0:26:43 - پنجشنبه 24 نوامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندارسمنان در نشست خبری با اصحاب رسانه مطرح کرد؛
انتقاد از دو پهلو بودن گزارش بهداشت درخصوص آلایندگی فروسیسلیس/ راهی جز انتقال آب خزر در پیش رو نداریم!
کانال تلگرام سمنان لاین

استاندار سمنان گفت :  50 درصد تفاهم نامه منعقد شده 27 هزار میلیارد ریالی سرمایه گذاری استانداری سمنان با سرمایه گذاران خارجی و داخلی در هفده ماه اسفند سال 94 در این استان محقق شده است.

khabaz3

وی اظهار داشت : حضور سرمایه گذاران هندی برای همکاری با آبفای استان سمنان و استفاده بهینه از پساب شهری از جمله سرمایه گذاری های خارجی در استان سمنان است.
همچنین  تفاهم نامه پنج هزار میلیارد ریالی با استاندار نجف در شهرستان دامغان از طرح مهم توسعه ای و کشاورزی در استان سمنان است که زمینه رونق اقتصادی و افزایش اشتغال را فراهم می کند.

خباز در ادامه در پاسخ به پرسش خبرنگار دیگری در خصوص طرح توسعه فروسیلیس و موانع پیش روی آن، گفت: استان سمنان در صورت تایید کارشناسان و اعلام موضع شفاف بهداشت و درمان مجوزهای لازم برای طرح توسعه این واحد را  خواهد داد.

وی با انتقاد از آنچه دو پهلو بودن گزارش بهداشت می‌خواند تصریح کرد: از مسئولان بهداشت درخواست کردیم که به‌طور صریح و شفاف در خصوص این واحد تولیدی و احتمال آلایندگی آن اعلام نظر کرد. لذا در صورت اعلام نظر کارشناسانه و روشن منعی برای توسعه آن وجود نخواهد داشت.

این مقام ارشد اجرایی یادآور شد: پیش از این نامه‌ای در این ارتباط به استانداری سمنان ارسال شده بود که به دلیل مبهم بودن، عودت داده شد.

همچنین استاندار سمنان از تحقق 43 درصدی مصوبات کارگروه تسهیل در این استان خبر داد و گفت: این کارگروه 648 مصوبه داشته که 276 مورد آن منتج به نتیجه نهایی شده است. ضمن اینکه 32 درصد مصوبات نیز در حال پیگیری هستند.

رئیس کارگروه تسهیل استان از اخذ رتبه دوم کارگروه تسهیل استان سمنان در کشور خبر داد و گفت: استان سمنان در این بخش نیز کارنامه درخشان و درخور تقدیری داشته است.

استاندار سمنان در ادامه در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران در خصوص انتقال آب خزر، گفت: استان سمنان راهی جز انتقال آب خزر در پیش ندارد.

وی از از برپایی جلسات مشترک با دکتر ابتکار و مسئولان محیط زیست خبر داد و افزود: بخش عمده ای از ایراداتی که به این طرح گرفته می‌شد رفع شده است.

خباز با بیان اینکه برخی‌ها این طرح را سیاسی می‌کنند گفت: برخی‌ها به اسم محیط‌زیست، پروژه ملی انتقال آب خزر به استان را سیاسی می‌کنند.

وی با بیان اینکه انتقال آب خزر به این استان عاقلانه ترین و تنها راه رفع مشکل استان است افزود: قرار نیست که برای انتقال این آب مسیر جدیدی ایجاد شود بلکه قرار است از طریق مسیری که قبلا برای عبود لوله های نفت فراهم شده، این آب نیز منتقل شود.

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب