10:46:00 - شنبه 26 نوامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سه نفر از عوامل برخورد قطارهای مسافری سمنان دستگیر شدند
کانال تلگرام سمنان لاین

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان گفت: سه نفر از عوامل برخورد قطارهای مسافری در روز جمعه پنجم آذر 95 در مسیر سمنان- دامغان دستگیر شدند.

حیدر آسیابی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در سمنان گفت: در جریان رسیدگی به این پرونده سه نفر از عوامل، شامل مسوول مرکز کنترل فرماندهی راه آهن شمالشرق کشور که در شاهرود مستقر است، مسوول مرکز کنترل خطوط و مسوول شیفت مرکز کنترل بازداشت شدند.
آسیابی افزود: دادستان شاهرود و قاضی کشیک از ساعت هفت شب گذشته تا سه بامداد روز شنبه ششم آذر 95 مشغول انجام تحقیقات این حادثه بودند و به همین منظور افراد بازداشت شده تفهیم اتهام و با صدور قرار تامین روانه زندان شده اند.
وی خاطرنشان کرد: پیرو دستور رئیس قوه قضائیه و دادستان کل کشور در رابطه با پیگیری این حادثه، دادستانی سمنان با قاطعیت به این موضوع ورود پیدا کرد و شب گذشته با اعطای نیابت از سوی شعبه سوم دادسرای مرکز استان سمنان به دادستان شاهرود، دستور شناسایی عوامل و مقصران این حادثه صادر شد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان افزود: دستورات لازم برای شناسایی سایر مقصرین این حادثه صادر شده است، کمیسیون بررسی فنی حوادث، مسوول بررسی فنی شده و اعلام شده که هر چه زودتر این کمیسیون تشکیل و نظر کارشناسی را به صورت کتبی و رسمی اعلام نماید.
وی ادامه داد: با توجه به بررسی های صورت گرفته برای تشخیص هویت اجساد، آمار 44 جان باخته سانحه برخورد قطارهای مسافری در روز جمعه تایید نمی شود و بر اساس مستندات در حال حاضر این حادثه 39 تلفات جانی داشته است.
آسیابی گفت: با توجه به اینکه برای شناسایی اجساد از طریق آزمایش دی. اِن. اِی در پزشکی قانونی سمنان امکانات لازم وجود نداشت، پیکرهای جان باختگان شب گذشته حوالی ساعت 23 از سمنان به سازمان پزشکی قانونی کشور انتقال داده شد و ساعت سه و نیم بامداد شنبه به تهران رسید و اداره کل پزشکی قانونی استان تهران مشغول تشخیص هویت اجساد از طریق آزمایش دی. اِن. اِی است.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان، در رابطه با تعداد مصدومین هم گفت: این حادثه 103 مصدوم داشت که هیچکدام دچار سوختگی نشدند و فقط از ناحیه دست و مصدومیت داشتند.
آسیابی خاطرنشان کرد: 25 نفر از مصدومان سانحه برخورد قطار در صبح روز جمعه، اکنون در بیمارستان های دامغان و سمنان بستری هستند و بقیه مجروحان ترخیص شده اند و وضعیت مجروحان بستری نیز شدید نیست و احتمال فوت مجروحان بستری وجود ندارد.
رئیس قوه قضائیه، طی دستوری به رئیس کل دادگستری سمنان در رابطه با پیگیری حادثه قطار تبریز- مشهد، تشکیل سریع پرونده قضایی و بررسی علل سانحه و برخورد قانونی و سریع با مقصرین حادثه را خواستار شده بود.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان از سوی رئیس کل دادگستری مسوول پیگری و بررسی این حادثه دلخراش است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب