14:20:12 - شنبه 26 نوامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس هئیت مدیره شرکت رجاء
واگن‌ها شرایط ایمنی کامل داشتند/ دلیل حادثه ATC نبود
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – رئیس هئیت مدیره شرکت حمل و نقل ریلی رجاء با رد این شایعه که قطارهای حادثه دیروز امکانات ایمنی لازم را نداشتد، تاکید کرد: این امکان در راه آهن وجود ندارد که واگن‌ها بدون بررسی دقیق شرایط ایمنی، حرکت کنند.

35762

به گزارش سمنان لاین ازایسناسید محمد راشدی  در پاسخ به این سوال که آیا در واگن‌های قطارهای حادثه دیده کپسول اتش نشانی و شرایط ایمنی هنگام حادثه رعایت شده یا خیر، تصریح کرد: طبق اصول ایمنی که شرکت‌های ریلی رعایت می‌کنند باید تمام مقدمات لازم قبل از حرکت بررسی شوند و از این رو امکان آن وجود ندارد که قطارها بدون رعایت شرایط ایمنی حرکت کنند.

وی درباره نقش سیستم کنترل هوشمند قطار ATC نیز در حادثه روز گذشته اظهار کرد: این سیستم‌ طبق استانداردهای بین‌المللی تعبیه شده و هیچ مشکل و ایراد جدی ندارد. متاسفانه آن‌چه که روز گذشته رخ داده حاصل اشتباه عامل انسانی بوده است.

رئیس هئیت مدیره شرکت حمل و نقل ریلی رجاء  ادامه داد: وقتی قطار به طور رسمی اعلام می کند که به دلیل مشکل سیستم ترمز توقف خواهد کرد و این امر را به پایگاه کنترل اعلام می کند قطعا باید عامل انسانی اطمینان لازم را حاصل می‌کرد تا در زمان جابه‌جایی شیفت قطاری در بلاک نباشد و حادثه‌ای به وجود نیاید.

راشدی با اشاره به لزوم اطلاع رسانی به قطار از فاصله‌ای معقول برای توقف کامل تاکید کرد: در نقطه‌ای که حادثه روز گذشته اتفاق افتاده دید کامل برای دیدن قطار توقف کرده وجود نداشته و حتی اگر این موضوع نیز امکان پذیر بود، قطار برای توقف کامل نیاز به ۷۰۰ تا ۸۰۰ متر فاصله تا نقطه توقف کامل دارد.

وی با ابراز تاسف از حادثه به وجود آمده خاطر نشان کرد: متاسفانه با وجود تمام پیش‌بینی ‌های صورت گرفته، عامل انسانی باعث به وجود آمدن این حادثه شد. مسئله‌ای که حتی در کشورهای توسعه یافته نیز گاهی به وجود می‌آید و ما باید طوری برنامه‌ریزی کنیم که این مسئله لااقل در ایران به حداقل خود برسد.

به گزارش سمنان لاین ، پس از حادثه برخورد دو قطار در صبح روز جمعه در منطقه هفت‌خوان سمنان و البته آتش گرفتن تعدادی از واگن‌های آن‌ها، این شایعه به وجود آمده بود که در واگن‌های این قطارها، کپسول‌های آتش‌نشانی و تجهیزات ایمنی در نظر گرفته نشده است.

آخرین اخبار نشان می‌دهد حادثه روز گذشته که ۴۵ کشته برجای گذاشته است، از سوی یک هئیت بررسی مشترک میان دولت و مجلس مورد بررسی دقیق قرار خواهد گرفت. راه‌آهن اعلام کرده عامل انسانی اصلی‌ترین علت حادثه روز گذشته بوده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. رسول   نوامبر 26, 2016  

    راه اهن باید در مرکز استان باشد تا مسعولین استانی بتوانند کنترل دانشته باشند .مسعولین راه اهن شمال شرق پاسخگو نیستند

  2. مجید   نوامبر 26, 2016  

    اقای راشدی لطفا فکری به حال راه اهن شمال شرق بکنید