23:59:06 - پنجشنبه 8 دسامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ایجاد امنیت در فضای ارتباطی وسایبری دستگاه های اجرایی استان سمنان ضروری است
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان گفـت : ایجاد امنیت و حفظ و حراست از فضای ارتباطی و سایبری دستگاه های اجرایی این استان برای پیشگیری از حمله های سایبری ضروری است

به گزارش سمنان لاین ازایرنا ایرج کارخایی روز پنجشنبه درنشست هم اندیشی چگونگی حفظ و حراست از فضای فناوری و ارتباطات در دستگاه های اجرایی استان درسالن مدیریت بحران افزود: با گسترش شبکه های مجازی و افزایش حمله های سایبری از سوی دشمنان نظام جمهوری اسلامی، اهمیت حفظ و نگهداری از سامانه های فناوری دستگاه های اجرایی باید مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به مفهوم تهدیدهای سایبری در جامعه اظهار داشت : تهدیدات سایبری از جمله پدیده های نوین در عصر امروز است که رویکرد جدید، گسترده و پیچیده ای دارد.
کارخایی ادامه داد : باتوجه به رشد روز افزون فناوری اطلاعات و استفاده از فضای اینترنت باید با چالش تهدیدات سایبری و ایجاد امنیت فناوری در همه دستگاه های اجرایی بیش از گذشته توجه داشت.
وی اضافه کرد : دشمن در عرصه تهدیدات و حملات سایبری سرمایه گذاری های کلانی انجام داده که باتوجه به این مسئله ، به پدافند سایبری برای حفظ دستاوردها، دارائی ها و اماکن و زیرساختهای حساس توجه جدی شود .
به گزارش سمنان لاین  کارخایی خاطرنشان کرد : الزام ها و ملاحظه های پدافندی در رابطه با فضای مجازی و سایبری در تمامی اداراه ها، نهادها و سازمانها به ویژه دستگاه های مهم و تأثیرگذار که به صورت گسترده به مردم خدمات رسانی دارند باید رعایت و تقویت گردد.
وی ادامه داد : ایجاد امنیت تجهیزات، دستگاه ها، داده های مرکزی ، حفظ اطلاعات و داده ها، ذخیره سازی آمار و اطلاعات مهم وتوجه مستمر به زیرساخت های فناوری از جمله امور اولویت دارست که مدیران به عنوان یک امر مهم به آن توجه داشته باشند.
کارخایی تصریح کرد : برگزاری دوره های آموزشی برای مخاطبان و گروه های هدف دار در جهت رشد علمی و عملی در دستگاه های اجرایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در کنار آموزش ، اداره کل پدافند غیرعامل استانداری سمنان برنامه ریزی مناسبی برای برگزاری رزمایش در عرصه پدافند سایبری در استان سمنان را در سال 95 اجرایی می کند.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان خاطرنشان کرد: برگزاری رزمایش در فضای سایبری از مهم ترین فرصت ها برای شناخت نقاط ضعف و قوت در این عرصه است و با شناخت چالش ها و مشکلات دراین فضا و حساس کردن مسئولان گام های مؤثری برای برطرف کردن آن می توان برداشت.
دراین نشست مهم ترین مباحث و پیشنهاد ها در رابطه مصون سازی دستگاه های اجرایی در رابطه با حمله های سایبری بررسی شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب