20:52:32 - جمعه 25 نوامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
علت سانحه برخورد دو قطار در سمنان اعلام شد؛
تغییر شیفت مسئول کنترل سیستم ctc شاهرود/ جناب مدیرعامل ، مقصراصلی کیست؟
کانال تلگرام سمنان لاین

 

مدیرعامل راه آهن علت سانحه برخورد دو قطار در سمنان را اعلام کرد.

پورسید آقایی مدیرعامل راه آهن در این زمینه گفت:قطار مشهد تبریز به دلیل سرمای هوا و یخ زدگی سیستم ترمز در مسیر متوقف می شود در فاصله ۵ کیلومتری سمنان متوقف می شود و مورد را به سیستم ctc شاهرود به عنوان مرکز کنترل اطلاع می دهد و به کل سیستم توقف قطار اطلاع داده می شود و چراغ برای تردد قطارها در مسیر قرمز می شود درهمین زمان قطار مشهد سمنان در مسیر متوقف می شود .

او افزود: متاسفانه در این زمان به دلیل تغییر شیفت مسئول کنترل فرد جایگزین از سابقه قرمز شدن چراغ بی اطلاع بود و وقتی رئیس قطار مشهد سمنان مجددا کسب تکلیف می کند به وی گفته می شود که مسیر باز است و مشکلی نیست شاید چراغ به دلیل برودت هوا قرمز مانده است لذا به وی تلگراف می شود که حرکت کند.

آقایی اضافه کرد: قطار مشهد تبریز در پشت یک پیچ متوقف شده بود لذا قطار مشهد سمنان وقتی با قطار پیش رو مواجه می شود به شدت با کوپه های انتهایی قطار مشهد تبریز برخورد می کند.

سمنان لاین – لازم به ذکراست بارها ازهمین جناب مدیرعامل جهت تقسیم کار درمسیر راه آهن تهران – مشهد و استقلال 10 الی 12 ایستگاه در مرکزاستان سمنان توسط مردم ،نمایندگان ،موثرین و … جهت جلوگیری از این خسارت های غیرقابل جبران درخواست شده است که متأسفانه با دلایل منطقی(؟) از اجرای این طرح حیاتی  ممانعت بعمل آمده است.

202023

امید است با ارائه ی یک راه حل منطقی دیگرشاهد چنین حوادث تلخی برای هموطنانمان نباشیم.

بازخوانی یک دلنوشته باتوجه به حادثه ی اخیر ریلی سمنان – مشهد

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. مجید غایبی   نوامبر 26, 2016  

    باز هم این موضوع شامل مرور زمان میشود و همه فراموش میکنند و آب از آب تکان نمیخورد و چند وقت دیگر شاهد حادثه ای دیگر خواهیم بود……..