18:34:32 - دوشنبه 12 دسامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دادستان مرکزاستان؛
بازداشت یک عامل دیگر حادثه قطار سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان گفت : یک نفر از عوامل و مقصران مرکز کنترل راه آهن شمال شرق1 مرتبط با حادثه 2 قطار مسافربری ایستگاه هفتخوان سمنان امروز بازداشت شد.

به گزارش سمنان لاین ازایرناحیدر آسیابی افزود: این فرد در ادامه رسیدگی به پرونده حادثه قطار مسافربری دستگیر شد که تعداد آنان با چهار عامل قبلی دستگیر شده به پنج نفر رسیده است.
وی اظهار داشت : این افراد در زمان حاضر برای انجام تحقیقات مقدماتی و رسیدگی به پرونده در اختیار دستگاه قضایی استان سمنان قرار دارند و بازداشت هستند.
به گزارش سمنان لاین آسیابی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا تاکنون نظریه کمیسیون عالی در خصوص علت نهایی این حادثه به استان واصل شده یا خیر؟ گفت: نظریه کمیسیون عالی سوانح دارای اهمیت زیادی است و تا این ساعت به استان سمنان ارسال نشده است.
وی در خصوص شایعه آزادی چهار عامل مرکز کنترل راه آهن که در هفته های اول این حادثه دستگیر و در بازداشت بسر می بردند، هم افزود: با توجه به اینکه پرونده حادثه قطار در حال تکمیل و تحقیقات مقدماتی است، بحث آزادی این افراد تکذیب می شود.
شرکت راه آهن جمهوری اسلامی در اطلاعیه ای اعلام کرد در ساعت 7:22 صبح روز 95/9/5، قطار مسافری سمنان – مشهد شماره 3242 (متشکل از لکوموتیو شماره 1557 و پنج دستگاه سالن مسافری) در بلاک گرداب – هفتخوان (کیلومتر 291) به انتهای قطار مسافری تبریز – مشهد شماره 4802 (متشکل از لکوموتیو شماره 1622 و 13 دستگاه سالن مسافری) که به دلیل مشکلات ناشی از برودت هوای سرد و ترمز خود به خودی قطار متوقف شده بود، برخورد می کند که در این حادثه متاسفانه تعدادی از مسافرین و مامورین قطار جان خود را از دست داده و تعدادی از مسافرین نیز دچار مصدومیت می شوند.
تعداد جانباختگان این حادثه 40 نفر و مجروحان بیش از 100 نفر اعلام شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب