14:39:59 - دوشنبه 12 دسامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آبادی نما در برخی محورهای استان سمنان ایجاد می شود
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان سمنان گفت: چهار آبادی نما تا پایان سال 96 در محورهای استان ایجاد می شود.

به گزارش سمنان لاین از ایرنا داود فهندژ سعدی روز دوشنبه در نشست خبری به مناسبت 26 آذر روز حمل و نقل و رانندگان، گفت: با برنامه ریزی انجام شده قرار است، 2 آبادی نما تا پایان امسال و 2 آبادی نمای دیگر هم در سال 96 در محورهای استان سمنان افتتاح شود.
وی افزود: این طرح برای نخستین بار از سوی کارشناسان استان سمنان به کشور ارائه و به تصویب رسید و از ارائه دهندگان این طرح مهم نیز قدرانی مناسبی شده است.
سعدی با بیان اینکه این طرح قرار است در محور شاهرود به کاهک و ده نمک تا لاسجرد ایجاد و به بهره برداری رسد، خاطرنشان کرد: برای ایجاد هر آبادی نما که شامل روشنایی، مکان توقف خودروها و ایجاد همه امور اولیه و مورد نیاز کاربران است، 6 میلیارد ریال هزینه دارد و در مجموع برای این راه اندازی این چهار آبادی نما 24 میلیارد ریال اعتبار لازم است.
وی با اشاره به کویری بودن جاده های استان سمنان و ایجاد خستگی و خواب آلودگی در رانندگان به واسطه همین موضوع، افزود: رانندگان و کاربران جاده با توقف در این آبادی نماها می توانند ضمن بهره مندی از خدمات و استراحت در آن، سفر خوب و خوشی را داشته باشند و این نقش بسیار زیادی در کاهش خستگی و در نتیجه، کاهش تصادفات و تلفات جاده ای دارد.
فهندژسعدی با بیان اینکه در 2 سال گذشته توسعه این آبادی نماها به واسطه مشکلات بودجه ای در سطح ملی چندان موفقیت آمیز نبوده، گفت: اگر چه اقدامات خوبی انجام و توقف گاه هایی هم در طول محورهای استان ایجاد شد، ولی آن هدفی که برای آبادی نما داشتیم محقق نشده است.
مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان سمنان گفت: طرح آبادی نما یکی از دستاوردهای اولین سمپوزیوم ارتقای ایمنی حمل و نقل جاده ای بود که سال گذشته در استان سمنان برگزار شد و از 6 ماه گذشته این طرح در نیروی انتظامی هم رونمایی و به همه واحدهای نیروی انتظامی در استانها ابلاغ و تقاضای اجرا شده است.
بیش از 60 درصد از سوانح رانندگی در جاده های استان سمنان واژگونی ناشی از خستگی و خواب آلودگی به خاطر کویری و یکنواخت بودن محورهای استان است و ایجاد این آبادی نماها با هدف تنوع بخشی به منظره جاده ها برای کاهش خستگی هدفگذاری شده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب