21:50:30 - شنبه 3 دسامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
همراهی مردم سمنان در امداد رسانی مجروحان سانحه قطار ستودنی است
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – فرماندار شهرستان سمنان گفت: همراهی مردم استان سمنان در امداد رسانی به مجروحان و همدردی با بازماندگان سانحه برخورد قطارها در مسیر سمنان-دامغان ستودنی است.

به گزارش سمنان لاین ازایرنا سید عباس دانایی روز شنبه در جلسه شورای مدیریت بحران در سالن مدیریت بحران استانداری افزود: مردم در زمان اولیه این سانحه با حضور در بیمارستان کوثر سمنان و همدردی با خانواده های متوفیان و مجروحان این حادثه ،وحدت و همگرایی وصف ناشدنی را در کشور ایجاد کردند.
وی اظهارداشت : بسیاری از مردم با روشن کردن شمع ها در حیاط بیمارستان کوثر و ابراز همدردی در شبکه های مجازی از شدت غم و اندوه خانواده های متوفیان و مجروحان سانحه برخورد قطارها در مسیر سمنان – دامغان کاستند.
دانایی ادامه داد: به مسافرانی که به دلیل تاخیر در ایستگاه ها سمنان حضور داشتند غذای گرم داده شد و این مسافران از مهمان نوازی سمنانی ها کمال رضایت را داشتند.
وی اضافه کرد: استان سمنان از توانمندی های بالایی در مدیریت بحران برخوردار است و باید با اطلاع رسانی و هماهنگی بیشتر دستگاه های مربوط از این به بعد در تلفات جانی و مالی حداقلی در حوادث احتمالی گام برداشت.
دانایی تصریح کرد : عمق فاجعه بسیار دردناک است و باید دلایل فنی و تخصصی بررسی شود تا دیگر شاهد این حوادث در استان سمنان نباشیم.
وی تصریح کرد : نیروهای امدادی استان سمنان هرآنچه در توان داشتند برای نجات مجروحان انجام دادند و با تلاش همه دستگاه های اجرایی در زمان اندک مجروحان به بیمارستان های ولایت دامغان و کوثر سمنان منتقل شدند.
فرماندار سمنان گفت: چندین دستگاه آمبولانس و تجهیزات امداد و نجات برای نجات مجروحان این حادثه از سمنان عازم محل حادثه شدند و نیروهای امدادی این شهرستان تمام توان خود را برای کاهش تلفات انجام دادند.
در این جلسه مهدی زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان و شماری ازمدیران کل استانی حضور داشتند.
شرکت راه آهن جمهوری اسلامی در اطلاعیه ای اعلام کرد در ساعت 7:22 صبح روز 5/9/1395 قطار مسافری سمنان – مشهد شماره 3242 (متشکل از لکوموتیو شماره 1557 و پنج دستگاه سالن مسافری) در بلاک گرداب – هفتخوان (کیلومتر 291) به انتهای قطار مسافری تبریز – مشهد شماره 4802 (متشکل از لکوموتیو شماره 1622 و 13 دستگاه سالن مسافری) که به دلیل مشکلات ناشی از برودت هوای سرد و ترمز خود به خودی قطار متوقف شده بود، برخورد می کند که در این حادثه متاسفانه تعدادی از مسافرین و مامورین قطار جان خود را از دست داده و تعدادی از مسافرین نیز دچار مصدومیت می‌شوند.
تعداد جانباختگان این حادثه 40 نفر و مجروحان بیش از 100 نفر اعلام شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب