدمات خوب و ارزنده ای را بدون منت به جامعه ارابه می کند، اضافه کرد: حوزه های علمیه بدون وابستگی به دولتها در جامعه فعالیت می کنند و حریت آنان از همین وابسته نبودن به دولت است.
وی با بیان این که بنا به فرمایشات امام راحل و رهبری انقلاب حوزه های علمیه باید برای همیشه مستقل باشند و وابسته به دولت نباشد، اظهار کرد: خوشبختانه حوزه های علمیه پس از انقلاب اسلامی ارتباط معنوی خوبی با دستگاه های اجرایی داشته و در هم افزایی و تقویت جامعه تلاش کرده است.
مدیر حوزه های علمیه استان سمنان در این نشست، با ارابه گزارشی از اقدامات و فعالیت های این مدیریت، گفت: خوشبختانه امروز حوزه های علمیه به دنبال حاشیه نبوده و برای تقویت نظام کار می کنند.
حجت الاسلام و المسلمین مهدی نژاد افزود: امروز حوزه های علمیه در سطح وسیعی از جامعه و روستاها و بخش های مختلف حضور دارند و در ایجاد امید در مردم نقش خوبی را ایفا می کنند.
وی با بیان این که هم اکنون هزار و 50 طلبه در سه سطح در مدارس دینی استان سمنان به تحصیل مشغوند، افزود: 110 استاد، کادر و خدام در این مدارس دینی انجام وظیفه می کنند.
همچنین استاندار سمنان با حضور در مدرسه علمیه علی بن موسی الرضا (ع) سفیران هدایت سمنان، مشکلات این حوزه را هم مورد بررسی قرار داد.
حجت الاسلام و المسلمین الهی مدیر این مرکز نیز با ارایه گزارشی از اقدامات انجام شده، مشکلات و خواسته های خود را در زمینه های مختلف از جمله کمبود اعتبارات بیان کرد.
به گزارش ایرنا، در زمان حاضر 13 حوزه علمیه در استان سمنان فعال است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب