0:12:06 - دوشنبه 7 نوامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سه ماموریت رهبر انقلاب برای برخورد با فساد مدیران
کانال تلگرام سمنان لاین

یک ‌عضو هیات ریسه مجلس دهم از عزم جدی مجلس برای برخورد با فساد و سوءاستفاده برخی مدیران خبر داد و به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر برخورد جدی با تخلف مدیران اشاره کرد و گفت: حضرت آقا در این خصوص سه ماموریت به مجلس دادند.

 غلامرضا کاتب در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه سمنان گزارشی از فعالیت‌های مجلس دهم در خصوص مبارزه با فساد در کشور ارائه و اظهار کرد: همه مسئولان ارشد نظام بر برخورد جدی و قانونی با مسئله فساد به ویژه در دستگاه‌ها و نهادهای حکومتی تاکید دارند.

وی به تلاش نمایندگان مردم برای مبارزه با فساد اشاره و خاطرنشان کرد: همه مسئولان و از جمله نمایندگان مردم در مبارزه با فساد اصرار دارند.

نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان به برخی فسادهای اداری و از جمله حقوق‌های نامتعارف در ماه‌های گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: مجلس در همین راستا از دولت خواست که برای مبارزه با این فسادها و رفع مشکلات این بخش، لایحه‌ای تنظیم و به مجلس ارائه دهد.

عضو فراکسیون فرهنگی مجلس از تهیه پیش‌نویس طرح ساماندهی حقوق مدیران و مقامات در مجلس دهم خبر داد و افزود: با تمهیداتی که در این قانون اندیشیده شده و با تصویب نهایی آن در صحن مجلس از بسیاری سوءاستفاده‌ها جلوگیری می‌شود.

عضو هیات ریسه مجلس دهم با بیان اینکه مشکل فساد در کشور جدی است، افزود: ما با این وضعیت نمی‌توانیم جوابگوی مردم باشیم لذا باید گامی در این راستا برداشته می‌شد که خوشبختانه این قانون برای طرح در مجلس آماده شده است.

وی به دیدار اخیر نمایندگان مجلس با رهبر معظم انقلاب در خصوص مبارزه با فساد اشاره کرد و افزود: رهبر فرزانه انقلاب در این دیدار ضمن تاکید ویژه بر مبارزه جدی با فساد سه ماموریت به ما دادند؛ نخست: استرداد همه پول‌هایی که به انحاء مختلف تحت عنوان حقوق و مزایا و یا عناوین دیگر به برخی داده شده است.

وی به دیگر مطالبات رهبری انقلاب از نمایندگان اشاره و بیان کرد: ماموریت دوم مقام معظم رهبری به ما در این ارتباط، عزل مدیران متخلفی است که حقوق‌های نامتعارف دریافت کردند و ماموریت سوم نیز برخورد قانونی با همه عوامل این تخلف‌ها است.

عضو هیات رئیسه مجلس دهم با بیان اینکه با آن دسته از مدیران دستگاه‌ها که در برخورد با این فسادها همکاری نداشته باشند برخورد قانونی می‌شود خاطرنشان کرد: با هر کدام از مقامات و مدیران دستگاه‌ها هم که گزارش‌های غیرواقعی ارائه دهند شدیدا برخورد می‌شود.

کاتب تصریح کرد: مدیران متخلفی که گزارش اشتباه بدهند در گام اول به سه ماه تا یک‌سال انفصال از خدمت موقت و در گام دوم به‌صورت دائمی انفصال از خدمت می‌گیرند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب