20:27:50 - یکشنبه 13 نوامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار سمنان: سرشماری پایه اصلی در برنامه ریزی برای توسعه کشور است
کانال تلگرام سمنان لاین

 

سمنان-ایرنا- استاندار سمنان و رئیس ستاد سرشماری نفوس و مسکن استان سمنان گفت: سرشماری پایه اصلی در تدوین اسناد و برنامه ریزی برای توسعه در بخش های مختلف کشور می شود.

به گزارش سمنان لاین ازروابط عمومی فرمانداری سمنان محمدرضا خباز روز یکشنبه در بازدید از ستاد سرشماری شهرستان سمنان در فرمانداری این شهر، افزود: کشور و استان سمنان برای توسعه در بخش های مختلف نیاز به برخورداری از آمار و اطلاعات از حوزه های مختلف دارد و به همین منظور داشتن اطلاعات و آمار دقیق مانع از صرف هزینه های بی مورد شده و روند برنامه ریزی را در یک بستر مطمئن و کارشناسی به پیش می برد.
خباز جمع‌آوری داده‌‌ها و اطلاعات پایه‌ای درباره تعداد، ساختار و ویژگی‌های عمده افراد جامعه و واحدهای مسکونی کل کشور برای برنامه‌ریزان، سیاستگذاران، دولتمردان، پژوهشگران و سایر کاربران را از اهداف کلی سرشماری عمومی نفوس و مسکن اعلام کرد و گفت: تهیه چارچوب آماری مناسب در زمینه خانوار و مسکن برای اجرای طرح‌های آماری یکی دیگر از اهداف اصلی سرشماری می‌باشد.
وی شناخت جمعیت شهری و روستایی، برنامه ریزی عادلانه برای جمعیت، شناخت جمعیت تحصیل کرده، برنامه ریزی برای اشتغال، میزان مهاجرت، میزان مرگ و میر، بررسی جمعیت بیکار و شاغل، شناخت تعداد زنان و مردان و توانمند سازی بانوان که از بحث های حاکمیت است، از دیگر مزیت های سرشماری نفوس و مسکن یاد کرد.
استاندار سمنان با اشاره به ثبت نام بیش از 82 درصدی مردم استان در سرشماری به روش اینترنتی، گفت: استان سمنان با تلاش همه مسئولان، دست اندرکاران و آمار گیران و همچنین رسانه ها توانست رتبه برتر سرشماری اینترنتی در کشور را کسب کند.
خباز با اشاره به نقش آمارگیران در جمع آوری دقیق آمار و پردازش آن از سوی مسئولان، اظهار کرد: توزیع کامل و جامع اعتبارات و برنامه ریزی دقیق برای توسعه این شهرستان بستگی به نوع آمارگیری ماموران سرشماری نفوس و مسکن دارد و آنچه را آنها رقم بزنند برای سنوات آینده شهرستان رقم خواهد خورد.
وی کار آمارگیران را نوعی عبادت دانست و افزود: نقش آمارگیران در استان سمنان باعث شد تا این استان بالاترین رکود را نه تنها در کشور بلکه در جهان از آن خود کند.
خباز با اشاره به اجرای مرحله دوم سرشماری به صورت حضوری افزود: از همه مسئولان شهرستانی، شهری، بخشداری ها، دهیاران، شوراهای اسلامی شهرها و روستاها و مردم می خواهیم تا با همراهی مناسب با آمارگیران و ستاد برگزاری سرشماری نفوس و مسکن استان، زمینه را برای برگزاری موفق این طرح مهیا کنند.
در این نشست که فرماندار سمنان و جمعی از دست اندرکاران ستاد سرشماری شهرستان سمنان حضور داشتند، تعدادی از آمارگیران با ارائه گزارشی از روند کار سرشماری، مسائل و مشکلات مربوط به این حوزه را بیان کردند.
سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 به روش اینترنتی از سوم تا 30 مهر 95 برگزار و مرحله مراجعه حضوری این طرح نیز در حال اجراست و تا 25 آبان ماه ادامه دارد.
شهروندانی که به صورت اینترنتی در سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 ثبت نام کردند با دریافت کد 12 رقمی، در مرحله مراجعه حضوری آمارگیران، فقط کافی است این کد را به آمارگیر ارایه دهند تا روند ثبت نام آنان در سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 کامل شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب