20:25:35 - یکشنبه 13 نوامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
درافتتاح مرکز جامع اهدای خون سمنان مطرح شد؛
حرکت استان سمنان به سمت تولید پلاسمای صنعتی
کانال تلگرام سمنان لاین

مرکز جامع اهدای خون استان سمنان روز یکشنبه با حضور مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران، استاندار و جمعی از مسئولان استانی در اداره کل انتقال خون این استان به بهره برداری رسید.

 2020

مدیرکل انتقال خون استان سمنان در این آیین گفت : برای راه اندازی این مرکز اهدای خون با 12 تخت یک میلیارد ریال و 760 میلیون ریال اعبتار برای خرید تجهیزات آن هزینه شده است.
مجید حسینی افزود : این مرکز در سه محور اهدای خون، تولید پلاسما صنعتی، پلاکت وسلول های بنیادی فعالیت دارد.
وی اظهارد اشت : با توجه به سیاستگذاری سازمان انتقال خون کشور، این استان به سمت تولید پلاسما صنعتی حرکت می کند تا از مشتقات این پلاسما داروهای موردنیاز را تامین شود.

دکتر مجید حسینی  با بیان اینکه سمنان از نظر اهدای خون در بین چهار استان نخست کشور قرار دارد، اظهار کرد: استان سمنان در سه شاخص مهم اهدای مستمر خون، فراوانی اهداکنندگان در مقایسه با جمعیت و ارسال فرآورده‌های خونی به دیگر استان‌ها، حائز رتبه اول کشور است.

وی با بیان اینکه سمنان بیشترین اهداءکننده خون مستمر را دارد، افزود: در استان سمنان به ازای هر 1000نفر جمعیت 58 اهداءکننده خون وجود دارد که بیشترین رقم در سطح ملی است.

مدیرکل انتقال خون استان سمنان با بیان اینکه سمنان از نظر شاخص اهداءکنندگان خون زن نیز رتبه دوم کشور را دارد تصریح کرد: استان سمنان دارای 40 تخت اهدای خون در پنج مرکز انتقال خون این استان است.

دکتر حسینی با بیان اینکه هر سال نیمی از خون اهدایی استان سمنان مازاد بوده و به دیگر استان‌ها ارسال می‌شود خاطرنشان کرد: در نیمه اول امسال بالغ بر 20 هزار نفر از مردم این استان خون اهداء کردند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب