11:35:24 - چهار شنبه 16 نوامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دکترحسینی خواستار برطرف شدن مشکلات شهرستان میامی شد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی بیکاری، کمبود امکانات رفاهی و ورزشی و فرهنگی، نبود استقرار شماری از ادارات دولتی، نداشتن انبار ذخیره گندم، نبود کارگاه های بسته بندی محصولات کشاورزی را از جمله مشکلات شهرستان میامی برشمرد.

به گزارش سمنان لاین ازایرنا سیدحسن حسینی روز چهارشنبه در جلسه بررسی مشکلات میامی که با حضور استاندار و شماری از مدیران استانی در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، افزود : بیکاری مشکل جدی شهرستان میامی به ویژه منطقه کالپوش است که باید برای رفع این چالش تدابیری اندیشیده شود.
وی ظرفیت های موجود بخش کشاورزی و معدن این شهرستان را بسیار مطلوب دانست و اظهار داشت : محصولات صیفی این شهرستان اکنون به دلیل نبود کارگاه های بسته بندی فاسد می شود و دولت نیز باید حل مشکلات بخش های کشاورزی و معادن قدم های موثرتری بر دارد.
وی خاطرنشان کرد : اکنون ورودی و گذرگاه های شهرستان میامی وضعیت مناسبی ندارد و که باید برای حل آن فکری اساسی کرد.
حسینی به فعالیت فقط هفت اداره دولتی در این شهرستان تازه تاسیس اشاره و اضافه کرد : این منطقه اکنون به شهرستان تبدیل شده است ضروری است در حوزه های مختلف امکانات رفاهی و خدماتی و زیرساختی به عنوان یک شهرستان همچون دیگر شهرستان های استان سمنان به این منطقه توجه شود.
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با بیان این که رونق اشتغال و افزایش بهره وری زمین های کشاورزی امری بدیعی برای افزایش رفاه اجتماعی است، گفت : به منظور افزایش رفاه اجتماعی در این منطقه باید قدم های موثرتری برداشته شود.
وی تصریح کرد : دستگاه های اجرایی با هدف محرومیت زدایی و همسان سازی شهرستان میامی با دیگر شهرستان های استان، کارهای عمرانی و ساختاری را در اولویت کاری شان قرار دهند.
وی با انتقاد از فعالیت نداشتن نهادها اجرایی در بعدازظهرها در این شهرستان، گفت : به جز شهردار و فرماندار که در عرصه حضور دارند همه نهادهای اجرایی در این مدت تعطیل هستند.
وی بیان داشت : شهرستان میامی و شاهرود بخش قابل توجهی از معادن استان را دارند که متاسفانه یک دستگاه فراوری معدن در این منطقه وجود ندارد.
حسینی نبود یک انبار ذخیره گندم را از دیگر چالش حوزه بخش کشاورزی میامی برشمرد و از مسئولان امر خواست تا برای ساخت این نیاز اساسی کشاورزان منطقه تدبیری اتخاذ کنند.
در این نشست استاندار و معاون استاندار و شماری از مدیران کل حضور داشتند.
شهرستان میامی 40 هزار نفر جمعیت دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب