15:48:35 - دوشنبه 28 نوامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وزارت ارتباطات یک سبد درآمدی جدید در استان سمنان ایجاد می‌کند
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – معاون مجلس و استان‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ورود به حوزه‌های مختلف فناوری اطلاعات، اشتغال‌زایی را به همراه دارد .

به گزارش سمنان لاین دکتر براری در جلسه پيگيري اجراي دولت الكترونيك و توسعه کسب و کارهای حوزهICT در استان سمنان  اظهار کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به دنبال آن است که برای استان سمنان یک سبد درآمدی جدید به نام ICT که یک مزیت نوین است ایجاد کند.

به گزارش سمنان لاین ازایسنا وی با بیان اینکه خلق ثروت نیازمند نیروی انسانی و زیرساخت است تصریح کرد: استان سمنان در هر دو این موارد ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد.

وی به ظرفیت سمنان در حوزه گردشگری اشاره کرد و افزود: گردشگری پتانسیل خوبی است که در سطح کشور هم به‌طور جدی مورد توجه است.

وعاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: تجربه سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در حوزه‌های مختلف نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری در توسعه فناوری اطلاعات و سرویس‌های ارزش‌ افزوده، در کنار فواید بی شمار آن از جمله کاهش ترافیک، کاهش آلودگی هوا، صرفه‌جویی در زمان و هزینه، دارای بازدهی اقتصادی بسیار بالایی است.

براری ادامه داد: اقداماتی مانند مکانیزاسیون خدمات شهری و به‌کارگیری فناوری اطلاعات در انجام فرایندهای مختلف در شهرها باید مدنظر قرار گیرد.

این مقام ارشد اجرایی بر لزوم ورود مراکز علمی به این مهم تاکید و خاطرنشان کرد: باید یک اقدام گسترده توسط بسیج دانشگاه‌ها، مراکز رشد، پارک‌های علم و فناوری، مراکز علمی و پژوهشی و دستگاه‌های اجرایی استان در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات انجام گیرد و در کنار توسعه دولت الکترونیک، خلق ثروت و اشتغال نیز در استان ایجاد شود.

وی با بیان اینکه استان سمنان باید تا پایان برنامه ششم توسعه در حوزه کسب و کار ICT حداقل 1000 میلیارد تومان خلق ثروت انجام شود گفت: باید ایجاد مرکز توسعه کسب و کار، توسعه شبکه FTTH و ایجاد مرکزتماس استانی، شهر هوشمند و سلامت الکترونیک، ایجاد مرکز تولید محتوا و… در دستور کار استان قرار گیرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. ناشناس   نوامبر 28, 2016  

    FTTX درست هست