20:34:22 - جمعه 2 دسامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مشاور عالی فرمانده نیروی دریایی ارتش؛
دریادار همتی اوج غیرت ایرانی
کانال تلگرام سمنان لاین

مشاور عالی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اهمیت حضور نیروی دریایی در دریاهای آزاد و جنبه بازدارندگی این حضور، گفت: اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی بر فراز دریاهای آزاد مایه افتخار ایران است.

به گزارش سمنان لاین  امیر دریادار دوم سیاوش جره در سخنرانی بین دو حطبه نمازجمعه این هفته سمنان در مسجد امام (ره) با بیان این که حضور در دریاهای آزاد حق همه است و این حضور مقتدرانه نیروی دریایی ارتش ایران جنبه بازدارندگی دارد، افزود: دریاهای آزاد متعلق به همه بوده و منافع آن نیز متعلق به همگان است.
به گزارش سمنان لاین از ایرناوی اظهار داشت : حضور نیروی دریایی ایران تنها برای اهتزاز پرچم سه رنگ و مقدس کشور ایران بر فراز آب‌های آزاد نیست بلکه بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب در صحنه بودن نیروهای نظامی کشور، چشم طمع دشمنان را کور و قطع خواهد کرد.
مشاور عالی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره این که امروز باید بتوانیم ناوگان دریایی خود را در اقیانوس‌ها از شمال تا جنوب گسترش دهیم، خاطرنشان کرد : نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از سال 87 به بعد در آب‌های آزاد حضور پیدا کرده و اقتدار ملی خود را به نمایش درآورده است.
امیر دریادار دوم جره با تاکید بر این که امروز باید توانمندی‌های نظامی و قدرت نظامی خود را در همه زمینه ها افزایش دهیم و حد و مرزی هم ندارد، تصریح کرد: امروز ارتش جمهوری اسلامی از بازدارندگی خوبی در برابر هرگونه تهدید احتمالی برخوردار است بازدارندگی نیز به این معنی است که نشان دهیم اقدام علیه کشور بزرگ ما هزینه دارد و دشمن در این راه ناکام خواهد ماند.
مشاور عالی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با اشاره به حضور نیروی دریایی ارتش ایران در خلیج عدن و اسکورت کشتی‌های ایرانی و غیر ایرانی برای مصون‌سازی آن در برابر دزدان دریایی، افزود: با توجه به ترافیک بالای کشتی‌ها در خلیج عدن و به خطر افتادن منافع ملی جمهوری اسلامی ایران، نیروی دریایی ارتش با تدبیر رهبر معظم انقلاب وارد عمل شده و موفق نیز بوده است.
وی با بیان این که در زمان حاضر یک ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در آفریقای جنوبی حضور داشته و به اقیانوس اطلس واردشده، اضافه کرد: آمریکایی‌ها حتی تصور حضور دریادلان جمهوری ایران در اقیانوس اطلس را نیز نمی‌کردند اما ما با حضور خود نشان دادیم که می‌توانیم و این حضور نشاندهنده آمادگی و جایگاه نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در دنیا است.
مشاور عالی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه سخنان خود با گرامی داشت هفتم آذر روز نیروی دریایی و با اشاره به علت نامگذاری این روز به این نام گفت: روز نیروی دریایی به خاطر دلاورمردی‌ها و شجاعت‌های ناخدا همتی، فرمانده ناوچه پیکان و از فرزندان سمنان نام‌گذاری شده است.
امیر دریادار دوم جره با بیان این که شهید همتی اوج غیرت ایرانی را در آب‌های کشورمان به نمایش گذاشت و جاودانه شد،گفت: شهید همتی، افسری لایق، متعهد و متخصص بود که با کمک نیروی هوایی در پوشش خوبی که ایجاد کردند، توانست حماسه بزرگی را در عملیات مروارید به نام خود ثبت کند.
وی ادامه داد : عملیات مرواید در تاریخ نیروی دریایی ماندگار شد و تنها 67 روز پس از آغاز جنگ تحمیلی، ضربه‌های سهمگینی به دشمن وارد آورد و تقریباً نیروی دریایی عراق را منهدم ساخت.
مشاور عالی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد : عراق نیاز اساسی به دریا داشت و اگر دسترسی‌های آن ها به دریا قطع می‌شد، ضربه سنگینی به لحاظ اقتصادی به رژیم بعثی وارد می‌‌آمد و نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران با کمک سایر نیروها توانست با اجرای طرح‌های مختلفی، نیروی دریایی عراق را به‌طور کامل از بین ببرد و دسترسی عراق به دریا تا پایان جنگ تحمیلی از بین رفت.
جره با بیان این که تلاش‌های ناخدا همتی ازلحاظ روحی و تبلیغاتی، کمک زیادی به پیروزی‌های رزمندگان کشورمان در ادامه جنگ تحمیلی کرد و مقدمه پیروزی‌های بعدی شد، افزود: شهید همتی سبب شد تا دسترسی عراقی‌ها به دریا تا پایان جنگ تحمیلی به‌طور کامل قطع شود، ولی جنگ با دشمن برای نیروی دریایی تمام نشد.

13921106000758_photoa

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب