22:35:48 - شنبه 12 نوامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
صحت خبر کاتب مبنی بر پیگیری شدید مسئولان استان جهت راه اندازی متروی تهران -گرمسار در دیدار استاندار با رئیس جمهور مشخص شد؛
طرح ادامه مترو تا مرکزاستان به کجارسید؟
کانال تلگرام سمنان لاین

دکتر خباز استاندار سمنان خاطرنشان کرد طبق روال که روزهای دوشنبه هرهفته برای پیگیری امور استان به تهران میرویم این هفته به دعوت نهاد ریاست جمهوری به دیدار ریاست محترم جمهور رفتم.
دکتر خباز با بیان اینکه یکی از ابتکارات بسیار خوبی که دولت تدبیر و امید تعقیب میکند دیدار با استانداران استانها و ارائه گزارش از وضعیت استانهاست، اظهار داشت:

5201

در ادامه پیگیری امور استان در تهران این هفته به دعوت از ریاست محترم جمهور نوبت به استان سمنان، خراسان جنوبی و خراسان شمالی بود که به مدت 45 دقیق وقت در این خصوص اختصاص می یابد که در این جلسه ریاست محترم جمهوری بیانات ارزشمندی را ارائه نمودند که آنقدر قابل اهمیت بود و مدت یکساعت و نیم به طول انجامید و پس از آن برنامه مصاحبه صدا و سیما با استانداران نیز انجام گرفت.
استاندار سمنان افزود: استان سمنان برای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری کاملا شناخته شده است زیرا ایشان فرزند استان سمنان، نماینده استان در اولین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین دوره مجلس خبرگان رهبری بوده و اشراف کار به استان سمنان و بالاخص به مرکز استان دارند و تلاش شد تا گزارش مفصلی از موفقیت ها و ناکامی ها و هم از خدمات انجام گرفته و هم از موانع و مشکلات در استان ارائه شود.
ایشان افزود: گزارش مفصلی خدمت ریاست محترم جمهور ارائه نمودم، از جمله اینکه استان سمنان در ابعاد مختلف رتبه های اول تا سوم کشور را داراست و قابل توجه است که استان سمنان بر طبق شاخصه های ارائه شده در ارزیابی در بخش صنعت بعد از استان خوزستان با امتیاز 133 استان سمنان با 134 امتیاز در جایگاه دوم قرار دارد.
استاندار سمنان خاطرنشان کرد: معرفی استان سمنان به عنوان پایلوت دولت الکترونیک، طرح شناسه دار کردن انبار ها و موفقیت مردم استان سمنان در سرشماری نفوس و مسکن و شکستن رکورد جهانی با حدود 80% مشارکت مردم (خراسان جنوبی چون زیر ساخت کافی نداشته است موفق عملکرده است و علیرغم مشارکت 46% اول اعلام شده است)، همچنین رتبه اول کاهش بیکاری با 8.3 درصد کاهش بیکاری را از موفقیت های استان سمنان دانست
محمد رضا خباز با بیان اینکه 71 پروژه در سفر باید اجرا میشد گفت: با توجه به تخصیص اعتبارات که دیر انجام شد و نبود درآمد کافی توفیقی در عمل به اجرای قولهای ریاست محترم جمهوری در سفر به سمنان حاصل نشده، از ناکامی ها عنوان شد.
وی بحث آب استان را از دیگر مباحث مطروحه در حضور ریاست محترم جمهوری عنوان کرد و افزود: برخی از روستاها در تابستان با مشکل کم آبی موجه بودند که تلاشها در جهت حل این مشکل در دستور کار همه مسئولین استان قرار گرفته است.
دکتر خباز ازدحام جمعیت و تردد در خروجی استان سمنان به تهران را از دیگر مشکلات استان عنوان کرد و افزود خروجی استان سمنان به تهران ترافیک بالایی ایجاد میکند که از مشکلات این استان و کل مردم کشور است.
استاندار سمنان افزود: از راهکارهای ارائه شده به ریاست محترم جمهور در زمینه ترافیک عبور از استان سمنان به تهران در شهر پاکدشت را دو اقدام همزمان یکی راه کمربندی از جنوب شهر پاکدشت و راه اندازی قطار شهری تهران-گرمسار عنوان کرد.
دکتر خباز اعلام کرد با دستور رییس جمهور، پیگیری اجرای توامان کمربند جنوب شهر پاکدشت و قطار شهری تهران-گرمسار به آقای نهاوندیان واگذار گردید.

سمنان لاین – تمام تلاشهای صورت گرفته توسط شخص استاندارمحترم جای سپاس و قدردانی دارد اماپرسشی که برای مردم مرکزاستان بی پاسخ مانده قول های داده شد توسط مسئولین محترم استان مبنی بر ادامه این مترو تا سمنان میباشد.

چراکه یکی از مهمترین توجیهات اقتصادی این مترو استفاده ازظرفیت جمعیت سمنان،مهدیشهر وسرخه بوده که حتی نماینده محترم گرمسار هم در حضور یکی از مسئولین از این مطلب یادکرده اند که متأسفانه حال گفته می شود مردم سمنان به گرمسار بروند و از آنجا به تهران سفر کنند که چیزی شبیه طنز و شوخی می ماند. لازم به ذکر است این خواسته ی مردم شهرستان های مرکزی استان مبنی بر ادامه مترو تامرکزاستان همچنان پابرجاست!

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. همشهری سمنان   نوامبر 13, 2016  

  جای تشکر دارد ازآقای دکتر خباز دررابطه با مطرح نمودن معضل رفت وآمد غرب استان به ریاست محترم جمهوری که این اولین عامل ومانع توسعه استان سمنان می باشد که باعث رکودشهرکهای صنعتی این استان وفراری از این منطقه گردیده اند ….

 2. سیادتی   نوامبر 13, 2016  

  استاندار پر تلاش و محبوب سمنان
  مردم نجیب و اخلاق مدار سمنان شما را به عنوان نماینده دولت و حکومت اسلامی در استان سمنان می شناسند و از شما میخواهند تمام تلاش خود را در جهت احقاق حق این مردم بزرگوار انجام دهید و مردم نیز حمایت کامل خود را از شما ادامه خواهند داد

 3. همشهری   نوامبر 13, 2016  

  گویا شوخطبعی استانداران درباره سمنان پایانی ندارد… !؟ 🙁
  “… ارزیابی در بخش رکود صنعت بعد از استان خوزستان با امتیاز 133 استان سمنان با 134 امتیاز در جایگاه دوم قرار دارد.”
  شهرک صنعتی سمنان در حال احتزار و مرگ هست اونوقت با ارائه آمار و ارقام نادرست همین اندک توجه و کمکی که میشود به آن داشت هم از آن دریغ خواهد شد