11:38:27 - شنبه 26 نوامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دومین یادواره شهید دریادار محمد ابراهیم همتی درسمنان برگزارشد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان گفت: شهید دریادار محمدابراهیم همتی در خلیج فارس در دوران دفاع مقدس، به عنوان فرمانده ناوچه پیکان به مثال یک بسیجی تمام معنا در مقابل دشمنان ایستادگی کرد.

به گزارش سمنان لاین ازایرنا سردار سیدمحمد تقی شاهچراغی جمعه شب در دومین یادواره شهید دریادار محمد ابراهیم همتی در شهرک پیامبر اعظم(ص) سمنان افزود: باور و ایمان شهیدان و دشمن شناسی، شجاعت و صبر را برای آنان در پی داشت.
وی با بیان اینکه باور وایمان شهیدان، ولایت مداری، دشمن شناسی وبصیرت از مهمترین ویژگی شهیدان است، بیان داشت: بصیرت و دشمن شناسی یکی از لازمه های جامعه امروزی و آحاد مردم است و امروز یادواره شهیدان با زنده کردن نام آنها نشان دهنده ادامه راه آنان است.
سردار شاهچراغی، حضور بیش از هزاران شهید انقلاب اسلامی را برای دفاع از آرمان های مردم و دفاع از مرز و بوم ایران دانست و بیان داشت: مسوولین علاوه بر برگزاری یادواره شهدا، پیرو و عمل کننده راه آنان باشند.
وی با اشاره به فرموده امام خمینی(ره) که اگر کسی 40 سال در دانشگاه تدریس کند، باز باید وصیت نامه شهدا را بخواند، گفت: نگاه به زندگی و سیره شهیدان هدایت و روشنگر است.
فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان در توضیح زندگی عاشورایی، گفت: زندگی عاشورایی زندگی ای است که در آن گناه، حرام، بی نمازی و بی توجهی به یاد خدا وجود نداشته نباشد.
وی با اشاره به نقش آمریکایی ها در توطئه ها علیه انقلاب از زمان دوران دفاع مقدس تاکنون، تصریح کرد: مجلس نمایندگان آمریکا طی چند روز گذشته تحریم های 10 ساله را علیه ایران تصویب کرد و دشمنی های خود را با ایران ادامه داد.
سردار شاهچراغی افزود: در اربعین هیچ شبکه رسانه ای استعماری زیر نظر سلطه آمریکا، حتی برای یک دقیقه از حضور بیش از 20 میلیون نفری زائران اربعین را پخش نکرد و آن رسانه ها حاضر نیستند معرفت اهل بیت(ع) به گوش دنیا برسانند.
وی ادامه داد: در اربعین زائرانی از بیش از 80 کشور از مذاهب مختلف شیعه، سنی، مسیحی، زائر حسینی حضور داشت.
وی بیان داشت: بر اساس اسناد جاسوسان و شبکه ها اطلاعاتی که به دست آمده، در برنامه های رسمی، آشکار و پنهان دشمن، بزرگترین هدف آمریکایی ها در برخورد با نظام ایران، برهم زدن اصل ولایت است.
سردار شاهچراغی با بیان این که هدف دشمنان فقط محروم کردن ایران از در اختیارداشتن علوم مختلفی چون صنایع هوا و فضا، نانو، پزشکی وهسته ای است افزود: آنان دستاوردهای نظام اسلامی را نتیجه باور به رهبری و ولایت فقیه می دانند و از این مساله هراس دارند.
وی ادامه داد: آمریکایی ها با ترس از ترویج این نوع ولایت مداری در ایران و الگوشدن آن برای دیگر کشورها، سعی بر خدشه وارد کردن به این اصل مهم دارند.
وی گفت: در ایران بیش از 36 هزار دانش آموز شهید تقدیم انقلاب شده است، افزود: آمریکایی ها از برگزاری چنین آئین هایی به عنوان یادواره شهدا، از نام شهیدانی که بر دیوارها نقش می بندد و از اراده خانواده شهدا می ترسند.
فرمانده سپاه قائم استان سمنان با بیان اینکه در ایران تعدای از افراد بر وجود خد ا در همه صحنه ها و کمک او در هر شرایط باور ضعیفی دارند، گفت: پیام شهدا نهادینه کردن ایمان، امر به معروف ونهی از منکر، توجه به مسجد و خودسازی است.
این آئین با سرودخوانی کودکان، اجرای گروه نمایشی، روایتگری و مداحی و دمام زنی، همراه بود.
در این مراسم تعدادی از مسوولین استان و شهرستان سمنان و برادران و خواهر شهید دریادار محمدابراهیم همتی و تعدادی از خانواده های شهدای مدافع حرم حضور داشتند.
هفتم آذر سالروز شهادت شهید دریادار محمدابراهیم همتی فرمانده ناوچه قهرمان پیکان در تقیوم کشور به عنوان روز نیروی دریایی نامگذاری شده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب