20:26:34 - جمعه 2 دسامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه شاهرود: بررسی حقوق های نجومی وپیگیری آن مطالبه مردمی ورهبری است
کانال تلگرام سمنان لاین

 امام جمعه شاهرود گفت: بررسی حقوق های نجومی و پیگیری آن مطالبه مردمی و خواست مکرر رهبری است که باید جامه عمل پوشیده شود .

به گزارش سمنان لاین از ایرنا حجت الاسلام والمسلمین عباس امینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شاهرود در حسینیه اعظم قلعه این شهر با بیان اینکه در موضوع حقوق های نجومی بناست کسی معرفی شود، چرا تعلل قوای سه گانه مجریه ،مقننه و قضاییه را شاهد هستیم ، افزود :قوه قضائیه چرا وارد نمی شود مگر دستانش بسته است؟
وی بااشاره به اینکه از قوه قضایه هم جای تعجب دارد که چرا پیام رهبر معظم انقلاب را پیگیری نمی کند ،ادامه داد: این قوه که سازمان بازرسی را در اختیار دارد نباید منتظر معرفی افراد توسط دولت بماند.
خطیب جمعه شاهرود تاکید کرد: از اقدام مجلس هم برای تعلل در تصویب موضوع شفافیت قانون حقوق و دستمزد جای تعجب بیشتر دارد که نمایندگان به آن رای نمی دهند.
خطیب این هفته جمعه شاهرود افزود: صدای ما را رییس قوه مقننه می شنود یا خیر ، وقتی رهبری تکرار می کند سه قوه کجا هستند؟
وی گفت: به عنوان یک طلبه که فرمایشات رهبری را می شنوم وظیفه دارم که تاکید کنم و تذکر می دهم چرا سه قوه شانه خالی می کنند؟
امینی با بیان اینکه درمقام عمل یاید همگان پیرو واقعی ولی فقیه باشند همانطور که در مقام حرف همه بر آن اذعان و تاکیدداریم.
وی با بیان اینکه مجمع تشخیص مصلحت نظام هنوز نوبتش نشده است ،ادامه داد: اگر لازم باشد به آنها هم تذکر خواهیم داد.
امینی ادامه داد: ما نمی خواهیم خدمات را نادیده بگریم بلکه تکرار خواست رهبری و مطالبه رهبری و مردمی را پاسخگو باشید.
امام جمعه شاهرود به برخی مناسبت های هفته اشاره کرد وگفت: 16 آذر روز دانشجو باید دانشجویان آرمانگرای انقلابی مراقب فتنه دشمنان باشند تا همیشه در خط انقلاب باقی بمانند.
امینی حادثه برخورد قطار زائران امام رضا (ع) و انفجار تروریستی حله را ضایعه تاسف بار خواند و ادامه داد: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند مسئولان داخلی و خارجی پیگیری این امور را در صدر الویت های خود قرار دهند.
امام جمعه شاهرود گفت: این پیگیری تا حل ریشه ای و جلوگیری از رخ داد دوباره این اتفاقات ادامه یابد .
وی در بخش دیگری از سخنانش بد عهدی دشمنان انقلاب را موضوعی تازه برای مردم ندانست و تمدید تحریم علیه ملت ایران را نقض کننده برجام دانست.
امینی با تقدیراز تلاش های بیش از یکسال دستگاه دیپلماسی کشور در تحقق برجام گفت: برجام باید فشار را از مردم ما بردارد.
وی بااشاره به اینکه تمدید تحریم های آمریکا علیه ملت ایران خللی در اراده ملت برسر دستیابی به اهداف خود وارد نمی کند، ادامه داد: ماهرگز نقض کننده برجام نخواهیم بود ولی جواب نقض تحریم ها قاطعانه است.
وی از برپا کنندگان موکب های پذیرایی از زائران اربعین حسینی و شهادت امام رضا (ع) و روانی امور در خدمات رسانی به آنان تقدیر کرد و خواستار ادامه و فرهنگ سازی بیشتر
در آینده شد.
امام جمعه شاهرود گقت: بیش از دو میلیارد و 850 میلیون ریال مردم منطقه شاهرود و میامی به این موکب ها و مراسم اربعین حسینی در کربلای معلی کمک کرده اند.
امینی با اشاره به اینکه روزانه بیش از 12 هزار نفر درموکب ها پذیرایی شده اند تاکید کرد: هفت هزارو500 نفر هم در این چند روز اسکان داده شدند.
این مسئول تاکید کرد: تعداد 154 هزار نفر از زائران اربعین حسینی در مدت 13 روز در موکب ها پذرایی شدند.
وی تغییر معادلات منطقه ای در سوریه و عراق و آوارگی مردم این مناطق در شرایط سرمای کنونی را برخلاف شعارهای مدعیان دروغین دفاع از حقوق بشر دانست و از مردم خواست برای کمک به این آوارگان و جبهه مقاومت تا ریشه کنی داعش و تکفیری ها همیشه آماده باشند.
وی به برپایی نمایشگاه کتاب استانی در شاهروددر روز 14 آذر هم اشاره کرد و آن را فرصت مناسبی برای علاقمنمدان کتاب و مردم منطقه دانست چرا که در شاهرود مردم با فرهنگ و واقف کتاب و کتابخانه از گذشته های دور وجود دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب