14:02:11 - دوشنبه 21 نوامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دستگاه‌های نساجی سنتی در خانه‌های توسعه صنایع دستی استان سمنان نصب شد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: پنج دستگاه نساجی سنتی در تعدادی از خانه‌های توسعه و ترویج صنایع دستی استان نصب شد.

به گزارش سمنان لاین جعفر صفاخواه افزود: پنج عدد دستگاه بافت در زمینه تولید نساجی سنتی با هدف احیا، ترویج و بهبود شرایط تولید بافته‌های سنتی در تعدادی از خانه‌های توسعه و ترویج صنایع دستی استان راه اندازی شد.
وی خاطرنشان کرد: این دستگاه‌ها در خانه حشمت سرخه، خانه تاریخی تدین در سمنان، روستای تویه دروار دامغان، کلاته خیج و مجن شاهرود، نصب و راه اندازی شده است.
صفاخواه، نصب این دستگاه‌ها را در اشتغالزایی، افزایش درآمد هنرمندان و کسب درآمد در فضای شهری و روستایی موثر دانست و گفت: این دستگاه‌ها نسبت به دستگاه‌های موجود، پیشرفته‌تر هستند و در زمینه افزایش انگیزه و تولید هنرمندان نقش موثری دارند.
وی افزود: فراهم کردن زمینه آموزش استفاده از دستگاه‌های جدید به هنرمندان استان سمنان از برنامه های در دست اجرای این معاونت است.
معاون صنایع دستی ادراه کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان سطح تولید منسوجات سنتی در استان را حدود 40 هزار و 400 متر مربع اعلام کرد .
یک هزار و 100هنرمند در شهرستان‌های شاهرود، دامغان، مهدیشهر و سرخه به تولید نساجی سنتی و بافته‌های داری اشتغال دارند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب