11:29:16 - چهار شنبه 16 نوامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برگزاری 800 عنوان برنامه در گرامی داشت هفته بسیج استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

معاون اجرایی سپاه قایم (عج) استان سمنان گفت: ٨٠٠ عنوان برنامه از یکشنبه سی ام آبان ماه، همزمان با آغاز گرامی داشت هفته بسیج در این استان اجرا می شود.

به گزارش سمنان لاین از ایرنا، سرهنگ علی خالقیان روز چهارشنبه در نشست خبری بزرگداشت هفته بسیج در سالن اجتماعات سپاه قایم(عج) استان گفت: هفته بسیج از یکشنبه سی ام آبان ماه آغاز می شود و تا جمعه ششم آذر ادامه دارد و شعار سال ٩٥ این هفته، بسیج انقلابگری و خدمتگزاری است.
وی اظهار داشت : روز اول هفته بسیج با اربعین حسینی آغار می شود و این تقارن مبین عشق و ایمان قلبی بسیجیان به امام حسین (ع) است، زیرا بسیجیان ادامه دهنده راه شهدای کربلا و نهضت سرخ کربلا هستند.
معاون اجرایی سپاه قایم (عج) استان سمنان خاطرنشان کرد : روز آغازین هفته بسیج به نام، پژواک بسیج، پژواک حضرت زینب(س) نامگذاری شده است و در این روز اجتماع بزرگ اربعین در شهرهای سمنان، دامغان و شاهرود، همایش خطبه خوانی حضرت زینب (س) و همایش فرمانده های سابق بسیج برگزار می شود.
خالقیان با بیان این که دوشنبه روز دوم هفته بسیج به نام بسیج انقلابی گری و ظلم ستیزی نامیده شده است، ادامه داد: حضور نخبگان بسیج در مدارس برای تبیین انقلاب گری، برگزاری مسابقات کتابخوانی، برگزاری کرسی آزاد اندیشی در دانشگاه ها، برگزاری تئاتر خیابانی در شهر سمنان و برپایی نمایشگاه عفاف و حجاب و اقتصاد مقاومتی از دیگر برنامه های این روز است.
وی با اشاره به تهدیدات دشمنان و هدف قرار دادن قشر دانش آموز برای آسیب رسانی و نفوذ، افزود: حضور نخبگان بسیج در مدارس می تواند از بسیاری تهدیدهای دشمنان جلوگیری کند.
معاون اجرایی سپاه قایم (عج) استان سمنان اضافه کرد: روز سوم هفته بسیج به نام بسیج انقلابی گری و پیشرفت نامگذاری شده است و در این هفته، برگزاری جشنواره علم و فناوری، برگزاری مسابقات مقاله نویسی و برگزاری یادواره شهدا از برنامه های اجرایی این روز است.
وی نام روز چهارم این هفته را بسیج انقلاب گری و کارآفرینی ذکر کرد و برنامه های این روز را افتتاح ١٥ طرح اقتصاد مقاومتی، ایمن سازی طیور در ١٦٠ روستای استان، اعزام گروه جهادی به مناطق محروم و افتتاح باغ انار ١٠ هکتاری اعلام کرد.
خالقیان رژه موتوری، غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدا، دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران و برگزاری یادواره ٢٢٣ شهدای گرمسار، آرادان و ایوانکی از برنامه های اجرایی روز پنجم هفته بسیج به نام بسیج انقلابی گری و ایثار اعلام کرد.
وی با بیان این که روز ششم هفته بسیج به نام بسیج انقلاب گری و اقتدار جهانی است، افزود: در این روز که سالروز بسیج مستضعفین است، اجتماع بزرگ بسیج به عنوان مدافعان حرم در مصلی های شهرستان های استان سمنان برگزار می شود.
معاون اجرایی سپاه قایم (عج) استان سمنان ادامه داد : روز آخر هفته بسیج به نام بسیج انقلاب گری، مبارزه با فساد و اشراف گری نامیده شده است و برگزاری همایش مبارزه با فساد و ربا خواری یکی از برنامه های این روز پایانی است.
خالقیان یادآور شد: فساد، ظلم همه نتایج استکبار جهانی است و دشمنان انقلاب خواستار نفوذ درنهادهای خانواده هستند تا انقلاب اسلامی را از درون بی هویت کنند.
وی خاطرنشان کرد: دشمنان صدها ماهواره و شبکه را به صورت رایگان راه اندازی کرده اند تا در جوانان نفوذ پیدا کنند و تا با ایجاد تغییر رفتار، سبک زندگی ایرانی اسلامی را به سبک زندگی غربی تغییر دهند.
وی ادامه داد : در استان سمنان ٢٥٠ هزار بسیجی فعالیت دارند که بیش از ٤٠ درصد از جمعیت هدف در استان جذب بسیج شده اند که این میزان باید به ٥٥درصد برسد.
وی تصریح کرد د: بسیج پاک ترین، آماده به کارترین و ولایت پذیر ترین نیروی مردمی است که در صحنه های مختلف مانند، هشت سال دفاع مقدس و همچنین برای مقابله با فتنه ٨٨ نقش بزرگی را ایفا کرده اند.
خالقیان ادامه داد: بسیج کشور را از بحران نجات می دهد و از آن حفاظت می کند و همچنین بسیج موجب پیشرفت اقتصادی، علمی و اجتماعی در کشور شده است.
وی تصریح کرد : بسیج به عنوان داروی شفا بخشی برای کشور بود که امام خمینی (ره) بنیان گذار انقلاب اسلامی برای مبارزه با ظلم، ستم، فساد و استکبار جهانی، به یادگار گذاشته است.
وی مهم ترین رسالت بسیج را عمل به فرمان های رهبر معظم انقلاب و خدمت به مردم اعلام و اضافه کرد : برگزاری اردوهای جهادی. محرومیت زدایی، ارتقای بسیج دانش آموزی، اجرای امر به معروف و نهی از منکر و شکل گیری حلقه های صالحین و مبارزه با تهدیدهای دشمنان از مهم ترین فعالیت بسیج است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب