21:21:22 - یکشنبه 11 دسامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دکترهمتی تأکید کرد؛
هيچ مديري حق ندارد جلو نقدهاي سازنده جامعه را بگيرد/ افتتاح فرودگاه سمنان تا پایان سال
کانال تلگرام سمنان لاین

به گزارش سمنان لاین بعد از طرح سوال از سوي اعضاي هيات تحريريه روزنامه پيام استان سمنان ، دکتر “احمد همتي” نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان، مهديشهر و سرخه ضمن تشکر از آقاي کواکبيان و مجموعه پرسنل روزنامه پيام تصريح کرد: روزنامه پيام استان سمنان در بحث رسانه‌اي در استان پيشگام است و در زماني که کمتر کسي پيگير چنين مسئله‌اي بود دکتر کواکبيان روزنامه پيام را منتشر کرد که اين حرکت بسيار قابل تحسين است، و با وجود اينکه مجموعه روزنامه پيام مباحث کارشناسي را مطرح مي‌کنند ولي هنوز هم جاي پيشرفت دارد و مردم به اين روزنامه اعتماد داشته و استقبال خوبي از ان دارند.

دکتر همتي از حضور نيروهاي خوب در کنار خود ابراز خرسندي کرد و افزود: ما به شکل يک مجموعه در حال کار کردن هستيم که اين شکل همکاري در حوزه انتخابيه بي سابقه بوده و بايد از نيروهاي دلسوز نهايت بهره را ببريم تا به بهترين نحو پيشرفت کنيم

hemati1

وي در ادامه پاسخ سوالات مطرح شده از سوي اعضاي تحريريه روزنامه را به شرح ذيل داد؛

دکتر همتي عدم پرداخت اضافه کار و کارانه پزشکان را مشکل کشوري اعلام کرد و افزود: با وجود اينکه 2 هزار ميليارد تومان براي طرح تحول سلامت اختصاص داده شده ولي متاسفانه هنوز به طور کامل اجرايي نشده است.

وي در خصوص وجود مشکلات فرهنگي در سطح شهر گفت: براي ايجاد مراکز فرهنگي در سطح شهر نيازمند نيروهاي پيگير هستيم، ما بايد خودمان وارد کار شويم تا نيازهاي فرهنگي را شناسايي و رفع کنيم و در اين بين بحث تصويب و نظارت در حيطه کاري ما است و جهت رفع مشکلات فرهنگي صاحبنظران و نهادهاي فرهنگي بايد وارد کار شوند.

همتي همچنين از وفاق حاکم بين نمايندگان خبر داد و گفت: در حال حاضر جو دوستي برقرار است ولي بايد اين دوستي‌ها بيشتر شود به طوري که در به ثمر نشستن طرح‌ها ياريگر يکديگر باشيم.

وي در پاسخ به پرسش انتقاد از مديران هم گفت: اگر انتقادات در چارچوب قانون مطرح شود هيچ مديري حق ندارد جلو نقدهاي سازنده جامعه را بگيرد.

وي با تاکيد بر اينکه از انعکاس سريع مشکلات و انتقادات حمايت مي‌کنيم تصريح کرد: مي‌توان از طريق رسانه‌هاي مکتوب و فضاهاي مجازي اين انتقادات را در چارچوب قانون مطرح کرد. همتي افزود: بيان مشکلات و نقدها باعث توسعه و ثبات جامعه مي‌شود.

نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان، مهديشهر و سرخه در پاسخ به پرسش عدم همخواني افزايش حقوق با خط فقر نيز گفت: افزايش ده درصدي حقوق بر اساس نرخ تورم تعيين شده و طبق منابع رسمي نرخ تورم 9 درصد اعلام شده و بر همين اساس افزايش حقوق اين ميزان معين شده است.

وي در ادامه اضافه کرد: براي افزايش حقوق بر مبناي خط فقر چندين بار اين موضوع را با آقاي نوبخت در ميان گذاشته ايم که تاثير بسزايي داشته و اميدواريم که روزي اين امر نيز محقق شود.

همتي گفت: به دنبال آن هستيم تا تفاوت حداقل و حداکثر حقوق را کم کرده و به سمتي حرکت کنيم که در پرداخت‌ها عدالت برقرار شود. وي سپس در خصوص پروژه ويژه براي بانوان تصريح کرد: در کارگروه بانوان پيشنهادهاي خوبي مطرح شده و بايد مجموعه‌اي تفريحي و هنري براي بانوان ايجاد شود تا بازدهي خوبي داشته باشد.

وي افزود: طرح‌هاي خوبي براي مجموعه چند منظوره بانوان مطرح شده که اگر اجرايي شود کار بسيار خوبي است. وي در ادامه با اشاره به تصادف دو قطار از همراهي و همدلي مردم شهرستان‌هاي سمنان، مهديشهر و سرخه بسيار تشکر کرد و افزود: نماينده مردم اروميه نيز با ارسال نامه‌اي از نماينده و مردم شهرستان سمنان به خاطر کار انساني که از خود به نمايش گذاشتند تقدير کرد. همتي افزود: در اين سانحه سيستم امداد و نجات مشکلي نداشته و بايد مسيرهاي ريلي جهت زودتر رسيدن کمک‌ها در شرايط اضطراري مساعد شود تا در صورت بروز چنين حوادثي دسترسي سريع تر و امدادرساني به موقع صورت پذيرد. وي ادامه داد: در مجموعه ريلي سيستم‌هاي سخت افزاري، نرم افزاري و نيروهاي انساني نيز بايد بازنگري شوند.نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان، مهديشهر و سرخه همچنين با اشاره به کمپين‌هاي تشکيل شده تصريح کرد: در خصوص انتقال اداره کل راه و شهرسازي به مرکز استان قانون در همه موارد مورد حمايت است و اگر مسئولي مانع اين حرکت شود در حقيقت بي قانوني را ترويج داده است.و هر گروهي هم بايد با پرهيز از موارد تفرقه افکنانه و چالشي در مقابل قانون تمکين کند.

وي وضعيت بهداشت و درمان در منطقه را بسيار خوب ارزيابي کرد و افزود: منابع علمي پزشکان کشورمان از آمريکاست و هر چهار سال يک بار خود را به روز مي‌کنند. وي با تاکيد بر اينکه سطح علمي کشور در سطح دنيا بسيار خوب است افزود: سطح علمي پزشکان در سطح استان سمنان هم خوب است.

همتي از اختصاص سه دستگاه آمبولانس بنز به شهرستان سمنان خبر داد و افزود: وضعيت بهداشت و درمان در استان سمنان در مقايسه با سطح کشور وضعيت بسيار خوبي دارد.

وي در خصوص افزايش تجويز آزمايش‌هاي پاراکلينيکي توسط برخي از پزشکان گفت: پزشک بايد در معاينه تشخيص خود را بدهد و براي اطمينان از تشخيص آزمايش تجويز کند و انجام آزمايش‌هاي مختلف براي تشخيص بيماري کار اشتباهي ست.

همتي در ادامه به طرح پزشک خانواده اشاره کرد و گفت: در اين طرح هر چه پزشک داروي کمتري به بيمار بدهد و مشکل بيمار را زودتر تشخيص دهد وي را تشويق خواهيم کرد تا اين رويه در بين پزشکان نهادينه شود.

وي افزود: در طرح پزشک خانواده هزينه‌ها کاهش يافته و بيماري‌ها زودتر تشخيص داده مي‌شوند و در بسياري از موارد پيشگيري از بيماري انجام مي‌شود لذا پيگير اجراي هر چه سريعتر اين طرح هستيم که با مشکلاتي روبرو بود که به زودي مرتفع و اجرايي خواهد شد.وي در خصوص شهر شدن فولاد محله نيز گفت: اگر شاخص‌هاي قانوني براي فولادشهر وجود داشته باشد پيگير شده و آن را اجرايي خواهيم کرد.

همتي در خصوص سد فينسک و چاشم نيز تصريح کرد: در بودجه سال آينده اعتباراتي براي اين سدها اختصاص يافته است و با هماهنگي‌هايي که انجام داده ايم وزير براي بازديد از اين پروژه‌ها در آينده‌اي نزديک به سمنان سفر خواهند کرد. وي در خصوص طرح همسان سازي حقوق‌ها هم گفت: سياست‌ها براي اجراي طرح همسان سازي در حال اجراست تا بي عدالتي ريشه کن شود. همتي با اشاره به طرح تجميع بيمه‌ها نيز تصريح کرد: در طرح تجميع بيمه‌ها مقام معظم رهبري، سياست‌هاي کلي نظام و برنامه پنج ساله پنجم موافق هستند.وي افزود: طرح تجميع بيمه‌ها با طرح تجميع صندوق‌ها دو بحث مجزا از هم هستند و در طرح تجميع بيمه‌ها در حقيقت تمامي بيمه‌ها از خدمات يکسان بهره مند خواهند شد و مردم 7 درصد از درامد خود را به عنوان حق بيمه پرداخت خواهند کرد تا عدالت در سلامت رعايت شود.

وي افزود: صندوق تامين اجتماعي متعلق به کارگران است و ما قصد داريم تا اين صندوق به طور کامل در اختيار آنها قرار گيرد. وي منابع طرح تحول سلامت را از طرح هدفمندي يارانه‌ها و نفت اعلام کرد و افزود: البته بايد براي اين طرح منابع پايداري در نظر گرفته شود.

وي مجلس دهم را مجلس منطقي معرفي کرد و افزود: اين مجلس جناحي عمل نمي کند.

وي در خصوص مشکل کم آبي در سمنان هم گفت: سدهاي چاشم، فينسک و کسيليان که در حال اجراست و پروژه انتقال آب درياي خزر هم در بودجه سال 96 پيش بيني شده است و برخي موانع برطرف شده و پيگير هستيم تا ساير موانع موجود را رفع کنيم.

همتي بر توجه ويژه به بحث گردشگري تاکيد کرد و گفت: مي‌توانيم موارد گردشگري سلامت، بناهاي تاريخي و مذهبي و حفظ مواهب طبيعي تحول ايجاد کنيم لذا در اين بخش نيازمند همکاري افراد بومي و سرمايه گذار خوب هستيم. وي در ادامه با اشاره به اينکه طرح شفاف سازي حقوق‌ها بايد در تمامي دستگاه‌هاي اجرايي پياده شود تصريح کرد: من عضو فراکسيون شفاف سازي مجلس هستم و لذا نبايد در پرداخت‌ها استثنا وجود داشته باشد و در اين زمينه مصوباتي را داشته ايم که از طريق فراکسيون شفاف سازي پيگير آن خواهيم بود تا قوانين مسکوت را اجرايي کنيم.

وي در ادامه از برنامه نظارت استاني و نظارت حوزه انتخابيه خبر داد و افزود: قصد داريم اين طرح را اجرايي کنيم و در حال برقراري ارتباط با بازرسي و ديوان محاسبات هستيم که اگر تمامي استان‌ها اين طرح را اجرايي کنند تخلفات هر وزارت خانه مشخص مي‌شود و مي‌توان به راحتي مشکلات را ريشه يابي کرد.

دکتر همتي ادامه داد: در مورد “خودروسازي فردا” که دچار رکود و وقفه چند ساله بود. با دعوت آقاي گرامي به مجلس، با ترتيب دادن جلسه‌اي مشترک، مجدانه پيگيري شد و مسئولان قول دادند که در دهه مبارک فجر اين کارخانه ي بزرگ که هزاران فرصت شغلي ايجاد مي‌کند، راه اندازي شود و در شرايط کنوني، اين کارخانه ي عظيم، مشغول جذب نيروهاي کارآمد است.نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان، مهديشهر و سرخه بعد از اتمام پاسخ سوالات به اختصاص 30 ميليارد تومان جهت تکميل و راه اندازي فرودگاه سمنان اشاره کرد و گفت: با اين ميزان اعتبار تا پايان سال جاري فرودگاه سمنان افتتاح خواهد شد.همتي همچنين از پيگيري‌هاي صورت گرفته در خصوص تکميل بيمارستان شهرستان مهديشهر خبر داد و تصريح کرد: با پيگيري‌هاي صورت گرفته اين بيمارستان در سال آينده تکميل خواهد شد.وي از پيگيري جهت آب شيرين کن سرخه نيز خبر داد و افزود: انتقال اداره ثبت اسناد به شهرستان سرخه انجام شده و در حال انجام زيرساخت‌هاي لازم هستيم که اميدواريم تا دو هفته آينده راه اندازي شودوي در خصوص منابع آبي شهرستان سرخه هم گفت: جلسات متعددي با استاندار سمنان داشته ايم تا بتوانيم منابع آبي خوبي براي اين شهرستان تامين کنيم.همتي از پيگيري براي بهسازي راه شهميرزاد به ساري و راه گردشگري سمنان به شهميرزاد هم خبر داد و گفت: و در بلند مدت هم طرح‌هاي دوآب به سمنان و فيروز کوه به سمنان را پيگير خواهيم شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب