23:54:54 - جمعه 18 نوامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
صداقت و شفافیت، پیشرفت و عدالت
کانال تلگرام سمنان لاین

مطلب ذیل ارسال شده به سایت توسط یکی ازمخاطبین محترم سمنان لاین می باشد .

 

semnan-png123

 

بنام خدا

پایان یک سوء تفاهم  چند ساله
صداقت و شفافیت، پیشرفت و عدالت
در این نوشته قصد درخواست رسیدگی وپایان دادن به معضلی را دارم که درکشور ما به نوعی وجود داشته و زمینه ساز اختلافات و مسائل مختلفی شده است،
مسئله و درد عدالت
درد عدالت همواره در استان سمنان وجود داشته است. معضلی که به صورت مستقیم باعث تقابل دو شهرستان سمنان و شاهرود و متاسفانه در حقیقت مردم و افکار انها حتی در نسل های جدید شده است!!! و اگر هیچ کس جلوی رویه تقابل موجود بین سمنان و شاهرود را نگیرد همواره شاهد تقابل مردم (بیش از مسئولین که برای کسب کرسی ریاست و منصب حرف میزنند) در سمنان و شاهرود به صورت دائمی و همیشگی و شاید بدتر از گذشته خواهیم بود؟
به عنوان مثال یک روز موضوع بیکاری و یا افتتاح مرکز رشدهای فناور در شاهرود و پارک علم و فناوری استان(شاهرود) موضوع دعوا شده و در تقابل با سایر بی عدالتی هایی که از جانب مرکز استان به شاهرود روا داشته شده گذاشته می شود فردا یک مسئله دیگر(این صرفا یک مثال بود)
**کورکورانه و متعصبانه برخورد نکنیم. قصدم از این نوشته این است که بگویم چرا هیچکس به صورت عادلانه به مسائل مختلف در استان نگاه نمی کند، ** چرا همواره باید شاهد اقدامات تلافی جویانه نسبت به هم در مسائل مختلف داشته باشیم و مردم را روبه روی هم قرار می دهیم؟ (تابحال به سایت ها و گفتار مردم مراجعه و توجه کردین) چه کسی از این موضوع سود می برد؟آیا ادامه این مسئله ها و تقابل ها برای نظام، کشور و استان مضر نیست؟ چرا اقدامی انجام نمی شود؟ چرا شرق استان فکر و ادعای بی عدالتی و مرکزگرایی دارند و مرکز استان ادعای عدم توجه به مرکز استان و…؟
یک پیشنهاد و درخواست”””
آیا بهتر نیست به صورت صادقانه و شفاف کل بودجه هایی که در همه جای استان هزینه شده را در دوره های گذشته(حتی از اول انقلاب) توسط نهادی مثل استانداری در سایت استانداری اعلام شود ( مثل همین قسمت گزارش عملکرد در سایت استانداری ولی برای چند دهه گذشته) و مشخص شود که در هر شهرستان در ادوار گذشته چگونه و بر چه اساسی و چقدر اعتبار و تسهیلات دولتی(البته باتوجه به ارزش پول) وبرای چه طرح هایی اختصاص یافته است و انکه در مرحله بعد مشکلات ونیاز های فعلی و امروز آنها چیست؟””””
خلاصه پیشنهاد : گزارش عملکرد صادقانه و شفاف سی وهشت ساله دستگاه های دولتی به صورت ریز ، نیازها و مشکلات فعلی مناطق مختلف استان
***********مردم قضاوت می کنند
البته پیشنهاد اینجانب این است این مسئله از سمت استانداری و فرمانداری پیگیری شود اما درصورت عدم انجام توسط استانداری، گروه های جوان مردمی که البته دغدغه عدالت را دارند با ایجاد سایت اقدام به این عمل کنند یعنی به محیط پیرامون خود بنگرند، جستجو کنند و ببیند که در گذشته بودجه بیت المال چگونه در شهرستانشان صرف شده و در سایر نقاط استان چگونه است و برای مشکلات به صورت صحیح مطالبه کنند. به عنوان مثال ما در حوزه اموزش و پرورش چه امکاناتی داریم در سایر نقاط این شاخص ها چگونه است(به صورت ریز و جزئی)
این کار یعنی اگاهی بخشی
یکی دیگر از مسائل در این حوزه این است که مردم مسائل شهری را نیز که مستقیم با مردم منطقه در ارتباط است مثلا پروژه های انجام شده توسط شهرداری ها و… را نیز به حساب بی عدالتی حکومتی و دولتی میگذارند، در حالی که با این شفاف سازی مردم منصفانه نگاه کرده و درست مطالبه میکنند و مهمتر از همه درست فکر کرده و مورد سوءاستفاده قرار نمیگیرند.
آیا این مسئله باعث اقناع عمومی در استان در مورد طرح های دستگاه های اجرایی در استان نمیشود و این مسئله باعث پایان دادن به این تقابل نامبارک و حتی خطرناک برای کشور نمی شود؟
آیا این مسئله باعث همراهی و همدلی مردم و مسئولین و درنتیجه «توسعه بیشتر استان» نمی شود؟
آیا این کار باعث جلوگیری از فرافکنی ها(خصوصا توسط نشریات و خبرگزاری ها و بعضی از مسئولین و کاندیداها) و استفاده های ابزاری برخی نمی شود؟
این مسئله درصورت درخواست و مطالبه همه ما و ورود استانداری وحتی فرمانداری ان شاء الله برای همیشه قابل حل است.
درخواست و پیشنهاد برای اجرای این اقدام در کشور باعث می شود تا مردم برای تحقق عدالت همراهی نموده و در استان هایی با وضعیت مشابه استان سمنان نیز، مردم به اجرای عدالت در نظام جمهوری اسلامی بیشتر از گذشته امیدوار شوند و اعتماد به حکومت و امید به ان نیز افزایش یابدیاداوری این نکته نیز ضروری است که در دهه ای قرار داریم که توسط مقام معظم رهبری به نام « دهه پیشرفت و عدالت» نامگذاری گردیده است و این اقدام و اقدامات در جهت حرکت به سمت تحقق این ارمان، هدف و ارزش می باشد.
به امید روزی که عادلانه قضاوت کنیم. با تشکر از توجه شما
یاعلی

بر چسب ها: ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. سمنا ن ."""""   می 28, 2017  

  بدیهی است که شفافیت اصل است ولی این حرف وتفسیر ها زیاده گوئی ها هیچ توجیه قانونی درمخدوش کردن جایگاه قانونی مراکزی که بااعمال نفوذ (مانند ادره کل راه وترابری .پارک علم وفناوری وعیره ) از مر کز استان به شاهرود منتقل نموده که باعث عدم دسترس ونظارت مقا مات ارشد برآن ها وعدم وجود شفافیت … در کارشان گردیده بطوریکه برای مثال برای ساخت یک پل بدقواره در ورودی شهرباگدشت حدود ده سال‌ و باصرف هزینه های بی حسای ارده ای به انجام آن نیست وباعث …و ابرو گریده که بابد پاسخگوی این جور کار هاباشند ..

 2. شاهرودی   می 28, 2017  

  در پرده ی قیل و قال گفتیم و نشد
  از پنجره ی خیال گفتیم و نشد
  گفتند: بگو، تا دلت آرام شود
  گفتیم، هزار سال گفتیم و نشد

  سخن پایانی:
  دست از طلب ندارم تا کام من بر آید
  یا تن رسد به جانان یا جان ز تن بر آید

 3. شاهرودی   آوریل 22, 2017  

  با شفاف سازی صادقانه و کامل آمار و ارائه منسجم و تفکیک شده ی آمار برای دهه های گذشته مسلما اختلاف ها کنار گذاشته شده و همدلی به وجود میاد، اون موقع برای اجرایهر طرح در استان همه استان یکصدا مطالبه اجرای کرده و در نتیجه توسعه و رشد در استان را خواهیم دید

  حیف که شفاف سازی صادقانه و این حرفا بیشتر برامون یک رویا و مطالبه آرمانی است تا یک اینکه واقعا دلسوزی تو مدیران ارشد استانی باشه که بخاد همچین کاری کنند!!!!!!! حیف

  • m   می 29, 2017  

   هیچ موقع نمایندگان استان با یکدیگر همراه …. بیشترین بودجه در شرق استان هزینه شده ، حق سمنــان و دیگر شهرهای استان در بیشتر حوزه ها از بین رفته ، چرا یه عده همیشه دنبال زیادی خواهی هستن!!

 4. سمنان . همشهری   آوریل 20, 2017  

  متآسفانه مسئولین ارشد شهرستان سمنان هم دراین رابطه ضعیف ومانند مسئولین دیگر شهرهای استان به موقع ودرست اطلاع رسانی وشفاف سازی نمیکنند که این خودش به بسیاری از ابهامات کمک می کند ….

 5. این المنصفون؟؟؟؟   آوریل 19, 2017  

  خدیا مسئولین بفهمن این چیزارو!!!! اگه شفافیت وجود داشت و یا سفاف سازی بشه مسلما اینقدر مردم جلوی هم قرار نمیگیرن ولی ظاهرا تصمیم و اراده ای برای این کار نیست

  امارها اونجور داده می شن که اماردهنده می خواد و قصد داره استفاده کنه ازش نه کامل و صحیح و منصفانه و صادقانه

 6. ح   دسامبر 2, 2016  

  اگه این کار رو انجام بدن عالی میشه و مردم دیگه رو به روی هم موضع نمیگیرند، همه همدل میشن تا همه جای استان توسعه پیدا کنه.

 7. هموطن عدالت و انصاف برای هم   نوامبر 19, 2016  

  ممنون که نشر دادی سمنان لاین عزیز،
  ان شاءا… این اقدام انجام بشه و همه بعادلانه ومنصفانه به همه چیز نگاه کنیم ومردم دیگه ابزار دست برخی افراد نشن،

  ***دوست، هم نوع، هموطن و برادر دینی با این کمپین همراه شو
  ***صداقت و شفایت، پیشرفت و عدالت