13:03:44 - یکشنبه 11 دسامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کاتب مطرح کرد؛
نظرات جناحی باعث طولانی تر شدن تصویب لایحه بودجه می شود
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان این که همگامی خوبی بین دولت و مجلس برای رفع مشکلات جامعه وجود دارد، گفت: تلاش می شود با جلسات فشرده، لایحه بودجه سال 96 در کم ترین زمان ممکن به تصویب برسد.

 13910328000178_photoa

 

به گزارش سمنان لاین از ایرنا غلامرضا کاتب  افزود : باید نظرهای کارشناسی در رابطه با بحث بودجه اعمال شود و نظرهای جناحی و مغرضانه زمینه باعث طولانی تر شدن رسیدگی تصویب لایحه بودجه سال 96 می شود.
دکتر حسن روحانی رییس جمهوری هفته گذشته، لایحه بودجه سال 1396 کشور را به میزان 10 میلیون و 849 هزار و 392 میلیارد و 934 میلیون ریال تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.
کاتب اظهارداشت : سهم درآمدهای دولت از امور مالیاتی در لایحه پیشنهادی بودجه سال 96 با 17 درصد افزایش به 104 هزار میلیارد تومان می رسد.
وی اظهار داشت : وابستگی دولت به درآمدهای نفتی دربودجه سال جاری 25 درصد است در حالی که این رقم در لایحه بودجه پیشنهادی دولت برای سال آینده 35 درصدخواهد بود.
وی خاطرنشان کرد : در این لایحه پیشنهادی دولت، قیمت هر بشکه نفت خام برای فروش در بازارهای جهانی 55 دلار قیمت گذاری شده است که به دلیل موفقیت های اخیر نفتی این رقم منطقی به نظر می رسد.
کاتب افزایش هزینه های جاری در کشور را از جمله چالش های فرارود برشمرد و تصریح کرد : تخصیص اعتبار برای صرف هزینه جاری کشور در لایحه پیشنهادی دولت به مجلس شورای اسلامی برای سال آینده 10 درصد افزایش یافته است.
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان داشت : در بودجه سال 95، هزینه جاری کشور 214 هزارمیلیارد تومان و این رقم در لایحه بودجه پیشنهادی دولت برای سال آینده 236 هزار میلیارد تومان است.
کاتب بیان داشت : افزایش هزینه جاری از چالش های اساسی در لایحه های مختلف بودجه در کشور است که مجلس و دولت تاکنون نتوانسته اند راهکارعملیاتی برای کاهش آن پیدا کنند.
این نماینده مردم گرمسار و آردان در مجلس شورای اسلامی گفت : میزان تخصیص اعتبار برای افزایش اشتغال ، رونق تولید و تکمیل طرح های عمرانی اولویت دار کشور به صورت موردی و جزیی در مجلس شورای اسلامی بحث و تبادل نظرخواهد شد.
استان سمنان چهار نماینده در مجلس شورای اسلامی حضور دارند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب