20:14:55 - جمعه 25 نوامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بازخوانی یک دلنوشته باتوجه به حادثه ی اخیر ریلی سمنان – مشهد
کانال تلگرام سمنان لاین

مطلب ذیل مدتی پیش( اردیبهشت 1394) توسط سمنان لاین منتشر و تذکرات لازم درخصوص تغییر ساختار منطقه ای راه آهن شمالشرق درجهت افزایش ضریب ایمنی این محور به مسئولان اجرایی استان گوشزد شد که بازخوانی آن نه به منظور تضعیف مدیران زحمتکش و خدوم بلکه در راستای همفکری واتخاذ یک تصمیم مدیریتی منطقی و شجاعانه جهت جلویگیری از بروز حوادث تلخ احتمالی آینده میباشد.

 

سمنان لاین – راه آهن در دنیا بعنوان یکی از کم خطر وایمن ترین نوع حمل ونقل محسوب می شود. از این روی در کشورما هم طی سال های گذشته سرمایه گذاری خوبی در این حوزه صورت گرفته و اقدامات و برنامه های  دولت تدبیر وامید

هم در ارتقای زیر ساخت های راه آهن ،متناسب با همین روند انجام می شود.

در استان ما علیرغم تمام تلاش های صورت گرفته اشکالاتی از قبیل بروز حوادث ناگوار ،عدم پیگیری جدی برخی طرح های مهم ، وجود طرح های نیمه تمامی که از موعد افتتاح آن ها گذشته و.. .  به چشم می خورد که به تعدادی از آنها اشاره و به برخی علل بروز آنها خواهیم پرداخت.

لزوم احداث وتکمیل ایستگاه ،انبار گمرک  وسکوهای خط فرعی راه آهن منطقه ویژه اقتصادی سمنان با توجه به فعال بودن خط راه آهن شهرک صنعتی سمنان  امری ضروریست که فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری در منطقه ایجاد خواهد کرد لذا توجه وعنایت بیشتری از سوی مدیران مربوطه در این خصوص احساس می شود.

ساختمان جدید ایستگاه های سمنان ودامغان هنوز افتتاح نشده ، این در حالیست که طبق گفته ی مسئولین مربوطه قرار بر افتتاح آنها در سال گذشته بوده است .

استاندار سمنان بعنوان عالیترین مقام اجرایی دولت در استان با انتقاد از شبکه ی حمل ونقل ریلی منطقه ، بدلیل مشکلات فراوان ، از وجود مافیای حمل ونقل در این حوزه خبر می دهند که قطعا با پیگیری نهادهای نظارتی ، نسبت به این موضوع مهم مطرح شده  توسط استاندار محترم ، ریشه ی آن خشکانده خواهد شد.

امام جمعه محترم دامغان از نحوه ی ارائه ی بلیط قطار  گلایه دارند و از طرفی مردم سمنان هم از کم بودن سهمیه ی بلیط قطار محلی سمنان – مشهد وبالعکس انتقاد دارند.

عدم پیگیری جدی طرح های مربوط به مرکز استان مانند اخذمجوز مطالعه و ایجاد راه آهن سمنان – یزد ، دوآب مازندران – سمنان ،سمنان – فیروزکوه  و…که اجرایی شدن هر کدام از این طرح ها خود  به تنهایی می تواند نقش به سزایی در رشد وشکوفایی کل استان ومنطقه داشته باشد .

 

یکی از مهمترین نکات قابل توجه بروز حوادث ناگوار برای هموطنان عزیزمان در حوزه ی فنی راه آهن شمالشرق  می باشد که موجب تلخ شدن کام مسافرین در این مسیر معنوی شده است وفقط در سال گذشته می توان به چندین مورد از جمله خروج قطار مسافری از ریل در  ایستگاه سرچشمه ،  برخورد قطارباری ومسافری در ایستگاه امروان و… اشاره کرد.

با نگاهی به موارد ذکر شده علیرغم تمام تلاش های صورت گرفته توسط ۱۲۵۰ نیروی رسمی و پیمانی در این منطقه بخصوص آقای درباغ عنبران مدیریت محترم اداره کل راه آهن شمالشرق1 که از بدو حضورشان تمام تلاش خود رادر جهت انجام تعهدات این اداره کل بکار بسته اند، ایجاد تغییرات از جنبه ی ساختار منطقه ای مستقل شدن 12 ایستگاه درمرکز استان برای برطرف شدن نقایص ناخواسته ی موجود باتوجه به خطوط ریلی طولانی این مسیر ، امری ضروری به نظر می رسد.

که قطعا در این صورت شاهد خدمات بهتربه مسافرین  ، بالا رفتن ضریب ایمنی در این مسیر و توسعه ی زیر ساخت های ریلی خواهیم بود.

تصاویر ذیل مربوط به حادثه ی مرگباراخیر میباشد؛

resized_215342_350

139509051148362729304044

82321722-71199644

gh1

82321602-71199434

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. امین   نوامبر 26, 2016  

  وضع مدیریت و نگهداری راههای استان بدلیل وجود اداره کل راه و ترابری در شاهرود بدتر از راه آهن استان است می طلبد مقامات عالی کشور در خصوص انتقال ادارات کل راه و ترابری،راه آهن و ۰۰۰۰ به مرکز استان مطابق قانون قاطعانه تصمیم گیری کنند

 2. علی   نوامبر 26, 2016  

  جان مردم باید فدای جاه طلبی عده معدود در شرق استان شود که تا حرف از اجرای قانون و لزوم استقرار ادارات کل در مرکز استان زده می شود مانند کودکان جیغ می کشند و پای بر زمین می کوبند و ننه من غریبم می کنند.

  • عرفان   نوامبر 27, 2016  

   مثل نفس مردم تهران که باید فدای وعده های غیرقانونی نماینده گرمسار و منطقه ویژه اقتصادی بشه.

 3. yazdani   نوامبر 26, 2016  

  …. بزودی ما یک اداره کل میشیم و تو از عصبانیت خواهی ….

 4. مجید غایبی   نوامبر 26, 2016  

  فقط باید راه ]هن استان سمنان از راه آهن شمال شرق جدا شده و مستقل عمل نماید

 5. محمد حسن   نوامبر 25, 2016  

  …باد بر اون مسول خیانت کار که با بی رحمی جان مردم بی گناه رو فدای جاه طلبی های خودشون میکنه

  • شاهرودی   نوامبر 26, 2016  

   در حسرت اداره کل خواهید ماند و از این عصبانیت خواهید …

   • احدی   نوامبر 26, 2016  

    نفرین بر تو باد که در اوج حزن و اندوه مردمان سرزمینمان متعصبانه و کورکورانه مزاح میکنی و شادمانه بر طبل تفرقه و جهالت و تعصب می کوبی.
    نفرین

 6. علی احسانی   نوامبر 25, 2016  

  تا زمانیکه این اداره کل طویل ، به دواداره کل تقسیم نشود وضع ب….

 7. مجید   نوامبر 25, 2016  

  دوری ازمرکزاستان باعث شده راهآهن شمالشرق پرحادثه باشد.