23:03:35 - یکشنبه 4 دسامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرمانده انتظامی استان خبرداد؛
زمین گیرشدن باند بين المللي سرقت در سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – فرمانده انتظامی استان سمنان گفت : اعضای یک باند بین المللی سرقت و کشف محموله ترانزیتی 22 تن مغزگردو از سوی ماموران پلیس آگاهی این استان شناسایی و دستگیر شدند.

 1271_919

به گزارش سمنان لاین از مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان سمنان، سردار روح‌الامین قاسمی گفت: چندی پیش پرونده یک فقره سرقت به عنف محموله ترانزیتی، مربوط به یک شرکت حمل و نقل بین المللی از دادسرای استان قم به دادسرای سمنان ارجاع و پلیس آگاهی استان ماموریت یافت تا برای شناسایی و دستگیری سارقان اقدام لازم را در دستور کار خود قرار دهد.
وی اظهار داشت : برابر گزارش دریافتی در یکی از روزهای آخر آبان ماه 95، سرنشینان 2 دستگاه خودروی سواری در پوشش مامور انتظامی حوالی شهرستان سرخه با ضرب و شتم راننده ترکیه ای یک دستگاه تریلی ترانزیتی،اقدام به سرقت محموله 22 و نیم تن مغزگردو که از کشور قرقیزستان بارگیری شده بود، کردند.
قاسمی اضافه کرد : سارقان در ادامه راننده ترک را در جاده قدیم قم-تهران رها و پس از به آتش کشیدن خودرو وی در حوالی ورامین، متواری شدند که با مراجعه راننده خودرو به یکی از پاسگاه های انتظامی استان قم، پرونده برای رسیدگی به این موضوع تشکیل و پس از صدور قرار به شایستگی سمنان به فرماندهی انتظامی سمنان ارسال شد.
وی ادامه داد : با توجه به حساسیت موضوع، تحقیقات فنی و تخصصی کارآگاهان جنایی آغاز و ادامه یافت که در ابتدا، تحقیقات جامعی از راننده تریلی که مترجمی نیز همراه وی بود، انجام و جوانب مختلف موضوع بررسی و تحلیل شد.
سردار قاسمی با اشاره به هویت مترجم شاکی و ظن ماموران پلیس به وی، تصریح کرد: مترجم راننده، مسئول یکی از پارکینگ های پایتخت است که به طور معمول راننده های ترانزیتی ترکیه، وسایل نقلیه خود را آنجا نگهداری می کنند و با وی در ارتباط هستند و در همین پرونده نیز با تماس پسرعموی راننده، مترجم ایرانی برای پیگیری پرونده مالباخته به وی ملحق می شود.
به گفته این مسئول انتظامی، بازجویی های تخصصی از مظنون (فرد مترجم) آغاز و ارائه اسناد و مدارک غیرقابل انکار پلیس ادامه یافت تا وی در تحقیقات تکمیلی چاره ای جز اعتراف نداشت.
قاسمی به اعترافات مترجم در این پرونده و شناسایی اعضای یک باند حرفه ای و بین المللی سرقت اشاره کرد و گفت: وی به همراه سه نفر ایرانی ساکن تهران و سه تبعه ترکیه ای که راننده و 2 تن از بستگانش هستند، دست به این اقدام مجرمانه زده است.
رئیس قرارگاه مشترک مبارزه با سرقت استان سمنان با بیان این که طراحی این سرقت از ماه ها قبل انجام شده، خاطرنشان کرد: به جز پسرعموی راننده تریلی که در ترکیه حضور دارد، اعضای دیگر این باند سرقت در عملیات جداگانه ای در حوالی ورامین و پاکدشت دستگیر و به دادسرا معرفی شدند.
سردار قاسمی به کشف محموله سرقتی مغزگردو در قرچک ورامین و انتقال آن به سمنان اشاره و اضافه کرد : ارزش ریالی این محموله بالغ بر 25 میلیارد ریال بوده است.
وی با بیان اینکه محموله مغزگردو از قرقیزستان بارگیری شده و قرار بود پس از عبور از ایران وارد کشور ترکیه شود، تصریح کرد: سارقان ضمن دستبرد به این محموله گران قیمت، به دنبال دریافت غرامت از دفاتر بیمه، شرکت حمل و نقل بین المللی و کشورهای مرتبط بودند.
فرمانده انتظامی استان از احتمال ورود پلیس بین الملل و پیگیری وقوع سرقت های احتمالی دیگر از سوی اعضای داخلی و خارجی این باند در ایران و سایر کشورهای منطقه خبر داد و گفت: متهمان با قرار 15 میلیارد ریالی روانه زندان شدند و تحقیقات از آنان همچنان ادامه دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب