0:35:54 - چهار شنبه 30 نوامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معاون استانداری: سمنان در پرداخت تسهیلات رونق تولید، استان سوم کشور است
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان گفت: سمنان در پرداخت تسهیلات رونق تولید با کسب 145.7 درصد در تعداد پرونده های پرداختی در رتبه سوم کشور قرار دارد.

به گزارش سمنان لاین ازایرنا محمد همتیان روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: با انعقاد تفاهم نامه بانک مرکزی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با وزارت صنعت، معدن و تجارت و با ارزیابی وزارت کشور، استان سمنان از نظر تعداد تسهیلات پرداخت شده به کل واحدها و طرح های تخصیص یافته، در رده سوم کشور قرار دارد.
وی با بیان اینکه در استان سمنان تاکنون به 484 واحد تولیدی تسهیلات رونق تولید پرداخت شده است، گفت: استان سمنان از نظر مبلغ تسهیلات پرداخت شده توسط بانک های عامل نیز در جایگاه دهم کشور قرار دارد.
همتیان، مبلغ تخصیصی تسهیلات رونق تولید به استان سمنان را چهار هزار و 700 میلیاد ریال اعلام کرد و اضافه کرد: تا کنون 2 هزار و 866 میلیارد ریال به واحدهای صنعتی و کشاورزی استان سمنان تسهیلات رونق تولید پرداخت شده است.
به گزارش سمنان لاین  وی خاطرنشان کرد: عدد پرداختی تسهیلات رونق تولید نسبت به مبلغ تخصیص یافته 60.9 درصد است و از این نظر، استان سمنان در مجموع کل استان های کشور در رتبه ششم قرار دارد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان گفت: 160 هزار میلیارد ریال از منابع داخلی شبکه بانکی کشور به منظور فعال نمودن واحدهای تولیدی کوچک، متوسط و بخش خصوصی و همچنین رفع موانع تولید و دستیابی به ظرفیت کامل واحدهای تولیدی کشور اختصاص یافته است که به نسبت در میان 12 هزار واحد تولیدی کوچک و متوسط استانهای کشور توزیع شده است.
از کل تولید ناخالص استان سمنان، حدود 18.2 درصد به بخش کشاورزی و حدود 22 درصد به بخش صنعت و معدن اختصاص دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب