11:58:21 - شنبه 19 نوامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آخرین زوار اربعین سمنان یک‌روز پس از اربعین به کربلا می‌رسند
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – سرپرست حج و زیارت استان سمنان آخرین آمار زوار این استان که برای حضور در راهپیمایی فردا در سامانه سماح حج و زیارت ثبت‌نام کردند را 5113 نفر اعلام کرد.

سیدعلی میرقاسم‌پور اظهار کرد: شهرستان شاهرود با دو هزار و 42 نفر بیشترین زوار این استان را امسال در ابعین داشته است.

به گزارش سمنان لاین ازایسناوی با بیان اینکه سمنان با یک‌هزار و 516 زائر دومین رتبه را به خود اختصاص داده افزود: شهرستان دامغان با 662 در جایگاه‌ بعدی قرار دارد.ضمن اینکه بخش امیریه با 95 نفر جداگانه محاسبه شده و اگر آمار این شهر را به دامغان اضافه کنیم شمار زوار این شهرستان به 757 نفر می‌رسد.

ثبت نام بیشترین زائران اربعین در شاهرود

سرپرست حج و زیارت استان سمنان از ثبت‌نام 341 زائر اربعین در دفتر زیارتی شهرستان گرمسار خبر داد و خاطرنشان کرد: 257 نفر نیز از طریق ثبت‌نام در دفتر زیارتی شهرستان مهدیشهر راهی بزرگترین راهپیمایی مذهبی جهان شده‌اند.

وی سهم شهرستان میامی را تنها پنج نفر برشمرد و گفت: 191 نفر نیز در شهرستان سرخه برای شرکت را اربعین امام حسین(ع) ثبت‌نام کردند. همچنین یک نفر نیز از طریق دفتر زیارتی واقع در بسطام برای سفر به عتبات و عالیات ثبت‌نام کرده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: این آمار مربوط به شهرستان‌ها و بخش‌هایی است که حج و زیارت در آنها دفتر زیارتی دارد.

میرقاسم‌پور با بیان اینکه تلاش ما بر این بوده که فرآیند صدور ویزا و تحویل آن به زوار در کوتاه‌ترین زمان انجام شود، تصریح کرد: در مجموع چهار هزار و 264 ویزا برای زوار این استان صادر و همه آنها برای حضور در آیین اربعین از کشور خارج شدند.

افزیش 15 درصدی زنان سمنانی زائر اربعین

وی از افزیش حدودا 15 درصدی زنان زائر در اربعین امسال نسبت به سال قبل خبر داد و گفت: در مجموع 65 درصد زوار این استان مرد و 35 درصد آنها زن بودند.

سرپرست حج و زیارت استان سمنان با بیان اینکه شمار زوار استان بیش از آمار اعلام شده است اضافه کرد: بخشی از زوار هم‌استانی از طریق دیگر مرزها راهی عتبات و عالیات شدند و آمار آنها در سامانه سماح حج و زیارت نیامده است.

این مدیر ارشد اجرایی اضافه کرد: البته امسال در مجموع در سطح کشور نیز شاهد افزایش محسوس تعداد زنان زائر در ابعین حسینی(ع) بودیم.

آخرین زوار سمنانی با ویزای اربعین یک روز پس از اربعین وارد کربلا می‌شوند

وی از ارائه خدمات ویژه موکب‌های سمنان در عراق خبر داد و گفت: دو موکب در کربلا و نجف برای خدمات‌دهی به زوار راه‌اندازی شده است.

مسئول کمیته ثبت نام زوار اربعین استان سمنان، اضافه کرد: استان سمنان برای اسکان و تغذیه 20 هزار زائر اربعین برنامه‌ریزی کرده و زوار هم‌استانی نیز می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به اعزام آخرین گروه از زائران این استان که با روادید‌ اربعین راهی کربلای معلی شدند، خاطرنشان کرد: این گروه یک‌روز پس از اربعین یعنی اول آذرماه وارد کربلا می‌شوند.

امکان سفر با روادید اربعین تا 1آذر

به گزارش سمنان لاین میرقاسم‌پور گفت: البته زواری که روادید اربعین اخذ کردند تا اول آذرماه می‌توانند به این سرزمین مقدس سفر کنند و بعد از آن فاقد اعتبار است و در صورت سفر به عتبات باید ویزای جدید دریافت کنند.

سرپرست حج و زیارت استان سمنان از زواری که روادید اربعین دریافت کردند خواست که تا پیش از موعد اعلام شده راهی کربلای معلی شوند چرا که تاخیر یک روزه هم سبب عودت آنها از سوی کشور میزبان خواهد شد.

وی ضمن دعوت از زوار برای احترام به قوانین کشور میزبان، افزود: انتظار می رود که زوار که در این سفر معنوی سرشار از شور و شعور حسینی هستند، با رعایت قوانین دو کشور مبدا و میزبان، به این حقوق قانونی احترام بگذارند تا سفری بی دغدغه و قانونی داشته باشند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب