15:13:39 - یکشنبه 11 دسامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اشتغالزایی با همکاری صنعت و دانشگاه برنامه دولت یازدهم است
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – فرماندار سمنان گفت: برنامه دولت تدبیر و امید اشتغال آفرینی از طریق ارتباط بین واحدهای فناور و صنعت است.

به گزارش سمنان لاین ازایرنا سیدعباس دانایی روز یکشنبه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان سمنان در پارک علم فناوری این شهر، افزود: با ارائه تجربیات بخش صنعت به واحدهای فناور اعتماد این مجموعه ها به هم بیشتر خواهد شد.
وی با بیان اینکه واحدهای صنعتی و تولیدی با استفاده از ظرفیت های شرکتهای دانش بنیان و واحدهای فناور باید نهایت استفاده را ببرند، گفت: همکاری صنعت و دانشگاه با توجه به ظرفیت های‌شان در مسیر توسعه و ایجاد استغال مولد، از برنامه‌های دولت تدبیر و امید است.
فرماندار سمنان با اشاره به آمادگی حمایت دولتی از طرح های علمی واحدهای فناوری دانشگاهی، یادآور شد: تعاملات هرچه بیشتر بین صنعت و دانشگاه از اهداف برنامه های دولت تدبیر و امید و رونق اقتصادی است.
دانایی با اشاره به ارایه تسهیلات رونق تولید در برنامه دولت تدبیر و امید برای رونق بخشی به اقتصاد کشور، گفت: تا کنون 70 واحد از 212 واحد صنعتی و کشاورزی ثبت نامی در سامانه بهین یاب از این شهرستان، تسهیلات رونق تولید دریافت کردند.
فرماندار سمنان بیان داشت: در این شهرستان 36 واحد در بخش صنعت و 34 واحد در بخش کشاورزی بیش از 650 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید از بانک ها دریافت کردند.
وی افزود: از 212 واحد ثبت نام شده در سامانه بهین یاب 137 واحد تولیدی مربوط به واحدهای صنعتی و 57 واحد در بخش کشاورزی بود.
وی گفت: 107 واحد شهرستان سمنان ثبت نامی در سامانه بهین یاب در بخش صنعت نیاز به سرمایه در گردش و 20 واحد برای راه اندازی نیازمند سرمایه گذاری بودند.
دانایی گفت: 36 واحد تولیدی صنعتی، موفق به گرفتن بیش از 530 میلیارد ریال تسهیلات شده اند.
فرماندار سمنان با اشاره به این که در بخش کشاورزی 75 واحد در سامانه بهین یاب ثبت نام کردند خاطرنشان کرد: این واحدها متقاضی دریافت بیش از 200 میلیارد ریال تسهیلات بودند که تا کنون 34 واحد تسهیلات رونق تولید به میزان بیش از 120 میلیارد ریال دریافت کردند.
به گزارش سمنان لاین در این جلسه بیش از 20 واحد صنعتی و تولیدی شرکت های دانش بنیان و مدیران واحدهای تولیدی فناوری درمجموعه پارک علم و فناوری و مدیران ستادی دانشگاه سمنان حضور داشتند.
شرکت های دانش بنیان در این نشست گزارشی از عملکرد و توانمندی های خود در زمینه ارتباط با هم افزایی با واحدهای صنعتی ارایه دادند.
بیش از 2 هزار واحد صنعتی و کشاورزی استان سمنان در سامانه بهین یاب ثبت نام کردند و صنعت سهم 38 درصدی از اشتغال استان دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب