13:39:25 - دوشنبه 21 نوامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برگزاری جشنواره پژوهش و فناوری درپارک علم و فناوری استان سمنان مستقر درشاهرود
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیر مرکز برنامه ریزی، نوسازی و توسعه فناوری اطلاعات استانداری سمنان گفت: به مناسبت هفته پژوهش، دومین جشنواره پژوهش و فناوری استان در پردیس پارک علم و فناوری استان سمنان در شاهرود برگزار می شود.

20823

علی‌اکبر مرتضایی قهرودی در جمع خبرنگاران از تخصیص بالغ بر 100 میلیارد ریال اعتبار پژوهشی به شرکت‌های دانش‌بنیان در این استان طی یک سال اخیر خبر داد وافزود: این اعتبار به‌صورت تسهیلات ارزان‌قیمت با سود چهار درصد بوده که از محل صندوق حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان به این استان تخصیص و 100 درصد آن اول آذرماه جاری پرداخت شده است.

مرتضایی از استانداری به‌عنوان متولی پژوهش در دستگاه‌های دولتی نام برد و خاطرنشان کرد: هر دستگاه اجرایی که طرح پژوهشی داشته باشد باید از طریق استانداری به وزارت علوم معرفی و در سایت سمات این وزارتخانه ثبت شود تا بتواند از اعتبارات پژوهشی بهره‌مند شود.

مرتضایی قهرودی با بیان اینکه در این جشنواره و در بخش پژوهشگران از برترین پژوهشگران دانشگاه‌ها، مؤسسه‌های آموزشی و پژوهشی و حوزه‌های علمیه، پژوهشگران دانشجو، معلمان پژوهشگر شاغل در آموزش‌وپرورش، دانش‌آموزان پژوهشگر، پژوهشگران در حوزه صنعت و پژوهشگران دستگاه‌های اجرایی و آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان تجلیل می شود، افزود: در بخش فناوران نیز از فناوران دانشگاه‌ها و مؤسسه های پژوهشی و فناوری، فناوران دستگاه‌های اجرایی و فناوران مستقل تقدیر می شود.

جانشین رییس ستاد برگزاری هفته پژوهش در استان سمنان با بیان اینکه ثبت ‌نام برای حضور در این جشنواره به پایان رسیده، بیان کرد: در مجموع 160 اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که مستندات و مقاله های پژوهشی ارسالی به دبیرخانه تا دوم آذر 95 در کارگروه‌های تخصصی جشنواره بررسی و نتایج آن تا ششم آذر منتشر خواهد شد.

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب