1:41:13 - شنبه 12 نوامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وزير کشور براي پاسخ به سوال دکتر کواکبيان به مجلس مي رود
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – عضو هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي گفت: طرح شفاف سازي دريافتي هاي مديران دولتي از اين هفته در دستور کار مجلس قرار مي گيرد.

به گزارش سمنان لاین ازایرناغلامرضا کاتب  افزود: اين طرح10 ماده اي نخستين دستور کار هفته آينده مجلس خواهد بود که در جلسه علني بررسي و تصويب مي شود.

وي همچنين اظهار داشت: در طرح شفاف سازي دريافتي هاي مديران دولتي تمامي دريافت هاي مديران کشور شامل مقامات و مسوولان مانند رييس جمهوري، وزرا، معاونان وزرا، قضات و تمامي دستگاه ها، تمامي ارگان هاي زير مجموعه رهبر معظم انقلاب و تمامي دستگاه هايي که 50 درصد سهام آنها متعلق به دولت است را مشمول مشمول مي شود.

نماينده مردم گرمسار در مجلس افزود: در اين قانون هيچ فردي که از بيت المال حقوق دريافت مي کند، مستثني نشده است و همه شامل اين قانون مي شوند.

کاتب ادامه داد: در اين طرح دريافتي اين افراد قيد شده و اگر کسي هم از اول سال 88 بيشتر از ميزان مقرر شده دريافتي داشته است، ديوان محاسبات و سازمان بازرسي به دريافتي هاي سال هاي قبل رسيدگي خواهند کرد و بايد دريافتي هاي غيرمتعارف خود در سال هاي گذشته را بازگردانند.

وي خاطرنشان کرد: 400 نفري که در گزارش ديوان محاسبات به عنوان دريافت کنندگان حقوق هاي نامتعارف ذکر شده اند در شمول اين قانون خواهند بود و اگر مديري در آينده در ارايه گزارش کوتاهي کند در مرحله اول به سه ماه تا يک سال انفصال از ارايه خدمات دولتي محروم مي شود و آنهايي که گزارش نادرست بدهند دو تا 4 برابر جريمه خواهند شد و به شکلي قانون نگاشته شده است که خلاهايي وجود نداشته باشد.

وي درباره اين که اين قانون به قانون مديريت خدمات کشوري تسري پيدا مي کند يا خير؟، اظهارداشت: دولت بايد تا پايان سال لايحه مديريت خدمات کشوري را ارايه کند ولي به تعهد خود تاکنون عمل نکرده و اين قانون تمامي قوانين حقوق و دستمزد را لغو خواهد کرد و قانون مواخر خواهد بود و هيچگونه دريافتي غير از اين نخواهيم داشت.

وي درباره تعداد سوالات نمايندگان از وزرا و دولت و همچنين تعداد درخواست هاي تحقيق و تفحص اظهار داشت: 425 مورد سوال تقديم هيات رييسه شده که از اين 425 سوال نزديک 22 مورد گزارش دريافتي از کميسيون ها بوده که 10 سوال در صحن علني مطرح شده است و هفته آينده نيز سه وزير به صحن مي آيند که از اين 10 مورد 8 مورد قانع شده و يک مورد انصراف از سوال بوده و يک مورد هم نماينده قانع نشده است.

وي درباره درخواست هاي تحقيق و تفحص نيز تصريح کرد: 33 مورد درخواست تحقيق و تفحص داده شده که سه مورد در جلسات مجلس تصويب شده است و بقيه موارد نيز در دستور کميسيون ها است که به زودي براي تعيين تکليف به صحن مجلس فرستاده مي شود.

همچنين وزراي کشور و امور اقتصادي و دارايي با حضور در جلسات علني هفته آينده مجلس شوراي اسلامي به پرسش هاي چهار نفر از نمايندگان پاسخ مي دهند.

علي طيب نيا وزير امور اقتصادي و دارايي قرار است براي پاسخ به سوال مهرداد لاهوتي نماينده لنگرود در جلسه علني مجلس شوراي اسلامي حضور يابد.

همچنين قرار است عبدالرضا رحماني فضلي وزير کشور براي پاسخ به سوال مصطفي کواکبيان نماينده تهران، شهباز حسن پور نماينده سيرجان و حسين مقصودي نماينده سبزوار در جلسه علني مجلس شوراي اسلامي حضور يابد.

نمايندگان مجلس شوراي اسلامي قرار است در جلسات هفته آينده گزارش کميسيون اصل نود مجلس در مورد طرح شفافيت دريافتي مديران کشور و استرداد دريافتي هاي مازاد ، گزارش کميسيون آموزش در مورد لايحه عضويت دولت در انجمن فرهنگستان ها و مجامع علمي آسيايي و گزارش کميسيون کشاورزي در مورد لايحه موافقت نامه پاريس را بررسي کنند.

رسيدگي به لايحه موافقت نامه تشويق و حمايت متقابل از سرمايه گذاري ميان ايران و ژاپن، لايحه موافقت نامه همکاري اقتصادي بين دولت ايران و کرواسي و لايحه موافقت نامه همکاري اقتصادي بين ايران و چک نيز در دستور کار هفته آينده خانه ملتي ها قرار دارد.

بر چسب ها: ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. مجید   نوامبر 12, 2016  

    به آقای کاتب بفرمایید نمایندگان مجلس مستثنی هستند ؟؟؟؟؟ پس چرا نمایندگان در لیست لیستند و حقوق دریافتی آنها نباید شفاف سازی شود…… مگه خون آنها رنگین تر از سایرین است………..