18:10:17 - شنبه 10 دسامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
باآغاز ساخت بازارچه صنایع دستی سمنان
افزایش زمینه ی فعالیت های مرتبط با صنایع دستی و گردشگری
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – فرماندار شهرستان سمنان گفت: خود اشتغالی با ترویج فرهنگ نهضت کارآفرینی و نهادینه سازی روحیه کارآفرینی در سه سال گذشته 23 درصد در این شهرستان افزایش یافت.

 dan5

 

به گزارش سمنان لاین ازایرناسیدعباس دانایی روز شنبه در جلسه کارگروه اشتغال وسرمایه گذاری این شهرستان افزود: کسب مهارت مهم ترین عامل ایجاد اشتغال ، توسعه پایدار و رونق تولید اقتصادی در جامعه است و شناسایی بازار کار براساس نیاز بازار از سوی سازمان متولی به ویژه سازمان فنی حرفه ای و اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی می تواند در افزایش اشتغال تاثیر گذار باشد.
وی اظهار داشت : آمار خود اشتغالی در این شهرستان از هشت هزار و 900 نفر در سال 92 به بیش از 11 هزار نفر در سال 95 افزایش یافت که نشان دهنده ترویج فرهنگ نهضت کارآفرینی در استان سمنان است.
دانایی با بیان این که اشتغال یکی از دغدغه های جدی دولت تدبیر و امید است، ادامه داد: ارائه تسهیلات، نظارت و بازرسی به تسهیلات اعطایی و بررسی طرح اشتغال و سرعت بخشی در رفع و حل موانع اشتغال و سرمایه گذاری از سوی اعضای کارگروه باید در شهرستان سمنان عملیاتی شود.
دانایی با اشاره به افزایش 23 درصدی روحیه کارآفرینی در بین اقشار جامعه در سه سال گذشته در شهرستان گفت: امید آفرینی از برنامه های مهم این کارگروه است.
وی ادامه داد : استفاده از تمام ظرفیتهای موجود برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل باید دربین همه جامعه نهادینه شود.
دانایی توسعه خود اشتغالی و توسعه مشاغل خانگی و اشتغال روستایی را از اولویت های بخش اشتغال دانست و تصریح کرد: باید با تغییر رویکرد از اشتغال و سرمایه گذاری های بزرگ به سمت بنگاه های کوچک در مسیر ایجاد توسعه و اشتغال پایدار در زمینه رفع مشکل بیکاری و رونق تولید با کمک بخش خصوصی گام برداشت.
فرماندار سمنان با اشاره به آغاز ساخت بازارچه صنایع دستی سمنان توسط اداره کل میراث فرهنگی افزود : این زمین در محل مناسبی در پنج هزارمتر در ورودی شهر سمنان واقع شده و در آینده ای نزدیک زمینه فعالیت بیشتر فعالان صنایع دستی و بازار فروش و عرضه آن به مسافران و گردشگران فراهم خواهد شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب