14:11:13 - شنبه 10 دسامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برداشت یک و نیم میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی برای اشتغال
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – استاندار سمنان گفت: رونق اقتصادی به وجود آمده در جامعه به خاطر تدبیر رهبر معظم انقلاب و مصوبات و تلاش های دولت تدبیر و امید است.

82340171-71235687

به گزارش سمنان لاین ازایرنا محمدرضا خباز روز شنبه در بیستمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی سمنان افزود: برگزاری کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید در هر استان گره گشای بسیاری از مشکلات بیکاری بوده و باعث ایجاد رونق اقتصادی در هر استان و در مجموع جامعه شده است.
وی ادامه داد: در استان سمنان به طور کلی 2 هزار و 459 واحد صنعتی، معدنی و کشاورزی برای دریافت تسهیلات در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده بودند که به پرونده بیش از هزار و 780 واحد رسیدگی شده است.
وی تصریح کرد: در مجموع، پرداخت هشت هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی استان سمنان پیش بینی شده بود که با بررسی های انجام شده بنا به نیاز هر واحد، تسهیلات به وسیله بانک ها به آن ها پرداخت می شود.
خباز افزود: برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی و برای پرداخت آسان تسهیلات به آن ها، بانک مرکزی برخی از مسایل آن ها مانند چک برگشتی و معوقات را برای مدتی ثابت نگهداشته و اعمال قانون نکرده است و پرداخت مالیات آن ها به مدت یک سال از دستور کار خارج شده است.
استاندار سمنان اضافه کرد: به طور کلی همه دستگاه های اجرایی برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی و برای رونق اقتصادی بیشتر در جامعه اقدام همگرایانه ای انجام داده اند.
وی با اشاره به کمک و حمایت بیشتر بخش دولتی از بخش های خصوصی، گفت: تمام دستگاه های اجرایی باید آگاه باشند اگر بخش های خصوصی موفق شوند و به رونق برسند، تمام جامعه به رونق خواهد رسید.
وی افزود: باید به صورت همه جانبه از واحدهای تولیدی حمایت شود، زیرا اگر واحدی تعطیل شود، ضرر آن را همه افراد جامعه متحمل می شوند و واحدهای تولیدی نیز باید با تمام توان، روی پای خود بایستند و تولید کنند.
وی ادامه داد: رئیس سازمان برنامه و بودجه، محمدباقر نوبخت از برداشت یک و نیم میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی برای اشتغال مناطق مختلف به ویژه در روستاها، مناطق عشایری و مرزی و کمتر توسعه خبر داده است که این موضوع می تواند نوید بخش اشتغالزایی و رونق اقتصادی بیشتر باشد.
خباز همچنین با اشاره به وضعیت ارز در کشور، گفت: دولت تدبیر و امید در سه سال و نیم گذشته توانسته است ارز را کنترل کند و همواره در این زمینه بین صادرکنندگان و تولیدکنندگان اختلافاتی وجود دارد.
استاندار سمنان تصریح کرد: صادرکنندگان و تولیدکنندگان آزادسازی و مهار ارز به وسیله دولت را خواستار هستند که این نگرانی 2 جانبه به وسیله دولت یازدهم برطرف خواهد شد.
در این نشست محمدهمتیان معاون استانداری، حیدر آسیابی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، سیدعباس دانایی فرماندار، علی اصغر جمعه ای رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی و شماری از فعالان بخش خصوصی و مسوولان دستگاه های اجرایی استان سمنان حضور داشتند.
در این نشست مصوبات نشست های قبلی بررسی شد و همچنین درباره معضلات واحدهای تولیدی و رفع مشکلات بخش های خصوصی بحث و تبادل نظر شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب