13:45:47 - یکشنبه 4 دسامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تمام شهرستان‌های استان به دنبال ایجاد زیرساخت‌های ورزش سوارکاری هستند
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – محمدحسین متولیان  در مورد وضعیت سوارکاری در استان سمنان، اظهار کرد: سوارکاری با رشته‌های دیگر ورزشی تفاوت‌های زیادی دارد و عمدتاً بخش خصوصی وارد عمل شده و کار کرده است.

به گزارش سمنان لاین ازفارس وی تصریح کرد: امیدواریم بخش دولتی هم به حوزه تقویت زیرساخت‌های رشته سوارکاری در استان سمنان ورود پیدا و در این راستا زیرساخت‌های دولتی را ایجاد کند.

متولیان با تأکید بر اینکه خوشبختانه کارهایی را آغاز کردیم که از میامی گرفته تا شاهرود و سمنان و مهدی‌شهر تا آرادان و گرمسار تقریباً تمام شهرستان‌های استان به دنبال ایجاد زیرساخت‌های ورزش سوارکاری هستند.

رئیس هیأت سوارکاری استان سمنان با اشاره به این موضوع که هدف کمک به باشگاه‌های خصوصی نیز است تا بتوانند در این راستا کار کنند، اضافه کرد: شکل‌دهی زمین‌های کورس را پیگیر هستیم تا در راستای رشد زیرساخت‌ها شکل بگیرد.

متولیان با بیان اینکه استانداردی را در زمینه احداث میدان کورس باید در نظر گرفت، تصریح کرد: ما این استانداردها را تعریف کرده و در اختیار هیأت‌های سوارکاری شهرستان برای ایجاد زمین کورس قرار داده‌ایم.

رئیس هیأت سوارکاری استان سمنان با اشاره به اینکه ساخت‌وساز نسبت به سال‌های گذشته به خاطر محدودیت اعتبارات و شرایط مالی کمتر است، افزود: امیدواریم در سال‌های آینده زیرساخت‌هایی را تعریف کنیم که در اختیار هیأت‌های ورزشی شهرستان‌ها باشد.

متولیان با بیان این نکته که عمدتاً بخش خصوصی در زمینه رشد زیرساخت‌ها در رشته سوارکاری فعال است، تصریح کرد: فدراسیون سوارکاری هم در بحث توسعه زیرساخت‌ها در این جهت سیاست‌های خود را اجرایی می‌کند.

رئیس هیأت سوارکاری استان سمنان تأکید کرد: زمینی که باید به شکل میدان استاندارد برای کورس تعریف شود، در کل کشور تعداد زمین‌های کورس به بیش از سه میدان کورس نمی‌رسد، گنبد، نوروزآباد تهران و یزد از مناطق فعال در بحث ایجاد زمین‌های کورس به شمار می‌روند.

متولیان ادامه داد: میدان کورس خوبی را در شهرستان آرادان ایجاد کرده‌ایم که چند دوره مسابقات هم در این زمین برگزار شد.

وی افزود: میدان کورس ما در گرمسار دستخوش یک‌سری اصلاحات در حال انجام است و دو یا سه دوره مسابقات نیز در آن برگزار شد و از ساختار به‌روزی هم برخوردار خواهد شد.

رئیس هیأت سوارکاری استان سمنان با اشاره به این نکته که اکنون در شاهرود، سمنان و مهدی‌شهر نیز فضاهایی را پیگیر هستیم تا به بستر کورس سوارکاری تبدیل شود، افزود: میامی هم در این فهرست قرار دارد.

متولیان با اعلام اینکه تا 6 ماه دوم سال ۹۶ پنج یا شش میدان کورس در سمنان ایجاد خواهیم کرد، تصریح کرد: سیاست‌های ما در این راستا در حال طراحی و اجرایی شدن قرار دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب