16:35:22 - چهار شنبه 9 نوامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سرقت میلیاردی ده‌ها تریلی گندم با جعل كارت‌هاي هوشمند
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – فرمانده انتظامي استان سمنان از دستگيري كلاهبردار حرفه­اي كه با هويت­هاي جعلي از شركت­هاي باربري در 6 استان كشور 40 تريلي گندم با ارزشي بالغ بر 16 ميليارد ريال سرقت كرده بود، خبرداد.

54742t

سردار روح الامين قاسمي در جمع خبرنگاان اظهار کرد: اعلام سرقت محموله سنگين گندم از يك شركت باربري در روزهاي نخست آبان‌ماه و تحقيقات جامع پليس، راز چندين فقره سرقت و كلاهبرداري ميلياردي در سراسر كشور را فاش کرد.

وي در تشريح اين حادثه گفت: با حضور ماموران انتظامي در اين شركت باربري مشخص شد، راننده يك دستگاه تريلي پس از بارگيري 25 تن گندم به ارزش چهار ميليارد ريال از كارخانه‌اي در شهرستان سرخه، بدون ثبت بار و دريافت بارنامه محل را ترك كرده و متواري شده است.

سردار قاسمي،گفت: با جا گذاشتن مدارك هويتي متهم، تحقيقات ماموران انتظامي در همين راستا ادامه يافت که با اجراي طرح مهار و حضور گشت‌هاي انتظامي در محورهاي مواصلاتي، ساعاتي بعد خودروي تريلي متوقف و متهم دستگير و به پليس آگاهي شهرستان سرخه منتقل شد.

این فرمانده ارشد انتظامی تصريح كرد: متهم در بازجويي‌ها، دو كارت هوشمند رانندگي ناوگان باربري به ماموران ارائه داد كه با گواهينامه‌هاي موجود در خودرو هم‌خواني نداشت و همين موضوع، ظن ماموران را برانگیخت.

رئيس قرارگاه مبارزه با سرقت استان سمنان، خاطرنشان کرد در ادامه تحقيقات مشخص شد، متهم با جعل كارت‌هاي هوشمند، محموله‌هاي سنگين گندم را به نام ديگران دريافت كرده است.

سردار قاسمي از شناسايي كامل هويت اصلي متهم به نام (ح-ر)  كه از اهالي استان‌هاي شرقي كشور است، خبر داد و گفت: پليس در ادامه بررسي‌ها دريافت، خودرو توقيفي داراي دو جفت پلاك جعلي و دست­نويس بوده و متهم تاكنون چندين مرحله با پلاك‌هاي جعلي در استان‌هاي ديگر مرتكب سرقت شده است.

وي از بررسي گزارش‌ها در چند ماه اخير و اطلاع از وقوع چندين فقره كلاهبرداري مشابه از شركت‌هاي باربري خبر داد و گفت: در اين خصوص چندين پرونده كلاهبرداري مشابه در استان همدان تشكيل شده و تحت رسيدگي است که با حضور شاكيان در اداره پليس شهرستان سرخه و ارائه مدارك مشخص شد؛ متهم دستگير شده همان كلاهبردار تحت تعقيب است كه تاكنون 32 محموله گندم به ارزش 12 ميليارد ريال با هويت‌هاي جعلي متعدد از شهرستان­هاي همدان بارگيري كرده است.

قاسمي ادامه داد: در ادامه تحقيقات پليس از وقوع هشت فقره كلاهبرداري و سرقت محموله گندم در اردبيل نيز با خبر شد كه تحقيقات تكميلي اين پرونده نيز در حال انجام است.

اين مسئول انتظامي گفت: با هماهنگي قاضي پرونده، تحقيقات در ساير استان­ها نيز ادامه يافت و تاكنون چندين فقره كلاهبرداري و سرقت در استان‌هاي گلستان، مازندران،گيلان و كرمانشاه شناسايي شده است كه پيگيري‌هاي انتظامي و قضائي در اين خصوص ادامه دارد.

فرمانده انتظامي استان سمنان به اعتراف متهم دستگير شده به چندين فقره جعل و كلاهبرداري اشاره و خاطرنشان كرد: متهم پس از معرفي به دادسرا راهي زندان شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب