11:58:18 - سه شنبه 6 دسامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اتمام شناسايي قربانيان حله و حادثه قطار سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین -بنابر اظهارات رئيس سازمان پزشکي قانوني کشور، 57 نفر از قربانيان حادثه حله و 43 نفر از کشته شدگان حادثه تصادف قطار سمنان شناسايي شده‌اند.

به گزارش سمنان لاین ازایسنااحمد شجاعي در نشستي خبري با عنوان “پايان مراحل تعيين هويت جانباختگان حوادث انفجار حله عراق و تصادف قطار سمنان” با اشاره به اينکه 40 هزار تطبيق دي ان اي براي حادثه حله عراق انجام شده است، گفت: 57 نفر از قربانيان حادثه حله و 43 نفر از قربانيان حادثه تصادف قطار سمنان شناسايي شده‌اند.

وي افزود: کار تطبيق دي ان اي تمام است ولي با اين حال ممکن است از حادثه حله اجساد جديدي شناسايي شوند؛ بحث قطار سمنان هم تمام است مگر اينکه از استان قطعه جديدي به ما انتقال دهند.

شجاعي با اشاره به اينکه در دو هفته گذشته بخاطر وقوع حوادث متعدد چون حادثه تروريستي سامرا، سقوط اتوبوس، حادثه تروريستي حله عراق و تصادف قطارسمنان، روزهاي پرمشغله و پرکاري داشتيم، گفت: حجم حادثه و انفجار در حله به حدي بالا و سوختگي‌ها شديد بود که اجسادي که براي شناسايي به تهران انتقال داده شده بود، غير قابل تشخيص بودند.

شجاعي ادامه داد: بسياري از اجساد متلاشي شده بودند و تنها قطعاتي از اجساد باقي مانده بود و چون امکان شناسايي از طريق ظاهر وجود نداشت کار استخراج دي ان اي و نمونه برداري را آغاز کرديم.

رئيس سازمان پزشکي قانوني کشور با اشاره به اينکه بلافاصله به خانواده‌هايي که در خوزستان بودند اعلام کرديم براي نمونه برداري مراجعه کنند افزود: در نيمه شب اجساد حادثه قطار به تهران انتقال يافت که دچار سوختگي شديد شده بودند و غير قابل تشخيص بودند که به سرعت کار استخراج و نمونه برداري را شروع کرديم.

شجاعي اظهار کرد: قرار بود براي روز چهارشنبه مصادف با شهادت امام رضا مراسم بزرگداشت درگذشتگان انجام شود بنابراين زمان کوتاه بود و قول داديم طي يک هفته کار شناسايي انجام شود؛ مسئولان نيز تصميم گرفتند تشييع با کد انجام شود.

وي تاکيد کرد: براي اينکه بتوانيم دردي از آلام هموطنان بکاهيم و خانواده‌ها را از بلاتکليفي درآوريم درخواست کرديم که در مرکز کهريزک کار نمونه برداري به صورت شبانه روزي انجام شود لذا کارشناسان فعاليت هاي خود را به صورت 24 ساعته انجام دادند.

رئيس سازمان پزشکي قانوني کشور گفت: طي چهار روز، کار نمونه برداري و تطبيق را به اتمام رسانديم. قبل از تشييع افراد شناسايي و معرفي شدند که کار سخت و سنگيني بود.

وي با اشاره به اينکه بعد از چهار روز کار شناسايي قطعات انجام و نهايي شد، گفت: تاکنون 57 نفر از حادثه تروريستي حله عراق شناسايي شده‌اند که از اين تعداد 55 نفر ايراني و دو نفر اتباع خارجي هستند که يکي افغاني و ديگري عراقي است.

شجاعي با اشاره به اينکه در بحث حادثه تصادف قطار سمنان تا پايان وقت روز گذشته موفق شديم کار نمونه برداري و تطبيق اجساد با دي ان اي خانواده‌ها را به اتمام برسانيم، گفت: 43 نفر از قربانيان اين حادثه شناسايي شدند.

وي با تاکيد بر اينکه کار تطبيق بسيار سنگين بود ادامه داد: براي تطبيق دي ان اي قربانيان حادثه حله 13 هزار و 800 تطبيق در سه مرحله انجام داديم که شامل بيش از 40 هزار تطلبيق دي ان اي مي‌شود.

وي با بيان اينکه گاه مجبور بوديم از يک فرد چند بار نمونه گيري کنيم، اظهار کرد: در مورد تصادف قطار سمنان شش نفر به پزشکي قانوني مراجعه کرده و نمونه داده‌اند ولي نمونه‌هاي آنها هيچ مطابقتي با جانباختگان نداشت.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب