0:46:36 - پنجشنبه 17 نوامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندارسمنان تأکیدکرد؛
« میرک سمنان » ظرفیتی بین المللی درحوزه گردشگری
کانال تلگرام سمنان لاین

فرماندار شهرستان سمنان گفت: تفاهم نامه نهایی طرح گردشگری از کرانه تا کویر به زودی با حضور استانداران سمنان و مازندران منعقد و به امضاء می رسد.

 danaee1

به گزارش سمنان لاین ازایرنا سید عباس دانایی در حاشیه نشست هم اندیشی فرمانداران 2 استان مازندران و سمنان با رویکرد رونق اقتصاد گردشگری، گفت : در دومین نشست فرمانداران سمنان و مازندران که امروز به میزبانی سمنان برگزار شد، قابلیت های گردشگری مشترک 2 استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و سعی شده تا این ظرفیت ها به عنوان مقصد گردشگری بین المللی قرار گیرد.
به گزارش سمنان لاین  وی با بیان این که همه دستگاه های اجرائی 2 استان در این زمینه و در بخش های مختلف اقتصادی،کشاورزی با اولویت گردشگری به دنبال راهکارهایی برای رشد و توسعه و رونق این منطقه از جهات اقتصادی و گردشگری هستند که امیدواریم قدم های خوبی در این زمینه برداشته شود، افزود: در نشست امروز تفاهم نامه مشترک 2 استان نهایی و در آینده ای نزدیک با حضور استانداران سمنان و مازندران به امضاء خواهد رسید.
دانایی اضافه کرد: در بحث گردشگری بین المللی با توجه به شرایطی که در ایران وجود دارد و با وجود همه قابلیت های بسیار بالایی که داشته و دارند از آن ها بهره گیری لازم نشده است.
فرماندار سمنان ادامه داد : کریدور استان سمنان و مازندران موقعیت بسیار خوبی است تا سمن های مختلف و دفاتر خدمات گردشگری در سطوح منطقه ای و ملی به ما کمک کنند تا گردشگران بین المللی را جذب و مسیر و اقامت آنان را در این کریدور تعریف کنیم.
دانایی با بیان این که مردم 2 استان سمنان و مازندران دارای اشتراکات فراوان بوده و بسیاری از مردم مازندران در سمنان و از این استان در ساری ساکن هستند، گفت: این اشتراکات به همگرایی بیشتر 2 استان منجر خواهد شد و می توانیم از این شرایط برای برگزاری جشنواره ها، نمایشگاه ها و همایش های سرمایه گذاری مشترک استفاده کنیم.
وی تصریح کرد : تمام سعی بر این است تا در این جلسات بتوانیم شرایط مطلوبی را برای مردم و سرمایه گذاران و گردشگران داخلی و خارجی فراهم کنیم تا از این طرفیت ها و قابلیت ها به نحو مناسب استفاده شود.
دانایی تاکید کرد : امیدواریم این نشست ها و دیگر نشست ها به ارتقا سطح اقتصادی و برنامه های گردشگری 2 استان منجر شود و در نهایت بتوانیم با نگاه بر گردشگران بین المللی بر رونق اقتصادی تلاش کنیم.
به گزارش سمنان لاین فرماندار سمنان با اشاره به وجود قابلیت ها و ظرفیت های بسیار بالا در کویر سمنان به خصوص منطقه میرک سمنان، یادآور شد: از این مناطق کویری که قابلیت گردشگری بین المللی را دارد می توان به منظور گردشگری علمی و پژوهشی استفاده کرد ضمن این که با توجه به اینکه گردشگران اروپایی نیمی از سال را از نعمت آفتاب محروم هستند می توانند از کویر سمنان استفاده کنند.
دانایی با اشاره به وجود آثار و جاذبه های تاریخی فراوان در استان سمنان، اظهار کرد: سمنان در آستانه یک جهش بزرگ گردشگری است و می توان این استان را به عنوان اصفهان دوم به صورت ویژه معرفی کرد.
دومین نشست فرمانداران 2 استان سمنان و مازندران با حضور فرمانداران، مدیران کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی و جمعی از مسئولان شهری و دستگاه های اجرائی 2استان برگزار و در آن اجرای طرح گردشگری از کرانه تا کویر با هدف فراهم کردن جذب گردشگر داخلی و خارجی پیگیری شد.

mirak3

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب