خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
16/11/18 23:54
شناسه خبر : 10212

صداقت و شفافیت، پیشرفت و عدالت

مطلب ذیل ارسال شده به سایت توسط یکی ازمخاطبین محترم سمنان لاین می باشد .     بنام خدا پایان یک سوء تفاهم  چند ساله صداقت و شفافیت، پیشرفت و عدالت در این نوشته قصد درخواست رسیدگی وپایان دادن به معضلی را دارم که درکشور ما به نوعی وجود داشته و زمینه ساز اختلافات و […] ...

مطلب ذیل ارسال شده به سایت توسط یکی ازمخاطبین محترم سمنان لاین می باشد .

 

semnan-png123

 

بنام خدا

پایان یک سوء تفاهم  چند ساله
صداقت و شفافیت، پیشرفت و عدالت
در این نوشته قصد درخواست رسیدگی وپایان دادن به معضلی را دارم که درکشور ما به نوعی وجود داشته و زمینه ساز اختلافات و مسائل مختلفی شده است،
مسئله و درد عدالت
درد عدالت همواره در استان سمنان وجود داشته است. معضلی که به صورت مستقیم باعث تقابل دو شهرستان سمنان و شاهرود و متاسفانه در حقیقت مردم و افکار انها حتی در نسل های جدید شده است!!! و اگر هیچ کس جلوی رویه تقابل موجود بین سمنان و شاهرود را نگیرد همواره شاهد تقابل مردم (بیش از مسئولین که برای کسب کرسی ریاست و منصب حرف میزنند) در سمنان و شاهرود به صورت دائمی و همیشگی و شاید بدتر از گذشته خواهیم بود؟
به عنوان مثال یک روز موضوع بیکاری و یا افتتاح مرکز رشدهای فناور در شاهرود و پارک علم و فناوری استان(شاهرود) موضوع دعوا شده و در تقابل با سایر بی عدالتی هایی که از جانب مرکز استان به شاهرود روا داشته شده گذاشته می شود فردا یک مسئله دیگر(این صرفا یک مثال بود)
**کورکورانه و متعصبانه برخورد نکنیم. قصدم از این نوشته این است که بگویم چرا هیچکس به صورت عادلانه به مسائل مختلف در استان نگاه نمی کند، ** چرا همواره باید شاهد اقدامات تلافی جویانه نسبت به هم در مسائل مختلف داشته باشیم و مردم را روبه روی هم قرار می دهیم؟ (تابحال به سایت ها و گفتار مردم مراجعه و توجه کردین) چه کسی از این موضوع سود می برد؟آیا ادامه این مسئله ها و تقابل ها برای نظام، کشور و استان مضر نیست؟ چرا اقدامی انجام نمی شود؟ چرا شرق استان فکر و ادعای بی عدالتی و مرکزگرایی دارند و مرکز استان ادعای عدم توجه به مرکز استان و…؟
یک پیشنهاد و درخواست”””
آیا بهتر نیست به صورت صادقانه و شفاف کل بودجه هایی که در همه جای استان هزینه شده را در دوره های گذشته(حتی از اول انقلاب) توسط نهادی مثل استانداری در سایت استانداری اعلام شود ( مثل همین قسمت گزارش عملکرد در سایت استانداری ولی برای چند دهه گذشته) و مشخص شود که در هر شهرستان در ادوار گذشته چگونه و بر چه اساسی و چقدر اعتبار و تسهیلات دولتی(البته باتوجه به ارزش پول) وبرای چه طرح هایی اختصاص یافته است و انکه در مرحله بعد مشکلات ونیاز های فعلی و امروز آنها چیست؟””””
خلاصه پیشنهاد : گزارش عملکرد صادقانه و شفاف سی وهشت ساله دستگاه های دولتی به صورت ریز ، نیازها و مشکلات فعلی مناطق مختلف استان
***********مردم قضاوت می کنند
البته پیشنهاد اینجانب این است این مسئله از سمت استانداری و فرمانداری پیگیری شود اما درصورت عدم انجام توسط استانداری، گروه های جوان مردمی که البته دغدغه عدالت را دارند با ایجاد سایت اقدام به این عمل کنند یعنی به محیط پیرامون خود بنگرند، جستجو کنند و ببیند که در گذشته بودجه بیت المال چگونه در شهرستانشان صرف شده و در سایر نقاط استان چگونه است و برای مشکلات به صورت صحیح مطالبه کنند. به عنوان مثال ما در حوزه اموزش و پرورش چه امکاناتی داریم در سایر نقاط این شاخص ها چگونه است(به صورت ریز و جزئی)
این کار یعنی اگاهی بخشی
یکی دیگر از مسائل در این حوزه این است که مردم مسائل شهری را نیز که مستقیم با مردم منطقه در ارتباط است مثلا پروژه های انجام شده توسط شهرداری ها و… را نیز به حساب بی عدالتی حکومتی و دولتی میگذارند، در حالی که با این شفاف سازی مردم منصفانه نگاه کرده و درست مطالبه میکنند و مهمتر از همه درست فکر کرده و مورد سوءاستفاده قرار نمیگیرند.
آیا این مسئله باعث اقناع عمومی در استان در مورد طرح های دستگاه های اجرایی در استان نمیشود و این مسئله باعث پایان دادن به این تقابل نامبارک و حتی خطرناک برای کشور نمی شود؟
آیا این مسئله باعث همراهی و همدلی مردم و مسئولین و درنتیجه «توسعه بیشتر استان» نمی شود؟
آیا این کار باعث جلوگیری از فرافکنی ها(خصوصا توسط نشریات و خبرگزاری ها و بعضی از مسئولین و کاندیداها) و استفاده های ابزاری برخی نمی شود؟
این مسئله درصورت درخواست و مطالبه همه ما و ورود استانداری وحتی فرمانداری ان شاء الله برای همیشه قابل حل است.
درخواست و پیشنهاد برای اجرای این اقدام در کشور باعث می شود تا مردم برای تحقق عدالت همراهی نموده و در استان هایی با وضعیت مشابه استان سمنان نیز، مردم به اجرای عدالت در نظام جمهوری اسلامی بیشتر از گذشته امیدوار شوند و اعتماد به حکومت و امید به ان نیز افزایش یابدیاداوری این نکته نیز ضروری است که در دهه ای قرار داریم که توسط مقام معظم رهبری به نام « دهه پیشرفت و عدالت» نامگذاری گردیده است و این اقدام و اقدامات در جهت حرکت به سمت تحقق این ارمان، هدف و ارزش می باشد.
به امید روزی که عادلانه قضاوت کنیم. با تشکر از توجه شما
یاعلی